Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Ojcze przebacz im Siedem ostatnich słów Jezusa na krzyżu

Anselm Grün

Ojcze przebacz im Siedem ostatnich słów Jezusa na krzyżu

10.0

(1 ocena) wspólnie z

20,00

 

Ojciec Anselm Grün proponuje nam na każdy tydzień Wielkiego Postu rozważenie jednego z siedmiu słów wypowiedzianych przez Jezusa konającego na krzyżu. Wskazując na ich głębię i uzdrawiającą moc, zachęca nas, byśmy je wzięli sobie do serca. Stanowią one bowiem streszczenie całego nauczania Jezusa oraz testament Jego miłości.Ten przewodnik po okresie Wielkiego Postu, zawierający również przykłady ćwiczeń duchowych, pozwoli nam uwolnić się od ograniczających nas lęków i zahamowań, by z radością powitać zmartwychwstałego Pana.Anselm Grün, ur. 1945, doktor teologii i mnich opactwa Benedyktynów w Münsterschwarzach. Jest najbardziej znanym współczesnym autorem książek z zakresu duchowości chrześcijańskiej. Wiele z nich zyskało na całym świecie status bestsellerów. Także w Polsce ojciec Anselm ma swoich stałych czytelników. Ceniony jest również jako doradca i kierownik duchowy oraz rekolekcjonista.Fragment„Ta książka, przewodnik po okresie Wielkiego Postu – czterdziestu świętych dniach poprzedzających świętą Paschę – ma Cię wprowadzić, drogi Czytelniku, w ducha tego okresu, aby mógł się on dla Ciebie stać czasem zbawiennym. Chciałbym w niej podjąć medytację nad Ewangeliami z kolejnych niedziel Wielkiego Postu i odczytać je w taki sposób, aby powstał z nich program przeżywania danego tygodnia. Chciałbym również – biorąc pod uwagę, że okres ten obejmuje siedem tygodni – rozważyć w każdym tygodniu jedno z siedmiu słów Jezusa na krzyżu. Słowa te, wypowiedziane przez Pana w czasie Jego męki, stanowią niejako streszczenie całego Jego nauczania, testament Jego miłości. Są to zarazem dobre, uzdrawiające słowa, za pomocą których Zbawiciel chce usunąć i zastąpić liczne słowa, które wywołują chaos w naszym umyśle”.

Święty Wojciech
Oprawa twarda

ISBN: 978-83-751-6755-9

Tytuł oryginalny: Vater virgib ibnen Die sieben letzten Worte Jesu am Kreuz

Liczba stron: 148

Format: 107x186mm

Cena detaliczna: 20,00 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...