Menu

Eko Media

Eko Media
Biorąc do rąk tę książkę macie przed sobą niemal tajemną wiedzę. W środku znaleźć można 70 przepisów wykorzystujących 21 ziół, które posadzić możesz w swoim przydomowym ogródku. Katarzyna Kosmala obala mity, jakoby zioła wykorzystywane mogły być jedynie w produkcji syropów oraz herbatek. Jednak zdrowotne korzyści płynące z siły ziół wykorzystać można także do potraw, które spożywamy. Jedne z propozycji to: Babka z kandyzowanym arcydzięglem, chlebek z masełkiem bazyliowo-czosnkowym, dżem truskawkowy z kwiatami czarnego bzu dorsz pieczony w cząbrze Wybierz swój smak, na każdy dzień!
Uprawa malin. W ogrodzie i gospodarstwie Justyny Krulczuk to przejrzysty i konkretny, kieszonkowy poradnik dla wszystkich, którzy myślą o założeniu własnej plantacji malin. Porady Justyny Krulczuk przydadzą się zarówno ogrodnikom jak i osobom zainteresowanym działaniem na większą skalę. Nic dziwnego – powstały na bazie pytań, które niemal codziennie zadają jej klienci zaopatrujący się w sadzonki w jej rodzinnym gospodarstwie. W poradniku znajdą Państwo odpowiedzi na pytania: Jakie koszty wiążą się z założeniem plantacji malin? Jak uprawiać maliny ekologicznie? W jaki sposób dobrać odmiany malin? Jak radzić sobie z chorobami i szkodnikami? Jak pielęgnować krzewy? Całość uzupełniają przepisy kulinarne oraz receptury domowych kosmetyków z wykorzystaniem malin. Uprawa malin - spis treści 1.Właściwości odżywcze i prozdrowotne malin 2. Odmiany malin 3. Zakładamy plantację 4. Koszty założenia plantacji 5. Zagrożenia w uprawie malin letnich i jesiennych 6. Malina w systemie ekologicznym 7. Przepisy na dania z malin 8. Maliny w kosmetyce naturalne O autorce: Justyna Krulczuk. Rolniczka zarówno z zamiłowania jak i wykształcenia. Właścicielka gospodarstwa rolnego specjalizującego się w uprawie owoców miękkich Doświadczenie w uprawie malin i innych owoców miękkich zdobywała już od najmłodszych lat, podczas pracy w rodzinnym gospodarstwie. Wciąż poszerza swoją wiedzę odwiedzając gospodarstwa, uczestnicząc w konferencjach, targach i spotkaniach branżowych.
Ziołowa Apteczka na Dziecięce Choroby t, II zawiera: Ponad 200 porad, praktycznych przepisów, wskazówek, opisów zastosowania najpopularniejszych ziół, wypróbowanych recept domowej medycyny na najbardziej pospolite zagrożenia zdrowia i dolegliwości wieku dziecięcego, ale też niemowlęcego i młodzieńczego; Porady jak zapobiegać schorzeniom, jak wzmacniać organizmy; Kuracje na najczęstsze dolegliwości wieku dziecięcego i niemowlęcego, czyli różnedolegliwości trawienne, wzdęcia, kolki, biegunki, nadwagę, pasożyty, bóle brzucha, głowy, zębów, moczenie, niepokoje, nerwowość, nadpobudliwość, bezsenność, urazy, zadrapania, zwichnięcia, ukąszenia, uczulenia, egzemy; Kuracje na pospolite dolegliwości wieku niemowlęcego:pleśniawki, zapalenia, potówki, krzywicę, przegrzania; Proste przepisy sporządzania domowych leków ziołowych, mikstur, ziółek, maści syropów, balsamów, okładów kompresów. SPIS TREŚCI Od autora I. Najpopularniejsze leki dla dzieci z ziołowej apteczki domowej II. Na żołądkowe kłopoty dzieci: wzdęcia, brak apetytu, niestrawności, biegunki, bóle III. Jak wyszczupleć i poradzić sobie z nadwagą oraz zaparciami? IV. Domowe kuracje na jelitowe pasożyty V. By dzieci były spokojne i zdrowe, czyli kuracje na niepokoje, nadpobudliwość, bezsenność VI. Na dolegliwości pęcherza i moczenie nie tylko nocne VII. Podręczne domowe leki na bóle głowy, brzucha i zębów VIII. Sposoby na zdrową skórę, nadmierne poty, uczulenia, odparzenia, przegrzania i ukłucia owadów IX. Na pospolite urazy kończyn: zwichnięcia, skręcenia, obrzęki, siniaki X. Gdy powstaje uczulenie na gluten XI. Kuracje ziołowe i naturalne na różne pospolite dolegliwości niemowlaków i małych dzieci
Nalewki przyrządzamy i degustujemy przede wszystkim ze względu na ich smak i aromat. Okazuje się, że wiele z nich ma liczne walory prozdrowotne, ale może też np. wchodzić w korelacje z zażywanymi przez nas lekami. Warto skorzystać z wiedzy profesjonalistów i podejść do tematu przygotowywania nalewek bardziej świadomie. Marek Ellnain, na co dzień pracujący w aptece doktor farmacji, wzbogaca swoje receptury o fachowy komentarz: doradza na co zwrócić uwagę podczas przygotowywania trunku przytacza właściwości zdrowotne punktuje możliwe interakcje z zażywanymi lekami. Nalewki z piwniczki farmaceuty to prawie 50 sprawdzonych receptur fachowy komentarz farmaceuty porady i wskazówki przydatne podczas domowego wytwarzania nalewek. Domowe nalewki. Dlaczego warto? Dziś różnego rodzaju nalewki kupić można bez większych problemów w sklepach monopolowych oraz spożywczych. Produkowane są przez liczne koncerny, które w swoich recepturach odwołują się do tradycji oraz dawnych metod wytwarzania. Czy jednak jest to prawda? Czy naprawdę przestrzegają rygorystycznych zasad komponowania nalewek, wśród których najważniejsza mówi, iż o dobrej nalewce trzeba po prostu na jakiś czas zapomnieć, a później, kiedy już dojrzeje, należy odnaleźć ją w piwnicy? Odpowiedź na to pytanie pozostawiam Czytelnikom, podobnie jak pozostawiam im decyzję co do tego, czy trunek który stanie w najbliższe Święta na stole zostanie zakupiony w pobliskich delikatesach, czy też może... spróbujemy sporządzić go sami! – pisze Marek Ellnain we wstępie. Dodatkowego smaczku książce dodają unikalne ilustracje przygotowane przez Katarzynę Tużylak.
