Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Białe róże z Petersburga

Joanna Jax

Białe róże z Petersburga

39,90 zł

2879

 

Schyłek carskiej Rosji. Głównie bohaterowie, Lena i Aleksander wywodzą się z dwóch różnych światów, a losy obojga zdają się być z góry przesądzone. Dziewczyna wychowywana przez brutalnego ojca nadużywającego alkoholu, postanawia uciec z domu i tuła się po niebezpiecznych ulicach Petersburga. Aleksander wywodzi się z arystokratycznej bogatej rodziny, robi karierę wojskową. Pewnego dnia w niesprzyjających okolicznościach drogi obojga przecinają się, a wybuch rewolucji październikowej odmienia los ich i całego kraju.

Białe róże z Petersburga to opowieść o miłości silniejszej od wyznawanych zasad, w którą wplątana jest historia. W momencie, gdy dobro i zło zamienia się miejscami, a człowieczeństwo poddane jest ogromnej próbie, jedynie miłość jest w stanie ocalić prawdziwe wartości.

Videograf
Broszurowa ze skrzydełkami

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-783-5735-3

Liczba stron: 482

Videograf

Format: 135x210mm

Cena katalogowa: 39,90 zł

Spotkanie z autorką książki

Wioletta H.

Ciekawa

Muszę przyznać, że na początku książka nie bardzo mnie zaciekawiła, jednak z każdą kolejną stroną stawała się coraz bardziej interesującą i wciągająca. Niech Was nie zwiedzie początek, nie żałuje, że "dotrwałam" do ostatniej strony bo jest to książka po którą sięgnę jeszcze nie raz tak jak po inne pozycje tejże autorki.
Sandra W.

Jestem zachwycona !

Autorka stworzyła książkę, pełna niezapomnianych przepełnionych emocjami wspomnień i przeżyć. Po przeczytaniu tej pozycji, gwarantuje Wam, że będziecie pewniejsi siebie i bardziej zdecydowani.
Kamila Owczak

Białe róże z Petersburga

Powieść, która bardzo mi się spodobała, warta przeczytania. W tle pięknej historii miłosnej odbywa się rewolucja w Rosji. Akcja trzymająca w napięciu, bardzo przyjemnie czyta się tę książkę. Jeśli chcecie umilić sobie czas, zdecydowanie polecam !
Cena pakietu

79,80 zł

5273

Cena pakietu

79,80 zł

5273

Cena pakietu

84,80 zł

5573

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...
22.02.2019

Największa katastrofa w dziejach Polski. Nie mogą się z nią równać ani potop szwedzki, ani nawet druga wojna światowa

Dwie dekady po śmierci Chrobrego wciąż żywe były opowieści o jego wielkich wojennych zdobyczach. Poza wspomnieniami Polakom niewiele jednak zostało. Sny o nowym słowiańskim mocarstwie rozwiały się niemal z dnia na dzień. A samo istnienie państwa polskiego szybko stanęło pod znakiem zapytania.
Czytaj dalej...