Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Czarnoksiężnicy Majipooru

Robert Silverberg

Czarnoksiężnicy Majipooru

6.3

(60 ocen) wspólnie z

44,90

 

Kiedy ludzie przybyli na planetę Majipoor, na trzech kontynentach mieszkała nieliczna populacja tubylczych istot, Metamorfów. Ludzie szybko spacyfikowali tę rasę i zaczęli budować zręby własnej cywilizacji. Wkrótce do ludzkich kolonistów dołączyły inne rasy Galaktyki: maleńcy Vroonowie, czteroręcy Skandarzy czy dwugłowi Su-Suherisi – i tak Majipoor stał się światem, na którym pokojowo współistnieją różne gatunki istot inteligentnych. Stworzono też system polityczny i społeczny, który sprawnie tym konglomeratem zarządza.

Umiera stary Ponfifex, a jego tron ma objąć Lord Confalume, długoletni Koronal. Zgodnie z wielowiekową tradycją ma wyznaczyć swojego następcę na Górze Zamkowej, wszyscy spodziewają się, że będzie nim energiczny Prestimion. Tymczasem syn Confalume’a – Korsibar, dokonuje zamachu stanu i przejmuje władzę. Wywołuje tym konsternację w kręgach rządowych – takiego czynu nikt dotąd nie popełnił na Majipoor i nie wiadomo, jak temu przeciwdziałać. Tworzą się dwie frakcje, jedni popierają Korsibara, bo przecież już jest Koronalem, inni Prestimiona, bo to jest zgodne z tradycją.

Wybucha krwawa wojna domowa, rzecz dotąd niespotykana na tej planecie. Obie strony wykorzystują do walki Vroonów i Su-Suherisów, rasy, które obdarzone są pozazmysłowymi umiejętnościami

Solaris
Broszurowa ze skrzydełkami

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-759-0020-0

Tytuł oryginalny: Sorcerers of Majipoor

Liczba stron: 564

Format: 12.4x19.5cm

Cena detaliczna: 44,90 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...