Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Panieński grób

Jeffery Deaver

Panieński grób

7.2

(562 ocen) wspólnie z

34,00

 

Odliczanie zaczyna się w południe, kiedy autokar wiozący uczennice do szkoły dla niesłyszących i ich nauczycielki zatrzymuje się na pustej drodze; trzeba udzielić pomocy ofiarom wypadku. Szybko okazuje się, że to pułapka. Dzieci i ich opiekunki zostają porwane przez trzech zbiegłych więźniów. Na uboczu stoi stary budynek rzeźni. Tam właśnie bezwzględny morderca, Lou Handy, barykaduje się ze swoimi zakładniczkami. Co godzinę będzie zabijał po kolei dziewczynki, dopóki jego żądania nie zostaną spełnione.

Do akcji wkracza najlepszy z negocjatorów... i jednostka specjalna do odbijania zakładników. Ile osób zdołają uratować? Zaczyna się wyścig z czasem, w którym stawką jest ludzkie życie.

Od „Dzieci gorszego Boga" nie było równie wzruszającego i pozbawionego protekcjonalnego tonu portretu świata Głuchych, dla których fakt bycia Głuchym przez wielkie G stanowi deklarację społeczno-polityczną...
„The Times”
Mrożąca krew w żyłach powieść, która ukazuje przemoc i wystawia na ciężką próbę nasze nerwy... Deaver umiejętnie buduje napięcie... by w punkcie zwrotnym poprowadzić akcję w zupełnie nieoczekiwanym kierunku.
„Sunday Telegrach”

Jeffery Deaver
Wielokrotnie nagradzany autor ponad dwudziestu thrillerów psychologicznych. Z wykształcenia dziennikarz i prawnik. Przez kilka lat współpracował z dziennikami „New York Times” i „Wall Street Journal”. Zaliczany jest do grona najbardziej poczytnych i nagradzanych pisarzy amerykańskich, jego powieści były tłumaczone na kilkadziesiąt języków, dwie z nich zostały zekranizowane. Światową sławę przyniósł mu „Kolekcjoner Kości”.

Prószyński Media
Oprawa miękka

Wydanie: drugie

ISBN: 978-83-7648-097-8

Liczba stron: 424

Prószyński Media

Format: 145x205mm

Cena detaliczna: 34,00 zł

Rok wydania: 2013

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...