Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Corto Maltese Tom 13 Pod słońcem północy

Corto Maltese Tom 13 Pod słońcem północy

8.2

(6 ocen) wspólnie z

52,49

 

Trzynasta część przygód awanturnika o dobrym sercu, który zawsze staje po stronie słabych i ciemiężonych. Corto Maltese tym razem wybiera się do Jukonu... Rok 1915. Drogi Rasputina i Corto Maltese się rozchodzą – pierwszy płynie na Karaiby, a drugi postanawia jechać do San Francisco, aby odwiedzić przyjaciela, słynnego pisarza. Tak rozpocznie się przygoda, która zawiedzie przystojnego marynarza na daleką Północ, aż za koło podbiegunowe. W kanadyjskiej krainie śniegów Corto wplącze się w rebelię tubylców przeciwko panowaniu brytyjskiemu, weźmie udział w krwawej walce o prawa niewolonych kobiet oraz – jak zwykle – spotka nietuzinkowe postaci historyczne. Dostanie także szansę na wielkie bogactwo, równocześnie jednak przeżyje bolesną porażkę miłosną, której wspomnienie będzie go prześladować do końca życia. Dwanaście pierwszych tomów cyklu „Corto Maltese” stworzył włoski mistrz komiksu Hugo Pratt (1927–1995). Od albumu trzynastego serię kontynuują dwaj uznani hiszpańscy autorzy: scenarzysta Juan Díaz Canales (bestsellerowy cykl „Blacksad”) i rysownik Rubén Pellejero (one-shot „Le silence de Malka”, wyróżniony w 1997 roku nagrodą dla komiksu zagranicznego na Festiwalu Komiksu w Angouleme).

Egmont
Oprawa twarda

ISBN: 978-83-281-9895-1

Tytuł oryginalny: Corto Maltese – Sous le soleil de minuit

Liczba stron: 88

Format: 216x285mm

Cena detaliczna: 69,99 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...