Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Jasełka dla przedszkoli, szkół i wspólnot parafialnych

Lauther-Pohl Maike, Pohl-Patalong Stephan

Jasełka dla przedszkoli, szkół i wspólnot parafialnych

 

NOWY TYP JASEŁEK DLA DZIECI I MŁODZIEŻY
Jasełka pozwalają małym aktorom namacalnie doświadczyć misterium narodzin Syna Bożego, a każda inscenizacja, choćby nawet zdarzały się w niej małe potknięcia, zawsze jest dla dzieci wielkim przeżyciem. Zamieszczone w tej książce propozycje obejmują różne grupy wiekowe, łącznie z dziećmi najmłodszymi (od 2. roku życia). Autorzy ukazują historię narodzin Jezusa z nietypowej perspektywy i nie boją się wprowadzać ciekawych, nowych form, proponując różne wersje – od inscenizacji bez słów dla najmłodszych po zmierzające w stronę monodramu przedstawienie dla kandydatów do bierzmowania.

Odbiorcy:
- katecheci i księża uczący religii
- osoby prowadzące wszelkie wspólnoty i grupy parafialne
- przede wszystkim zaś mali i więksi aktorzy: od przedszkolaków po młodzież gimnazjalną.

Dlaczego warto sięgnąć po tę książkę?
- zamieszczone w niej scenariusze pomagają głębiej spojrzeć na tajemnicę Bożego Narodzenia, by każdy mógł poczuć, że święta rzeczywiście przemieniają codzienność
- autorzy tekstów, podejmując ważne pytania współczesności, próbują udzielić na nie odpowiedzi adekwatnej do wieku uczestników przedstawienia
- gotowe scenariusze przedstawień pozwalają szybko przygotować wyjątkowe inscenizacje, które wspaniale podkreślą niezwykły nastrój świąt.

Jedność
Oprawa miękka

ISBN: 978-83-766-0514-2

Tytuł oryginalny: Krippenspiele Fur Kindergarten, Schule und Gemeinde

Liczba stron: 128

Format: 145x205mm

Cena katalogowa: 19,90 zł

Tłumaczenie: Michał Szczepaniak

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...
22.02.2019

Największa katastrofa w dziejach Polski. Nie mogą się z nią równać ani potop szwedzki, ani nawet druga wojna światowa

Dwie dekady po śmierci Chrobrego wciąż żywe były opowieści o jego wielkich wojennych zdobyczach. Poza wspomnieniami Polakom niewiele jednak zostało. Sny o nowym słowiańskim mocarstwie rozwiały się niemal z dnia na dzień. A samo istnienie państwa polskiego szybko stanęło pod znakiem zapytania.
Czytaj dalej...