Menu

Tomasz Samojlik

Mieszka na skraju Puszczy Białowieskiej razem ze swoją drugą połówką oraz dwoma maluszkami. Bada historię wpływu człowieka na środowisko Puszczy Białowieskiej, czyli to, jak człowiek chronił i niszczył Puszczę przez ostatnich kilka tysięcy lat.
Żubr Pompik. Wyprawy. Milczenie orlika - to 18. tomik w podróżniczo-przyrodniczej serii książek dla dzieci Tomasza Samojlika. W Magurskim Parku Narodowym Polinka, jako miłośniczka silnych wrażeń, chce usłyszeć krzyk orlika krzykliwego. Nic nie jest w stanie jej powstrzymać! Choć Pompik tłumaczy jej, że wdrapywanie się na czatownię orlika jest niezbyt dobrym pomysłem. Polinka dopina swego, co prowadzi do nieoczekiwanych perypetii, które kończą się krzykiem. Ale niekoniecznie jest to orlik. W żubrzej serii “Wyprawy” rodzina Pompika wyrusza w podróż, podczas której zwiedza Parki Narodowe. Każda z historii zawiera więc ciekawostki o roślinności wybranego parku, rzekach, jeziorach i zamieszkujących go zwierzętach. W każdym egzemplarzu jest też podsumowanie zawartych w nim informacji i dodatek specjalny w postaci mapy.
Drawieński Park Narodowy to już dziewiąty przystanek na trasie rodziny żubrów - bohaterów serii książek autorstwa Tomasza Samojlika. Mała Polinka ma wielką ochotę się bawić, ale ojciec Pomruk stanowczo odmawia, twierdząc że zabawy są tylko dla dzieci. Przypadkowo spotkana wydra pokaże jednak żubrom, że na dobrą zabawę nigdy nie jest się zbyt dorosłym.
Piąta część drugiej serii Odkrycia o Żubrze Pompiku autorstwa Tomasza Samojlika – biologa, pisarza i rysownika, a także popularyzatora wiedzy o przyrodzie. Pompik ze strachem spostrzega, że w puszczy nie widać żadnych ptaków. Czyżby uciekły, bo wystraszyły się krzyków Pompika? Spotkane po drodze słowik i bocian odkrywają przed sympatyczną rodziną żubrów sekrety swoich zimowych podróży. W nowej serii pt. „Żubr Pompik. Odkrycia” sympatyczna rodzina żubrów będzie wytrwale szukać odpowiedzi na niełatwe pytania, które stawia przed nimi świat przyrody. Dokąd odlatują ptaki? Skąd się bierze wiatr? Jak z nasionka powstaje drzewo? Czy da się dotknąć tęczy? W naukowych odkryciach żuberkom pomogą przyjaźni mieszkańcy puszczy.
Żubr Pompik. Odkrycia. Tom 10. Bardzo mała kupato dziesiąta część nowej serii Tomasza Samojlika o żubrze Pompiku. Żubrza rodzina spędza dzień w puszczy. Na drodze niesfornej Polinki leży… kupa. Nic nie pomaga tłumaczenie rodziców, że wszystkie zwierzęta robią kupę. Polinka postanawia udowodnić, że nie wszystkie. Jakież jest jej zdziwienie, kiedy okazuje się, że żubrze kupy są użyteczne i potrzebne mieszkańcom lasu.
Kolorowanka ta to propozycja aktywnego spędzenia czasu razem z dzieckiem. 16 czarno-białych dużych plansz zaczerpniętych z książki pod tym samym tytułem czeka na pokolorowanie. Inspiracją, jakich użyć kolorów, może być książka „O rety! Przyroda świata“. W niej również znajduje się informacja, jak nazywają się zwierzęta i rośliny, które znajdują się na kartach do kolorowania.
Kolorowanka ta to propozycja aktywnego spędzenia czasu razem z dzieckiem. 16 czarno-białych dużych plansz zaczerpniętych z książki pod tym samym tytułem czeka na pokolorowanie. Inspiracją, jakich użyć kolorów, może być książka „O rety! Przyroda“. W niej również znajduje się informacja, jak nazywają się zwierzęta i rośliny, które znajdują się na kartach do kolorowania.
