Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Prostytutki. Tajemnice płatnej miłości

Piotr Mieśnik, Magda Mieśnik

Prostytutki. Tajemnice płatnej miłości

6.8

(1457 ocen) wspólnie z

39,99 zł

2686

 

Chcesz poznać zagadki najstarszego zawodu świata?

Od zawsze ten świat jest owiany tajemnicą, mimo iż to wszystko dzieje się tuż obok.

Kurtyzany, ladacznice, dziwki, call-girl, sexworkerki… Świat zna wiele określeń. Dla jednych są to bohaterki wymarzonych romansów, obiekty ciekawości, a dla innych zimne kobiety, które owijają mężczyznę wokół palca.
Jednak ile jest w tym prawdy?
Jak wygląda życie prostytutki, gdy wraca do swoich czterech ścian?

Pora sprawdzić, ile w tym zawodzie jest “przyjemności”, a ile obrzydzenia, bólu i bezradności.

W.A.B.
Oprawa miękka

Liczba stron: 320

W.A.B.

Format: 14,2x20,2 cm

Cena katalogowa: 39,99 zł

Blanka Jedut

Tajemnice płatnej miłości

Książka rzeczywiście ukazuje nam sekrety. Nie jest to lekka, prześmiewcza historia. To lektura, po której jasno widać, że nad tekstem spędzono wiele czasu, a autorzy przeprowadzili dokładny research. Książka zaskakuje, niekiedy okrucieństwo opisane w książce sprawiało, że musiałam ją odłożyć i przemyśleć pewne kwestie, ale i tak sięgałam po nią znowu, bo zżerała mnie ciekawość. Dla mnie 10/10.
Kamila Mocniak

Krótko i na temat: Polecam!

Książka jest genialna. Podejmuje trudny, ciężki i momentami brutalny temat. Napisana jest w sposób przystępny, czyta się ją świetnie, co moim zdaniem jest przede wszystkim zasługą autorów. Książka skłania do refleksji i choć na pewno nie jest to lektura "dla relaksu" to naprawdę warto po nią sięgnąć. Nawet po to, by wyrobić sobie własne zdanie na temat tego zawodu, a nie podążać ślepo utartymi stereotypami.
Dorota Gładysz

Szokuje i przeraża

Na książkę trafiłam właściwie przypadkiem. Mignęła mi gdzieś okładka i mimo, iż nie do końca odpowiada mi pod względem estetycznym to opis bardzo mnie zaciekawił. Nie spodziewałam się, że lektura przyniesie mi tak wiele nowych informacji, które zadziwiają i przerażają. Autorzy przedstawiają nam ten świat oczami prostytutek, alfonsów i klientów. Z pewnością większości z nas prostytutki kojarzą się z jednym. Szybki zarobek, handel własnym ciałem... Tylko ile w tym jest prawdy? Ile kobiet robi to dlatego, że to one wybrały taką drogę? Książka jest mocna, ale na pewno warta polecenia!

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...