Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Dziewczynka z parku

Barbara Kosmowska

Dziewczynka z parku

24,99 zł

1317

 

Ta zima nie jest dla Andzi radosna, jak wszystkie inne. Dzieczynka musi pogodzić się z wielką stratą - pół roku temu zmarł jej tata. Od tego czasu nic nie jest takie jak wcześniej. Na twarzy jej mamy nie gości już pogodny uśmiech, brakuje jej wspólnych rozmów przy stole, a ulubiony sernik brzoskwionowy, nie koi smutku jak przedtem. Przed śmiercią, tata powierzył Andzi pewien sekret, dzięki któremu łatwiej jej pogodzić się z cierpieniem. Dziewczynka odnalazła też wsparcie w koledze, Jeremiaszu, który wywołuje uśmiech na jej twarzy. Zawsze może na nieglo liczyć, ale czy to wystarczy aby zdradzić mu swój sekret?

Wilga
Oprawa miękka

Wydanie: trzecie

ISBN: 978-83-280-5141-6

Liczba stron: 128

Format: 145x205mm

Cena katalogowa: 24,99 zł

Audiobook

Elwira M.

Cenna lekcja

Wspaniale, że w książce dla dzieci poruszone są tak ciężkie tematy jak choroba i śmierć. Młodsze pokolenie ma szanse oswajać się z takimi wydarzeniami, które niestety, ale mogą dotnkąć każdego z nas. Śmierć ukochanej osoby na pewno jest bardzo ciężka dla dorosłego, a co dopiero dla dziecka. Książka wzruszająca, zawiera piękne ilustracje, a przede wszystkim pomaga zrozumieć młodym czytelnikom bolesne doświadczenia, oraz uczy pokory i zrozumienia.
Emilia Wziątek

Pozycja obowiązkowa

Książka dla młodszych jak i starszych, historia Andzi może wzruszyć każdego. Książka pokazuje utratę bliskiej osoby z punktu widzenia dziecka. Naprawdę warto przeczytać ją samemu, ale też zachęcić dzieci do lektury. Ilustracje robią świetną robotę, należą się za nie wielkie brawa. Gorąco polecam.
Dominika Cender

Polecam

Piękna opowieść, niezwykle emocjonalna i bardzo pouczająca. Pokazane są tutaj wartości, które powinny być przekazane każdemu dziecku - miłość, przyjaźń i szacunek. Młodziutka bohaterka uczy się radzić sobie ze stratą ukochanego taty, ale nie jest w tych trudnych chwilach pozostawiona sama sobie. Ważne jest, aby mieć wsparcie w innych. Polecam!
Cena pakietu

64,89 zł

3711

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...
22.02.2019

Największa katastrofa w dziejach Polski. Nie mogą się z nią równać ani potop szwedzki, ani nawet druga wojna światowa

Dwie dekady po śmierci Chrobrego wciąż żywe były opowieści o jego wielkich wojennych zdobyczach. Poza wspomnieniami Polakom niewiele jednak zostało. Sny o nowym słowiańskim mocarstwie rozwiały się niemal z dnia na dzień. A samo istnienie państwa polskiego szybko stanęło pod znakiem zapytania.
Czytaj dalej...