Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Dziecko z Auschwitz

Lily Graham

Dziecko z Auschwitz

7.1

(559 ocen) wspólnie z

30,06

 

„Urodziłam się w świecie, który odmówił mi prawa istnienia”.

Dziecko z Auschwitz to rozdzierająca serce historia przetrwania w świecie, w którym życie i śmierć nie znaczą nic. Jest rok 1942. Eva Adami wsiada do pociągu jadącego do Auschwitz. Ledwo oddycha pod naporem obcych ciał. Wyczerpana dwudniową podróżą, myśli tylko o jednym – o wyczekiwanym spotkaniu z mężem Michalem, który trafił do obozu sześć miesięcy wcześniej. Eva dociera do Auschwitz, jednak tam nie ma nawet śladu ukochanego. Gdy leży zrozpaczona i zmarznięta na cienkim materacu, słyszy nagle szept towarzyszki z pryczy. Sofia wyciąga do niej pomocną dłoń. To dzięki jej pomocy kobieta może się spotkać z mężem. Nawet jeżeli będzie to oznaczało bratanie się z wrogiem, a skutki tego spotkania narażą je na śmierć…

Poruszająca opowieść o przetrwaniu, która dowodzi, że życie i śmierć zależą od przypadku, a szczęście można odnaleźć nawet w najstraszliwszych czasach

W.A.B.
Broszurowa ze skrzydełkami

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-280-7679-2

Tytuł oryginalny: The Child of Auschwitz

Liczba stron: 256

W.A.B.

Format: 135x202mm

Cena detaliczna: 39,99 zł

Komentarze i recenzje nie są potwierdzone zakupem

Sylwia

Niesamowita

"Dzieko z Auschtiz" to książka, przy której będziecie płakać, doświadczycie całego wachlarza emocji, i która zostanie z Wami na bardzo długo. Polecam!
Renata Smoleń

Polecam

Nie jest to typowa historyczna książka o obozie. To powieść inspirowana tymi wydarzeniami, dlatego zdecydowanie bardziej jest to beletrystyka. Myślę, że będzie to idealna pozycja dla osób wrażliwych, które są zainteresowane tematyką obozową, jednak obawiają się zbyt mocnych obrazów. Dziecko z Auschwitz" to historia Evy, która trafia do obozu w Auschwit, w nadziei odnalezienia swego męża Michala, który trafił tam pół roku wcześniej. Tam zaprzyjaźnia się z Sofią i razem walczą o przetrwanie w koszmarnych warunkach...
Aśka

Dziecko z Auschwitz

"Dziecko z Auschwitz" to kolejna bolesna, przejmująca lektura o okrucieństwie ludzi. Czytając, czytelnik doświadcza smutku, współczucia, ale wciąż póbuje znależć chociaz odrobinę nadzei. Obozowa rzeczywistość przeraża. Czy w tym czasie istniały jakiekolwiek granice człowieczeństwa, które nigdy nie powinny być przekroczone? Niestety, po lekurze muszę stwierdzić że nie było... Oto, co człowiek może zgotować drugiemu człowiekowi. Książka wywołała u mnie lawinę emocji. Zmusiła do głębokiej refleksji. Jeszcze dłuo po przeczytaniu rozmyślałam nad losami bohaterów...

Ebook i Audiobook dostępny na

Kup ebooka

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...