Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Duch zen, duch chrześcijaństwa miejsce Zen w życiu chrześcijańskim

Kennedy Robert E.

Duch zen, duch chrześcijaństwa miejsce Zen w życiu chrześcijańskim

8.3

(3 oceny) wspólnie z

29,90

 

„Duch zen, duch chrześcijaństwa” jest godnym następcą dzieła D.T. Suzukiego „Misticism: Christian and Buddhist” [Mistycyzm chrześcijański i buddyjski] oraz innych istotnych dzieł powstałych w tradycji mistycznego ekumenizmu. Obfitująca we wspaniałe cytaty, przyjazna czytelnikowi książka ojca Kennedy’ego to szczególnie cenny wkład w tę tradycję.
- Peter Matthiessen (Muryo Sensei)

Oto pozycja traktująca o podstawowych kwestiach dotyczących zen: Co to jest zen? Jak go praktykować? Jak ma się on do chrześcijaństwa? […] Zaznajomiony zarówno z Mistrzem Hakuinem i Mistrzem Gasanem, jak i z Johnem Steinbeckiem oraz Edną O’Brien, ojciec Kennedy Sensei udostępnia nam dwie bogate tradycje medytacyjne, byśmy mogli delektować się ich mądrością.
- America

[…] Gruntownie zgłębił tradycję nauczania zen, nie schodząc z obranej przez siebie drogi jezuity, na którą wstąpił jako młody człowiek […]. Niniejsza książka powstała z myślą o tym, by czytelnikowi łatwiej było przeżyć proces swoistej duchowej alchemii, tak znakomicie opisany na jej kartach.
- Bernard Tetsugen Glassman, Opat Zen Center w Nowym Jorku

Charaktery
Oprawa miękka

ISBN: 978-83-647-2124-3

Tytuł oryginalny: Zen spirit, christian spirit

Liczba stron: 190

Format: 14.0x20.0cm

Cena detaliczna: 29,90 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...