Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Ksiądz Dolindo o cudach i uzdrowieniach

Krzysztof Nowakowski

Ksiądz Dolindo o cudach i uzdrowieniach

10.0

(2 oceny) wspólnie z

8,07

 

Dolindo Ruotolo - zmarły w 1970 roku włoski ksiądz przez lata ofiarnie posługiwał wiernym w Neapolu, nie tylko udzielając sakramentu pokuty, nauczając i głosząc codziennie nawet kilka kazań, lecz także skutecznie modląc się o Bożą łaskę oraz przekazując ludziom trafne i przemieniające serca słowa proroctw. W jednym z nich ksiądz Dolindo otrzymał polecenie Jezusa, by w modlitwie oddawać Mu wszelkie swoje problemy i trudności. Zaczerpnięte z tej modlitwy wezwanie “Jezu, Ty się tym zajmij” milionom wiernych otwarło drogę do prawdziwego zawierzenia Chrystusowi i otwarcia się na cuda, których Bóg chce dokonywać w życiu każdego człowieka. Jeśli jednak pragnie się na tę drogę wejść i pewnie nią kroczyć, konieczna jest współpraca z Bożą łaską poprzez wsłuchiwanie się w żywe słowo Boże, tak jak czynił to ksiądz Dolindo.

By pomóc czytelnikom w podążaniu drogą proroctw i przemyśleń tego niezwykłego Sługi Bożego, z pozostawionych przez niego licznych tekstów wybraliśmy te odnoszące się bezpośrednio do opisywanych w Piśmie Świętym cudów i uzdrowień. Opatrzone współczesnym, przystępnym komentarzem teologicznym i biblijnym, mogą stać się ożywiającą serce lekturą duchową i cenną wskazówką dla wszystkich tych, którzy także w swoim życiu pragną doświadczyć uzdrowienia duszy i ciała.

Warto skorzystać z podpowiedzi ojca Dolindo, jak przekazany mu przez Chrystusa prosty akt zawierzenia “Jezu, Ty się tym zajmij” mocą słowa Bożego dopełnić w swoim życiu, by Bóg mógł je naprawdę przemienić i uwolnić od codziennych trosk.

eSPe
Oprawa miękka

Wydanie: pierwsze

Data pierwszego wydania:
2018-08-29

ISBN: 978-83-748-2921-2

Liczba stron: 128

Format: 14.0x20.0cm

Cena detaliczna: 13,37 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...