Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Detektyw na pustyni

Ake Holmberg

Detektyw na pustyni

7.4

(44 ocen) wspólnie z

28,00

 

Nowość w serii „Mistrzowie Ilustracji”: drugi tom zabawnego cyklu o przygodach najsprytniejszego detektywa w Szwecji, Ture Sventona.

Ture Sventon – praktykujący prywatny detektyw, miłośnik ptysiów z kremem i posiadacz prawdziwego latającego dywanu – powraca! Tym razem wybiera się na pustynię arabską, by odwiedzić swego przyjaciela, Omara – i zupełnie przypadkiem trafia w sam środek przestępczej intrygi. Czy uda mu się uchronić przed kradzieżą najnowsze odkrycie genialnego wynalazcy? I jak zapakować ptysie, by nie zepsuły się w upalnej Arabii?

Ake Holmberg (1907–1991) – jeden z najsławniejszych szwedzkich autorów książek dla dzieci; laureat pierwszej edycji Nagrody im. Astrid Lindgren (1967), najważniejszego szwedzkiego wyróżnienia w dziedzinie literatury dziecięcej. Największą popularność przyniósł mu cykl książek o przygodach prywatnego detektywa ze Sztokholmu, Ture Sventona, za który pośmiertnie – w 2007 roku – otrzymał Nagrodę im. Ture Sventona, przyznawaną za szczególne osiągnięcia dla kultury. Pisane przez 25 lat (1948-1973) opowieści o nietuzinkowym detektywie zostały sfilmowane w 1972 roku.

Anna Kołakowska (ur. w 1924 roku) – graficzka i ilustratorka. Ukończyła studia na Wydziale Grafiki Użytkowej ASP w Warszawie, w pracowni profesora Wacława Radwana. W latach 1951-1982 pracowała w redakcji "Płomyczka", od 1955 roku jako kierownik artystyczny. Zilustrowała 25 książek, głównie dla dzieci i młodzieży, m.in. o niezapomnianej Fizi Pończoszance.

Dwie Siostry
Oprawa twarda

Wydanie: pierwsze

Data pierwszego wydania:
2012-06-13

ISBN: 978-83-608-5039-8

Tytuł oryginalny: Ture Sventon i öknen

Liczba stron: 176

Dwie Siostry

Format: 155x190mm

Cena detaliczna: 28,00 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...