Menu

Jarosław Górski

W książce, którą trzymasz w ręku zaprezentowano 100 najpiękniejszych miejsc, miast, budowli, obiektów przyrodniczych, dóbr kultury i sztuki na świecie. Opisano tutaj najstarsze i najpiękniejsze miasta świata, m.in. Sanę, Jerozolimę, Pekin, Marrakesz. Znaczną część poświęcono najokazalszym warowniom, przepięknym kościołom i katedrom, np. kościołowi w Lalibeli, twierdzy Masada, czytelnicy odwiedzą też najsłynniejsze światowe muzea, parki narodowe i budowle. 100 cudów świata to ciekawe teksty wzbogacone pięknymi zdjęciami.
Czy można odpowiedzieć na wszystkie pytania świata? Z pewnością byłoby to bardzo trudne, ale czy niemożliwe? W tej książce znajdziecie właśnie mnóstwo odpowiedzi na trudne pytania z przeróżnych dziedzin, m.in. dotyczących historii, religii, nauki i medycyny, mody, sztuk plastycznych i architektury czy jedzenia i odżywiania się. Historia wszystkiego to doskonała pozycja dla wszystkich młodych ludzi ciekawych świata, tych którzy interesują się historią, ciekawostkami ze świata kultury, medycyny czy dawnych lekarstw i używek. Sięgnij po tę książkę i zabłyśnij wiedzą na lekcji w szkole, podczas spotkań ze znajomymi czy rodziną.
Jakie to miejsce? Świat. Atlas dla dzieci przedstawia autorski wybór 62 fascynujących miejsc i obiektów w układzie alfabetycznym. Oprócz informacji o lokalizacji, historii oraz charakterystycznych wyłącznie dla danego miejsca gatunkach roślin i zwierząt, jak również o twórcach i wymiarach najsłynniejszych obiektów świata, znajdziesz także ciekawostki oraz mnóstwo zdjęć.Dzięki atlasowi poznasz zarówno wspaniale wytwory cywilizacji: wieżę Eiffla, Dolinę Królów, Petrę czy Zakazane Miasto, jak i cuda natury: Wielką Rafę Koralową, jezioro Bajkał, "piekielną" pustynię Mojave lub Wodospady Wiktorii.
Kiedy powstały najstarsze pojazdy jeżdżące po torach? Czy składy mogą poruszać się po jednej szynie? Ile kilometrów na godzinę pędzi najszybszy pociąg na świecie? I czy można podróżować… na poduszce? To wspaniale ilustrowana książka odpowie na wiele pytań i odkryje przed Tobą niejedną tajemnice. Z pewnością zaciekawi każdego amatora pojazdów szynowych - zarówno tych zabytkowych, jak i tych najnowocześniejszych.
Dawne wynalazki się zmieniały i współcześnie kryją się w przedmiotach codziennego użytku, bez których trudno nam się czasem obejść. Bo przecież bez odkrycia koła przed tysiącami lat nie jeździlibyśmy dziś samochodami, rowerami, hulajnogami czy na deskorolce… W bogato ilustrowanej książce "Wynalazki, które zmieniły świat" znajdziesz mnóstwo informacji i ciekawostek o tym, skąd się wzięły otaczające nas przedmioty. Kiedy zaczęto posługiwać się mowa? Kto wynalazł papier? Jak powstał pierwszy piorunochron? Kto jako pierwszy i po co zaczął malować twarz, stając się tym samym wynalazca makijażu? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziesz w środku. Miłego czytania!
Dobre obyczaje to zasady, których przestrzega się po to, żeby lepiej się nam żyło. Żebyśmy nie kłócili się i nie obrażali. Żebyśmy umieli cieszyć się z tego, że jesteśmy razem z innymi. Jeśli będziemy dla siebie uprzejmi, codzienne życie okaże się łatwiejsze i przyjemniejsze. Warto znać dobre obyczaje!Przedstawiamy wspaniałą książkę, dzięki której dziecko dowie się, jak grzecznie zachowywać się w domu, na przyjęciu, w szkole oraz w wielu innych miejscach i sytuacjach. Książka zawiera mnóstwo kolorowych zdjęć i ilustracji!
"Jakie to miejsce? POLSKA. Atlas dla dzieci" to niecodzienna podróż, podczas której poznasz 62 fascynujące miejsca i obiekty – na pewno warto je wpisać na własną mapę zwiedzania Polski. Oprócz informacji o tym, gdzie się znajdują, jaka łączy się z nimi historia i jakie niezwykłości w sobie kryją, znajdziesz tu również liczne ciekawostki oraz mnóstwo zdjęć. Dzięki atlasowi dowiesz się, co to są familoki, czyj duch strzeże skarbów w podziemiach kredowych i komu zawdzięczamy przepiękną malowaną wieś.
W książce, którą trzymasz w ręku zaprezentowano 100 najwspanialszych zabytków kultury na świecie. Opisano tutaj budowle, które przetrwały setki i tysiące lat, np. piramidę Cheopsa, Wielki Mur Chiński, posągi Moai, znaczną część poświęcono najpiękniejszym katedrom i kościołom, np. katedrze w Paryżu czy katedrze w Kolonii, nie zabraknie też malowniczych zamków i skrywających ogromne ilości dzieł sztuki muzeów. 100 cudów kultury to ciekawe teksty wzbogacone pięknymi zdjęciami.
