Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Etykiety współczesnych ideologii. Wykluczenie

Krzysztof Dróżdż

Etykiety współczesnych ideologii. Wykluczenie

35,00

 

Oddając w ręce czytelników książkę ,,Etykiety współczesnych ideologii. Wykluczenie społeczne” spełniam pragnienie upublicznienia owoców moich dwudziestoletnich badań naukowych problematyki marginalizacji i wykluczenia społecznego. Wspomniane owoce mojej pracy badawczej to między innymi:
1. teoria ukazująca źródła problemów przywodzących osoby, rodziny, społeczności i narody do różnych stanów marginalizacji i wykluczenia społecznego;
2. teoria wyjaśniająca kwestię samowykluczenia się człowieka, w tym bezdomności;
3. model teoretyczny ukazujący oraz wyjaśniający proces narodzin i etiologię mechanizmów marginalizacji i wykluczenia społecznego człowieka, rodziny, społeczności i narodu;
4. system terapeutycznej pracy socjalnej, umożliwiający skuteczny wpływ i panowanie nad źródłami przyczyn i procesami marginalizacji i wykluczenia społecznego człowieka, rodziny i społeczności;
5. kilka zdefiniowanych pojęć.
Książka przeznaczona jest dla odbiorców zainteresowanych rozumieniem psychologicznych i systemowych oraz instytucjonalnych uwarunkowań rozwoju, życia i wszelkiego dostosowania człowieka. Zainteresowanych z powodów autotelicznych, konieczności uczenia się, wykonywanej pracy, działalności społecznej, naukowej i innej, rozumieniem siebie, innych ludzi. Zainteresowanych poznaniem źródeł deficytów i problemów, przywodzących osoby, rodziny, społeczności i całe narody do różnych stanów zmarginalizowania i wykluczenia społecznego, jak też źródeł ich zasobów, sukcesów rozwojowych i powodzenia życiowego. Szczególnie lekturę mojej książki polecam: politykom i osobom sprawującym władzę, osobom zamierzającym zakładać rodziny, rodzicom, opiekunom, pracownikom socjalnym, nauczycielom, psychologom, terapeutom, kuratorom i studentom.

Poligraf
Oprawa miękka

ISBN: 978-83-785-6447-8

Liczba stron: 164

Format: 14.5x20.5cm

Cena detaliczna: 35,00 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...