Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Fortele nierządnicy

Iny Lorentz

Fortele nierządnicy

7.3

(82 ocen) wspólnie z

39,00

 

Izabela de Melancourt, przeorysza położonego w lesie klasztoru, chroni tajemnicę swego przodka. Wielki mistrz Leopold von Gordean i jego rycerze zakonni, przekonani o tym, że kobieta zna miejsce ukrycia Świętego Graala, napadają na klasztor. Zabijają kilka zakonnic, inne trzymają pod kluczem i bestialsko torturują. Jednej z sióstr – nowicjuszce Justynie – udaje się jednak uciec. Na polecenie przeoryszy próbuje dotrzeć do würzburskiego księcia biskupa Johanna von Brunna, by prosić go o pomoc, ale doganiają ją żądni śmierci siepacze wielkiego mistrza. W obronie siostry Justyny stają była nierządnica Maria, prowadząca już od dawna ustabilizowane i szczęśliwe życie na zamku Kibizstein, i jej mąż Michał. Nie wiedzą jednak, że ocalenie młodej zakonnicy stanie się dla nich początkiem niebezpiecznej wyprawy, podczas której za każdym rogiem czaić się będzie śmierć…

„Wierni czytelnicy powieści Iny Lorentz i tym razem się nie zawiodą”.

Passauer Neue Presse



„Kolejna znakomita powieść Iny Lorentz– trzymająca w napięciu, nastrojowa i z bogatym historycznym tłem”.

Ruhr-Nachrichten


Sonia Draga
Broszurowa ze skrzydełkami

Wydanie: pierwsze

Data pierwszego wydania:
2016-06-09

ISBN: 978-83-7999-594-3

Tytuł oryginalny: Die list der wanderhure

Liczba stron: 520

Sonia Draga

Format: 143X205mm

Cena detaliczna: 39,00 zł

Tłumaczenie: Barbara Niedźwiecka

Rok wydania: 2016

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...