W książce, którą trzymasz w ręku zaprezentowano 100 najpiękniejszych miejsc i obiektów przyrodniczych, dóbr kultury, sztuki i nauki w Polsce i na świecie, które zostały wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Opisano tutaj m.in. malowniczy Park Narodowy Yellowstone w Stanach Zjednoczonych, zapierający dech w piersiach Wielki Mur Chiński, egzotyczny Marrakesz, zjawiskowe mauzoleum Tadź Mahal, starożytną Petrę. Nie mogło tu zabraknąć dziewiczej Puszczy Białowieskiej, tętniącego życiem kulturalnym Krakowa, urokliwego Torunia czy też imponującego Malborka. 100 cudów UNESCO to ciekawe teksty wzbogacone pięknymi zdjęciami
W książce, którą trzymasz w ręku zaprezentowano 100 najpiękniejszych miejsc, miast, budowli, obiektów przyrodniczych, dóbr kultury i sztuki w Polsce. Opisano tutaj najstarsze i najpiękniejsze polskie miasta, m.in. Kalisz, Kraków, Zakopane, Gdańsk, oczywiście nie mogło zabraknąć stolicy państwa – Warszawy. Znaczną część poświęcono najokazalszym warowniom, np. zamkowi na Wawelu, w Łańcucie czy Malborku, czytelnicy odwiedzą też najsłynniejsze polskie muzea, parki narodowe i budowle.100 cudów Polski to ciekawe teksty wzbogacone pięknymi zdjęciami.
Jaka to postać? Sławni ludzie. Atlas dla dzieci przedstawia panteon 62 osób, które zasłynęły na całym świecie. Są wśród nich wielcy wojownicy, pisarze, zdobywcy, naukowcy, ale nie tylko… Oprócz informacji o ich życiu i najważniejszych dokonaniach znajdziesz tu również ciekawostki i mnóstwo zdjęć. Dzięki atlasowi poznasz lepiej sylwetki wielu wybitnych ludzi, m.in. Isaaca Newtona, Amelii Earhart czy Vincenta van Gogha.
Jakie to państwo. Europa. Atlas dla dzieci przedstawia 48 państw europejskich oraz informacje o Unii Europejskiej. Przeczytasz w nim nie tylko o pięknych zabytkach rzymskich i greckich, nie tylko o średniowiecznych pałacach i zamkach, lecz poznasz także ustroje różnych krajów, elementy ich historii – a także najpiękniejsze zabytki i pejzaże każdego z regionów. Czym są szwajcarskie kantony? Czy w Europie jest jeszcze monarchia absolutna? Czy Cypr jest europejski?Wszystkiego dowiesz się z naszego atlasu!
Jaka to osoba? Wielcy Polacy. Atlas dla dzieci przedstawia panteon niemal 60 najznamienitszych Polek i Polaków. Oprócz informacji biograficznych i najważniejszych dokonań każdego z nich znajdziesz tu również ciekawostki i mnóstwo zdjęć. Dzięki atlasowi poznasz lepiej wielu wybitnych rodaków, m.in. Marię Skłodowską-Curie, Olgę Tokarczuk czy Fryderyka Chopina.
Encyklopedia to obszerne kompendium wiedzy o Polsce i świecie. Znajdziesz tu informacje z różnych dziedzin nauki, kultury i sztuki. Ciekawostki geograficzne, techniczne, historyczne czy przyrodnicze zostały zilustrowane wspaniałymi zdjęciami. Dowiedz się więcej o świecie, w którym żyjesz tym bliskim i tym dalekim.
Nasza Polska. Cuda techniki to album dla wszystkich miłośników najwspanialszych osiągnięć technicznych i architektonicznych w Polsce. W publikacji zamieszczono informację o lokalizacji omawianego zabytku, jego charakterystykę, wiadomości dotyczące powstania i tego, jak obiekt zmieniał się wraz z upływem lat oraz ciekawostki. Całość uzupełniają piękne, malownicze fotografie.
Jaki to kontynent. Atlas dla dzieci przedstawia kontynenty naszej planety. Oprócz informacji o ich charakterystyce naturalnej klimacie, ukształtowaniu terenu, florze i faunie znajdziesz tu również ciekawostki, mnóstwo ilustracji i wiedzy na temat różnych ludów, kultur, państw i języków.
Mimo że Tadeusz Dołęga-Mostowicz, najpoczytniejszy polski pisarz XX wieku, był człowiekiem niezwykle towarzyskim, o jego życiu wiedzieliśmy do tej pory zaskakująco mało, a to, co wiedzieliśmy, opierało się bardzo często na niesprawdzonych plotkach, pogłoskach, tworach zawodnej pamięci i niezawodnej zawiści współczesnych. W książce niniejszej znajdzie czytelnik zweryfikowaną badaniami źródłowymi sylwetkę człowieka o ogromnym uroku osobistym, kochającego życie i lubiącego ludzi, jednej z najpopularniejszych gwiazd masowej wyobraźni swoich czasów, a także bardzo świadomego swych celów artysty wyznaczającego kierunki rozwoju polskiej kultury popularnej.
Książka z serii z kotylionem - specjalnej, limitowanej edycji Czytam sobie z okazji rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Bardzo wzruszająca historia o dzieciach w Lublinie, które 11 listopada 1918 roku postanawiają wysłać list do Ignacego Daszyńskiego. List ma zawierać ich postulaty, dotyczące tego, jak ma wyglądać niepodległa Polska. Jarosław Górski - felietonista, polonista i nauczyciel - z wielkim wyczuciem i swadą pokazuje współczesnym młodym czytelnikom, jak wyglądało dzieciństwo ich rówieśników 100 lat temu. Realistyczne ilustracje Pauliny Dudek pomagają wyobrazić sobie ówczesny świat ze szczegółami.