Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Angus od snów. Celtycki bóg snów

Alexander McCall Smith

Angus od snów. Celtycki bóg snów

6.6

(32 ocen) wspólnie z

20,30

 

„Książka ta opowiada na nowo mit o Angusie, znanej i lubianej postaci z mitologii celtyckiej Irlandii i Szkocji. Angus to dawca snów, Eros, uosobienie młodości. (…) Opowiadając na nowo historię Angusa, wprowadziłem go w świat współczesny serią powiązanych z sobą opowiadań, których akcja rozgrywa się przeważnie w dzisiejszej Szkocji. Angus, czy też postać Angusa, odgrywa w tych opowiadaniach rolę dość enigmatyczną, ale w każdym jest obecny. W odróżnieniu od większości mitologicznych postaci, Angus nie pełni funkcji umoralniającej ani dydaktycznej – jego domena to sny i miłość, dwa zjawiska, które zawsze były dla ludzi tajemnicą. (…) Lecz Angus potrafi więcej: symbolizuje młodość i wielką, żarliwą miłość, której doświadczamy w młodości, lecz w pamięci możemy ją zachować nawet po wiek dojrzały”. ze wstępu, Alexander McCall Smith  Aleksander McCall Smith (urodzony w Zimbabwe) to bestsellerowy autor ponad pięćdziesięciu tytułów, z których największą popularność wśród czytelników i uznanie krytyków zyskała seria o Kobiecej agencji detektywistycznej nr 1. McCall Smith jest człowiekiem o wszechstronnych zainteresowaniach. Z wykształcenia prawnik, pracownik Uniwersytetów Botswany i Edynburga, interesuje się głównie genetyką, działa w międzynarodowych organizacjach wspierających rozwój tej dziedziny. Wolny czas wypełnia muzyką. Jest współzałożycielem zespołu „The Really Terrible Orchestra”, w którym grywa wraz z żoną. On partie fagotu, żona zaś na flecie.

Znak
Oprawa miękka

Wydanie: pierwsze

Data pierwszego wydania:
2007-03-23

ISBN: 978-83-240-0805-6

Opracowanie graficzne
Witold Siemaszkiewicz

Liczba stron: 156

Znak

Format: 128 x 202 mm

Cena detaliczna: 29,00 zł

Tłumaczenie: Jolanta Kozak

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...