Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Literackie komunikaty o trwaniu rzeczywistości

Grzegorz Tokarczyk

Literackie komunikaty o trwaniu rzeczywistości

17,00

 

Literackie komunikaty o trwaniu rzeczywistości to zbiór poezji o zabarwieniu filozoficznego spojrzenia na rzeczywistość, która zrodziła się z wnikliwej obserwacji najbliższego otoczenia. Autor w swoich poetyckich przekazach nie daje czytelnikowi gotowej recepty na życie, bowiem każdy ma swoją.
Wrażliwość i spostrzegawczość pozwoliła autorowi stworzyć coś, co nie pozostanie obojętne wysublimowanemu czytelnikowi. Nie poucza i nie stara się narzucać swoich prawd. One po prostu same w sobie istnieją. Czytając wiersze zawarte w pięciu rozdziałach, odkrywamy samych siebie, dziwiąc się często, że jesteśmy tacy, jacy jesteśmy.
W wierszach wyczuć możemy lęk przed niemocą wpływania na otaczającą rzeczywistość. Cóż z tego, że potrafimy włączyć lub wyłączyć, np. telewizor, ale czy tym samym mamy wpływ na kształtowanie rzeczywistości? Życie toczy się nadal, tym samym nie musimy rezygnować z walki o poprawienie bytu i poddawać się degrengoladzie?
Jak zauważa autor, życie zaczyna się od myśli, mknąc przez poczęcie, rozwój, dojrzałość ku niechybnej śmierci. Pytamy: I co potem? Odpowiedź na to retoryczne pytanie pozostawiam Czytelnikom, którzy sięgną po tę wartościową książkę poetycką.
Zaczytując się w poetyckich komunikatach i autorskich przemyśleniach Grzegorza Tokarczyka, nie zauważamy upływającego czasu, który nagle zatrzymuje się na ostatniej stronie książki, by zmusić Czytelnika do przemyśleń nad swoim jestestwem w trwającej rzeczywistości.

Jerzy Granowski
Poeta, dziennikarz, grafik, rzeźbiarz.
Autor wielu tomików poetyckich i słuchowisk radiowych.

Rozpisani.pl
Oprawa miękka

ISBN: 978-83-944-1140-4

Liczba stron: 72

Format: 14.0x20.5cm

Cena detaliczna: 17,00 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...