Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Kto wymyślił wakacje?

Katarzyna Sowula

Kto wymyślił wakacje?

6.8

(8 ocen) wspólnie z

39,90

 

Kto wymyślił wakacje? Jak podróżuje się jachtostopem? Czy hippika to jazda na hipopotamach? Czy woda w jeziorze może się gotować, a plaża świecić na niebiesko? Czy półkolonie to pół kolonii? Gdzie powstał Rezerwat Dzikich Dzieci? Czy miasto bywa planszą do gry? Czym jeździ się po welodromie? Czym latem odżywia się mól książkowy? Jak stworzyć własny spacerownik i jakie pamiątki można przywieźć z wakacji? Poznaj odpowiedzi na te i wiele innych pytań z niezwykłej książki o wakacjach wypełnionej ciekawostkami, inspiracjami do rozmów i pomysłami na to, co można robić w wolnym czasie (nie tylko w wakacje!).
Katarzyna Sowula urodziła się w 1977 roku w Tuchowie. Opublikowała dwie książki dla dorosłych („Fototerapia”, Czarne 2004, „Zero osiemset”, Czarne 2007), zanim odkryła, że pisanie dla dzieci również sprawia jej wielką fraj¬dę. „Dzień Cukierka bez Papierka, czyli Ekozosia sprząta świat” (Wydawnictwo Dwie Siostry 2011) był jej pierwszą książką dla najmłodszych; później przez kilka lat współpracowała z magazynem dla dzieci „Świerszczyk”. Dla Wydawnictwa „Nasza Księgarnia” napisała książkę „Jak dzieci zmieniają świat? Ciekawostki i za¬dania”. Mieszka w Warszawie.
Joanna Gębal zajmuje się ilustracją prasową i książkową oraz grafiką użytkową. Ukończyła Wydział Grafiki na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Brała udział w licznych zbiorowych wystawach ilustracji i grafiki, między innymi w Warszawie, Poznaniu, Katowicach, Milwaukee, Kijowie, Rydze. Współpracowała z Muzeum Warszawskiej Pragi, Instytutem Adama Mickiewicza, Fundacją Medicover, magazynami „Zwykłe Życie”, „Newsweek Psychologia”, „Kukbuk”, „Zwierciadło”, „Wysokie Obcasy”, „Ryms”, „Gazetą Wyborczą” czy „Boston Globe Magazine”.

Nasza Księgarnia
Oprawa twarda

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-101-3430-1

Liczba stron: 128

Format: 195x254mm

Cena detaliczna: 39,90 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...