Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Czy chcesz o tym porozmawiać? Terapia oczami terapeutki i jej terapeuty

Lori Gottlieb

Czy chcesz o tym porozmawiać? Terapia oczami terapeutki i jej terapeuty

7.6

(360 ocen) wspólnie z

39,99

 

Terapia oczami terapeutki i jej terapeuty.

BESTSELLER NEW YORK TIMESA.

Lori Gottlieb to najlepsza psychoterapeutka, która zawsze wyciąga swoich pacjentów z ich wewnętrznych kryzysów i rozterek. Aż pewnego dnia sama traci grunt pod nogami i trafia na fotel do ekscentrycznego, doświadczonego psychoterapeuty Wendella. Łysiejący mężczyzna wygląda jak typowy psychoanalityk, który wkrótce udowodni, że pozory mylą.

Kobieta uzewnętrznia się i zauważa w swoich problemach, dylematy swoich pacjentów. Odnajduje podobieństwo u zapatrzonego w siebie telewizyjnego producenta, śmiertelnie chorej młodej mężatki, emerytki planującej samobójstwo w dzień kolejnych urodzin oraz dwudziestokilkulatki wybierającej niewłaściwych mężczyzn.

W książce „Czy chcesz o tym porozmawiać?”, autorka dzieli się swoimi doświadczeniami zarówno z roli psychoterapeutki, jak i od strony pacjenta. W przezabawny sposób odkrywa prawdy i fikcje, którymi karmimy innych ludzi, by ukryć prawdziwe pragnienia. Opowiada o poszukiwaniu sensu, poczuciu winy, strachu i nadziei.

Prószyński Media
Broszurowa ze skrzydełkami

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-816-9259-5

Tytuł oryginalny: Maybe You Should Talk to Someone

Liczba stron: 544

Prószyński Media

Format: 135x210mm

Cena detaliczna: 39,99 zł

Spotkanie z autorką książki

Komentarze i recenzje nie są potwierdzone zakupem

Antonina

Świetna

Świetna książka! Pokazuje prawdę o ludzkiej naturze. Często pomagając innym, sami się gubimy i potrzebujemy wsparcia. Książka czyta się lekko i przyjemnie.
Lena

Bardzo dobra

Terapeutka, która sama potrzebowała pomocy terapeuty. Tak w skrócie można opowiedzieć o książce. Autorka przedstawia historię kilku pacjentów, z którymi każdy z nas po części może się utożsamić. Niestety. Ale taka ludzka natura. Jesteśmy emocjonalni, spotykają nas przeróżne sytuacje, mamy lęki, obawy, popełniamy błędy. Ważne jest by umieć się z tego wydostać, zdać sobie sprawę gdzie błądzimy i wyjść na prostą. Książka bardzo dobra i zasługuje na uwagę.
Basia

Polecam

Autorka dzieli się swoim życie i swoich pacjentów. Pozwala nam zagłębić się i przeanalizować ludzkie życie. Czerpmy, więc z tego pełnymi garściami i uczmy się na czyichś błędach. Czyta się lekko i przyjemnie. Nie jest pozbawiona humoru, wręcz przeciwnie. Tryska z niej nowa energia! Łapcie ją!

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...