Kolorowanka ta to propozycja aktywnego spędzenia czasu razem z dzieckiem. 16 czarno-białych dużych plansz zaczerpniętych z książki pod tym samym tytułem czeka na pokolorowanie. Inspiracją, jakich użyć kolorów, może być książka „O rety! Przyroda praczasów“. W niej również znajduje się informacja, jak nazywają się zwierzęta i rośliny, które znajdują się na kartach do kolorowania.
To kolejna propozycja dla dzieci z serii książek obrazkowych pod wspólnym tytułem „O rety!” z zabawnymi rysunkami Tomasza Samojlika. Po tomach przedstawiających naszą współczesną rodzimą przyrodę oraz przyrodę z różnych stron świata przeszedł czas na pokazanie, jak wyglądało życie na naszej planecie w różnych epokach przed milionami lat. Książka składa się z 38 bardzo atrakcyjnych plansz zabierających dzieci w podróż do przeszłości, podczas której dowiedzą się, jakie przedziwne zwierzęta i rośliny żyły na Ziemi od zarania jej dziejów do czasów współczesnych.Ta książka to bogacto informacji, szczegółów i ciekawostek paleontologicznych. Przezabawne „wypowiedzi“ zwierząt w dymkach umilają poznawanie przyrody praczasów.
Książka składa się z 42 tętniących życiem plansz rysunkowych. Niezwykle wciągające, zabawne i pomysłowe rysunki Tomasza Samojlika objaśniają, jak toczy się życie naszej rodzimej przyrody. Jak niewiarygodnie zmienia się las, łąka, jezioro, góry i miasto wraz od wiosny do zimy.Gdzie na świat przychodzą młode wilki, jak wyglądają podziemne korytarze kreta, co robi wydra w wodzie, jak wygląda życie nietoperzy w ciemnej jaskini. Kto składa zielone jaja, które zwierzęta hibernują, kto jest królem bagien. O czym rozmawiają zwierzęta, o co się kłócą i co je bawi. Bogactwo informacji, szczegółów i ciekawostek przyrodniczych w doskonałej formie rysunkowej. W „dymkach“ przezabawne wypowiedzi zwierząt.Tomasz Samojlik przygotował bardzo zabawne ilustracje.
Żubrza rodzina jest zachwycona Poleskim Parkiem Narodowym, jednak Pompika najbardziej fascynuje wykonywany przez żurawie skomplikowany taniec. Żuberek bardzo chce się go nauczyć, ale ani on, ani jego siostra Polinka, ani nawet ich mama, Porada, nie są w stanie spełnić wymogów ptasich nauczycieli. Czy żubry w końcu odkryją, na czym polega tajemnica tańca żurawi?
Przygody Wiedźmuna dobiegają końca, więc najwyższa pora, by odkryć, jak się to wszystko zaczęło! Kto tak naprawdę pierwszy wpadł do innego wymiaru, kto nie zdążył założyć hełmu i czyja żądza władzy była od zawsze niezmienna? Domyślacie się?Złowieszczy Lord Roseforp święci triumfy, a dzielnej, choć niezbyt zgodnej, drużynie pozostało już niewiele czasu, by odnaleźć porwaną dziewczynkę. Oto pełne zwrotów akcji zwieńczenie trylogii Tomasza Samojlika o dobrych potworach, groźnym Wiedźmunie i walecznych czarodziejkach!
Drugi tom edukacyjnej serii dla najmłodszych dzieci,"Żubr Pompik. Wyprawy". W każdym z tomów czytelnicy poznają najważniejsze informacje i ciekawostki o jednym z polskich parków narodowych. W Biebrzańskim Parku Narodowym Pompik i Polinka spotykają na bagnie bardzo przygnębionego łosia. Razem spróbują wszystkich możliwych sposobów, żeby nieboraka rozchmurzyć.
