Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Ciekawi świata Historia Podręcznik Zakres podstawowy Szkoła ponadgimnazjalna

Janusz Ustrzycki

Ciekawi świata Historia Podręcznik Zakres podstawowy Szkoła ponadgimnazjalna

43,30 zł

3867

 

Podręcznik idealny dla nauczycieli ceniących aktywne metody pracy na lekcji. Dla nauczycieli dla których podręcznik jest głównie inspiracją. Zaletą podręcznika jest duży format przyczyniający się do lepszej czytelności treści i ilustracji.

Podręcznik dostosowany do użytku wieloletniego.

Obejmuje treści:
Świat i Polska w okresie międzywojennym;
Druga wojna światowa
Świat i Polska w II połowie XX w.

Stałe elementy podręcznika: – Wprowadzenia do każdego tematu w formie wypunktowań; – Narracja autorska napisana prostym językiem, podzielona na podrozdziały i zawierająca wytłuszczenia najważniejszych dat, osób, terminów, nazw, wydarzeń; – Czytelne mapy, schematy blokowe, diagramy statystyczne; – Wyróżnione graficznie na marginesach objaśnienia pojęć i terminów historycznych; – Wyróżnione graficznie na marginesach ciekawostki historyczne; – Wyróżnione graficznie teksty źródłowe zaopatrzone w polecenia ćwiczeniowe; – Ikonografia historyczna, w uzasadnionych przypadkach zaopatrzona w polecenia ćwiczeniowe; – Syntetyzujące podsumowania każdego tematu w formie wypunktowań; – Ćwiczenia rekapitulujące na zakończenie każdego tematu; – Infografiki przekrojowo ukazujące wybrane zagadnienia historyczne w nowoczesnej formie wizualnej; – Blok powtórzeniowy po każdym dziale – Lista dodatkowej literatury oraz odsyłaczy do interesujących stron historycznych po każdym dziale; – Indeks osobowy

Operon
Oprawa miękka

ISBN: 978-83-787-9101-0

Liczba stron: 352

Format: 200x265mm

Cena katalogowa: 43,30 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...
22.02.2019

Największa katastrofa w dziejach Polski. Nie mogą się z nią równać ani potop szwedzki, ani nawet druga wojna światowa

Dwie dekady po śmierci Chrobrego wciąż żywe były opowieści o jego wielkich wojennych zdobyczach. Poza wspomnieniami Polakom niewiele jednak zostało. Sny o nowym słowiańskim mocarstwie rozwiały się niemal z dnia na dzień. A samo istnienie państwa polskiego szybko stanęło pod znakiem zapytania.
Czytaj dalej...