Najlepsze dla zdrowia są środki do pielęgnacji ciała wytwarzane ze świeżych, ekologicznych surowców – takie kosmetyki nie zawierają substancji konserwujących ani żadnych sztucznych dodatków. Domowe kosmetyki naturalne - to nie jest trudne! Wszystkie zaproponowane w poradniku przepisy są proste i szybkie - można je przygotować z łatwo dostępnych składników. W I tomie „ABC kosmetyki naturalnej” prezentujemy naturalne, domowe kosmetyki z ponad 30 gatunków owoców od arbuza, awokado i banana począwszy na truskawkach, winogronach i wiśniach skończywszy. Pomogą przy wielu dolegliwościach Wykorzystując naturalne metody w kosmetyce domowej można zaradzić takim dolegliwościom jak: wysuszona, zwiotczała skóra, zmarszczki, piegi, przebarwienia, wypryski, trądzik, sińce pod oczami, przetłuszczające się, słabe, kruche, rozdwajające się włosy, szorstkie dłonie, obrzęki i wiele innych. W kolejnych tomikach będą prezentowane domowe ekologiczne kosmetyki z wykorzystaniem: warzyw, octu winnego, sody oczyszczonej, zbóż, nabiału, jaj, miodu, tłuszczów oraz całego bogactwa ziół.
Kąpiel z koktajlem dyniowo-mlecznym, maseczka brązująca z surowej marchewki, kompres z ziemniaczany dla dłoni… Najlepsze dla zdrowia są środki do pielęgnacji ciała wytwarzane ze świeżych, ekologicznych surowców – takie kosmetyki nie zawierają substancji konserwujących ani żadnych sztucznych dodatków. Domowe kosmetyki - zobacz jakie to łatwe Wszystkie zaproponowane w poradniku przepisy są proste i szybkie - można je przygotować z łatwo dostępnych składników. W II tomie „ABC kosmetyki naturalnej” prezentujemy naturalne, domowe kosmetyki z ponad 25 gatunków warzyw od cebuli, chrzanu i czosnku począwszy na sałacie, selerze i ziemniakach skończywszy. Pomogą na pospolite dolegliwości Wykorzystując naturalne metody w kosmetyce domowej można zaradzić takim dolegliwościom jak: wysuszona, zwiotczała skóra, zmarszczki, piegi, przebarwienia, wypryski, trądzik, sińce pod oczami, przetłuszczające się, słabe, kruche, rozdwajające się włosy, szorstkie dłonie, obrzęki i wiele innych. W kolejnych tomikach będą prezentowane domowe ekologiczne kosmetyki z wykorzystaniem: octu winnego, sody oczyszczonej, zbóż, nabiału, jaj, miodu, tłuszczów oraz całego bogactwa ziół. O autorce Autorką poradnika jest Magdalena Przybylak – Zdanowicz - dziennikarka i współautorka poradników zielarskich i kulinarnych. Rokrocznie opracowuje Ekologiczny Poradnik Księżycowy dla działkowców, ogrodników, rolników oraz kalendarze zdzierane. Współpracuje z czasopismem i portalem o produktach ekologicznych Biokurier.pl i czasopismem dla rolników ekologicznych „Eko Arka”. Od kilku lat wspólnie z mężem prowadzi certyfikowane gospodarstwo ekologiczne na Warmii. II tom serii ABC kosmetyki naturalnej to: Ponad 170 przepisów na maseczki, toniki, eliksiry, okłady, peelingi, kąpiele z wykorzystaniem warzyw Indeks dolegliwości i schorzeń pomagający w szybkim dotarciu do informacji Praktyczne porady i wskazówki przydatne podczas domowego wytwarzania eko kosmetyków Informacje o walorach zdrowotnych i wykorzystaniu w kosmetyce naturalnej sezonowych warzy liczne ciekawostki i praktyczne porady Omówione warzywa to: CEBULA I SZCZYPIOR – CHRZAN –CZOSNEK –DYNIA I CUKINIA – FASOLA – GROSZEK I GROCH – KAPUSTA – KOPER WŁOSKI (FENKUŁ) – KUKURYDZA – MARCHEW – OGÓREK – PAPRYKA – PIETRUSZKA – POMIDOR – RABARBAR – RUKIEW WODNA (RZEŻUCHA WODNA) – RZEPA CZARNA, RZODKIEW, RZODKIEWKA – SAŁATA I SZPINAK – SELER - ZIEMNIAK