"Żubr Pompik. Wyprawy" to nowa edukacyjna seria dla dzieci w wieku 3+, w której sympatyczna żubrza rodzina wyrusza na wędrówkę śladem polskich parków narodowych. Pierwszym przystankiem na trasie jest Narwiański Park Narodowy. Polinkę nudzi spacer brzegiem krętej rozgałęzionej rzeki, jednak Pompik czuje, że gęste szuwary kryją w sobie prawdziwą tajemnicę…
W Parku Narodowym Gór Stołowych Polinka i Pompik odkrywają niezwykłe miejsce. Takich dziwów żubry jeszcze nie widziały – wielkie skały przypominające grzyby, sowy, a nawet starego dziadka żubra z jednym rogiem. Pompik prosi, by mała Polinka na siebie uważała, ale sam jest tak zafascynowany odkrywaniem coraz to nowych kształtów, że zapędza się pomiędzy skały. Zagubiony w labiryncie Pompik może liczyć tylko na młodszą siostrę…
W siódmym tomiku seriiŻubr Pompik. Wyprawy rodzina żubrów przeprawi się na malowniczą wyspę Wolin, by zwiedzić Woliński Park Narodowy. Tam, wśród pięknych starych drzew dostrzegą ogromnego ptaka – bielika. Zarówno bielik, jak i Pomruk będą zabiegać o komplementy żuberków, bo przecież każdy lubi czasem zostać pochwalony… Autorem serii jest Tomasz Samojlik, doktor nauk przyrodniczych z Puszczy Białowieskiej.
W ósmej części serii Odkrycia Pomruk przedstawia dzieciom jeden ze swoich przysmaków: rosnące na drzewie grzyby – opieńki. Pompik i Polinka nie dowierzają. Czy grzyb nie powinien składać się z nóżki i kapelusza? Przypadkowo spotkany ślimak wyprowadzi dzieci z błędu i pokaże im, jak różne kształty, kolory i zapachy mogą w rzeczywistości mieć grzyby. W nowej serii sympatyczna rodzina żubrów będzie wytrwale szukać odpowiedzi na niełatwe pytania, które stawia przed nią świat przyrody. Dokąd odlatują ptaki? Skąd się bierze wiatr? Jak z nasionka powstaje drzewo? Czy da się dotknąć tęczy? W naukowych odkryciach żuberkom pomogą przyjaźni mieszkańcy puszczy.
W tym tomie serii Odkrycia żuberki podążają za słodkim zapachem, który doprowadza ich do gniazda pszczół. Z początku boją się, że owady mogą użądlić, jednak pracowita pszczoła szybko daje im do zrozumienia, że absolutnie nie ma na to czasu. Pszczoły są przecież bardzo zajęte i mają do wykonania niezwykle ważne zadanie. W nowej serii sympatyczna rodzina żubrów będzie wytrwale szukać odpowiedzi na niełatwe pytania, które stawia przed nią świat przyrody. Dokąd odlatują ptaki? Skąd się bierze wiatr? Jak z nasionka powstaje drzewo? Czy da się dotknąć tęczy? W naukowych odkryciach żuberkom pomogą przyjaźni mieszkańcy puszczy.
Nowa przyrodnicza seria dla dzieci w wieku przedszkolnym, autorstwa Tomasza Samojlika z ilustracjami Ani Grzyb. Poznaj małą Tarmosię, jej niezwykłą borsuczą rodzinę i ich przyjaciół! Borsuczka Tarmosia mieszka w lesie z mamą, tatą i dziadkiem. Jest ciekawa świata, lubi zawierać nowe znajomości i uwielbia spać. Tylko jak tu zasnąć, kiedy poza pochrapywaniem dziadka, za ścianą słychać niepokojące dźwięki? Czy to możliwe, że w borsuczej norze straszy? A może nie ma się czego bać? Seria dla maluchów z niezwykłymi przygodami małej Tarmosi, autorstwa Tomasza Samojlika z ilustracjami Ani Grzyb. Ulubiony przyrodnik, autor i rysownik książek dla dzieci powraca z historyjkami o Tarmosi – młodej borsuczce, znanej już czytelnikom z serii Zwierzaki – tym razem w wersji dla młodszych dzieci. Te ciepłe, napisane prostym językiem opowiadania w pozwolą przedszkolakom przeżyć niezapomniane przygody a przy okazji poznać zwyczaje dzikich zwierząt. Każda z części serii Mała Tarmosia zawierać będzie propozycje prostych aktywności dla dzieci w wieku przedszkolnym, która uatrakcyjni lekturę książek. Poznaj także opowieść „Mała Tarmosia. Czy borsuki się bawią?” Kolejne części serii – w przygotowaniu
Wiedźmun Gierwald i czarodziejka Dżenifer ponownie się spotykają. I wcale się z tego nie cieszą. Każde najchętniej poszłoby w swoją stronę w poszukiwaniu magicznego aurergium, jednak na horyzoncie pojawia się pewien uparty robot. Jest też dziewczynka do uratowania! W drugim tomie komiksu Tomasza Samojlika dowiadujemy się, co sprawiło, że świat jest w opłakanym stanie, a Gierwald tak zacieklej walczy z potworami. Mimo że one robią wszystko, by ochronić przyrodę przed katastrofą. Przygody, tajemnicze wynalazki, ratowanie świata przed katastrofą ekologiczną i szczypta humoru - zapraszamy czytelników od lat 7 do 107 do świata wiedźmuna! Najnowszy komiks Tomka Samojlika, autora m.in. sagi o ryjówce, to parodia postaci i motywów z... sagi o wiedźminie oczywiście!
