Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Poczet królów i książąt polskich dla dzieci

Poczet królów i książąt polskich dla dzieci

24,99

 

Historia Polski jest piękna, ale i skomplikowana. Jak w przystępny sposób wyjaśnić dzieciom zawiłości związane z rozbiciem dzielnicowym czy przyczyny rozbioru Polski? Pomocna jest w tym poezja. Władysław Bełza, autor słynnego wiersza „Kto ty jesteś? Polak mały”, stał się dla wielu pokoleń młodych Polaków nauczycielem historii i patriotyzmu. Pragniemy nawiązać do jego patriotycznej i dydaktycznej twórczości. W naszej książce „Poczet królów i książąt polskich dla dzieci” zamieszczamy jego mądre wiersze opisujące monarchów rządzących Polską. Zostały przedstawione sylwetki 39 władców naszego państwa począwszy od Mieszka I i skończywszy na Stanisławie Auguście Poniatowskim.

Specjalnie dla potrzeb książki opracowaliśmy noty biograficzne każdego z władców. Dzięki nim dzieci poznają nie tylko sylwetki królów i książąt, ale także tło historyczne. Dodatkowo książka została wzbogacona o przystępne kalendarium, które pozwoli dzieciom usytuować w czasie poszczególne wydarzenia z historii. Staraliśmy się zwrócić uwagę na związek Kościoła katolickiego z historią naszej Ojczyzny.

Daliśmy dzieciom możliwość sprawdzenia swojej wiedzy. Publikacja została wzbogacona o quiz historyczny. Pytania dostosowane do możliwości percepcyjnych dzieci pobudzają ich ciekawość i inspirują do samodzielnego poszukiwania wiedzy.
Publikacja zawiera kolorowanki przedstawiające wizerunki władców Polski.

Dzięki tej książce Wasze dzieci:
• poznają sylwetki najważniejszych władców Polski;
• otrzymają idealną pomoc w lekcji historii;
• rozwijają pamięć i wyobraźnię;
• kształtują sprawność manualną i koordynację wzrokowo-ruchową;
• pobudzają swą ekspresję twórczą;
• dobrze się bawią.

Poezja: Władysław Bełza
Rysunki: Estera Kudrzyn i Anna Wiśnicka

Sfinks
Oprawa twarda

ISBN: 978-83-636-2470-5

Liczba stron: 96

Format: 210x295mm

Cena detaliczna: 24,99 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...