Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Rok Świętego Józefa „Patris corde – Ojcowskim sercem”

Robert Skrzypczak

Rok Świętego Józefa „Patris corde – Ojcowskim sercem”

20,07

 

Czy św. Józef jest odpowiednim wzorcem dla naszych czasów? Czy jest postacią biblijną, która może przemówić w przekonujący sposób do współczesnego człowieka? Dziś wielu ludzi cierpi z powodu zaburzenia, wręcz zagubienia swojej tożsamości. Coraz mniej oczywista jest odpowiedź na pytanie: co to znaczy być człowiekiem, mężczyzną, kobietą, ojcem, matką, Polakiem, Europejczykiem, katolikiem.
Dzisiejszy świat potrzebuje więc takich wzorców jak św. Józef, który stał się orędownikiem, podporą i przewodnikiem w trudnych chwilach, jak również prawdziwym strażnikiem Kościoła oraz rodziny, czyniąc ze swego życia służbę.
W tym bogato ilustrowanym albumie czytelnik znajdzie szczery i autentyczny wzorzec patrona, a także pozna treść listu papieża Franciszka wprowadzającego Rok św. Józefa opatrzonego wstępem i wyjaśnieniem ks. prof. Roberta Skrzypczaka. Wszystko to, aby lepiej zrozumieć fenomen opiekuna Świętej Rodziny i oddać się Mu w opiekę. Część modlitewna to zachęta do podjęcia osobistych rozważań nad charyzmatami św. Józefa.
Fundamentalną postawą całego Kościoła winno być nabożne słuchanie Słowa Bożego, czyli całkowita gotowość wiernego służenia zbawczej woli Boga objawionej w Jezusie. I oto już na początku dziejów odkupienia odnajdujemy wcielony wzór posłuszeństwa – po Maryi – właśnie w Józefie (…) Józef jest przykładem człowieka, który „nabożnie słucha Słowa Bożego”. św. Jan Paweł II

Rafael
Oprawa twarda

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-665-6055-0

Liczba stron: 112

Format: 20.5x29.0cm

Cena detaliczna: 29,90 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...