W tym tomiku serii Żubr Pompik. Wyprawy żubrza rodzinka tradycyjnie odwiedza kolejne fascynujące miejsce. W Roztoczańskim Parku Narodowym Pomruk przejmuje inicjatywę. Chce, żeby zwiedzanie odbyło się według jego planu - żubry mają zaczepić tubylca, poprosić go o pokazanie największej okolicznej atrakcji, a potem odpoczywać do woli. Rach, ciach, bach i załatwione. Z początku wszystko idzie po jego myśli, ale wkrótce okazuje się, że ich przewodnik, konik polski, to bardzo wytrwałe zwierzę...
Kolejny tomik serii Żubr Pompik. Wyprawy o sympatycznym żubrze zwiedzającym z rodziną polakie Parki Narodowe. Żubrza rodzina dociera do Gór Świętokrzyskich. Tam spostrzegają jelenia, który dość dziwnie się zachowuje - pręży się i pozuje, dumnie prezentując poroże. Żuberki są pod wrażeniem, ale jeleń nie poświęca im zbyt wiele uwagi. W dodaku niechcący obraża Polinkę, co uruchamia ciąg zabawnych wydarzeń.
Finałowa część serii o wyprawach Żubra Pompika po polskich Parkach Narodowych. Po długiej wyprawie i przeżyciu wielu przygód żubrza rodzina dociera do Białowieskiego Parku Narodowego. Żubry bardzo się cieszą z powrotu do znajomych miejsc i spotkania z sąsiadami z Puszczy. Pompik ma wrażenie, że Puszcza chce mu coś powiedzieć szelestem liści, skrzypieniem drzew, szumem rzeki... Czy z pomocą Polinki, Porady i Pomruka uda mu się rozszyfrować tę leśną wiadomość?
W cyklu "Żubr Pompik. Wyprawy" czytelnicy razem z bohaterami poznają fakty i tajemnice polskich parków narodowych. W trzeciej części serii żubrza rodzina żubrów odwiedzi Wigierski Park Narodowy, gdzie spotkają pracowitego bobra. Budowa tamy wymaga od niego wiele wysiłku – Pompik i Polinka zaoferują mu swoją pomoc. Seria kierowana jest do dzieci w wieku 3+.
Piąta część drugiej serii Odkrycia o Żubrze Pompiku autorstwa Tomasza Samojlika – biologa, pisarza i rysownika, a także popularyzatora wiedzy o przyrodzie. Pompik ze strachem spostrzega, że w puszczy nie widać żadnych ptaków. Czyżby uciekły, bo wystraszyły się krzyków Pompika? Spotkane po drodze słowik i bocian odkrywają przed sympatyczną rodziną żubrów sekrety swoich zimowych podróży. W nowej serii pt. „Żubr Pompik. Odkrycia” sympatyczna rodzina żubrów będzie wytrwale szukać odpowiedzi na niełatwe pytania, które stawia przed nimi świat przyrody. Dokąd odlatują ptaki? Skąd się bierze wiatr? Jak z nasionka powstaje drzewo? Czy da się dotknąć tęczy? W naukowych odkryciach żuberkom pomogą przyjaźni mieszkańcy puszczy.
1 2
z 2
skocz do z 2