Menu

Milena Kindziuk

dr Milena Kindziuk: dziennikarka, publicystka, adiunkt w Instytucie Edukacji Medialnej i Dziennikarstwa UKSW, redaktor prowadzący warszawskiej edycji tygodnika „Niedziela” oraz magazynu Centrum Opatrzności Bożej pt. „Dziękuję”. Autorka książek, m.in. o ks. Jerzym Popiełuszce – „Świadek prawdy”, o kard. Józefie Glempie – „Ostatni taki Prymas”, o Mariannie Popiełuszko – „Matka Świętego” i o Emilii Wojtyłowej – „Matka Papieża”.
Pierwsza biografia rodziców Papieża Kim byli Emilia i Karol Wojtyłowie? Dlaczego Kościół stara się o włączenie ich do grona świętych? Na te pytania odpowiada dr Milena Kindziuk, która przez kilka lat poszukiwała niepublikowanych wcześniej dokumentów i wspomnień o rodzicach Papieża. Biografia ta stanowi wyjątkowy portret silnej, a zarazem pokornej rodziny, która do końca zaufała Bogu. Trwa proces beatyfikacyjny rodziców Jana Pawła II. W książce zamieszczono Modlitwę o beatyfikację Sług Bożych Emilii i Karola Wojtyłów a także ponad 60 stron nieznanych zdjęć. Ufam, że książka ta przyczyni się do lepszego poznania rodziny Wojtyłów, a przez to do głębszego zrozumienia samego Jana Pawła II. ~kard. Stanisław Dziwisz Autorka okazuje się dziennikarzem śledczym – w najlepszym tego słowa znaczeniu – oraz wytrawnym badaczem. Pozwala mówić przede wszystkim faktom. ~ks. dr hab. Stanisław Cieślak SJ Życie dwojga pozornie zwykłych, a naprawdę zupełnie niezwykłych ludzi, jakimi byli małżonkowie Karol i Emilia, zasługuje z pewnością na tak pogłębioną i pięknie napisaną monografię. ~prof. dr hab. Wojciech Roszkowski Biografie często ukazują pomniki. Biografia rodziców Ojca Świętego ukazuje miłość. Jest fascynującą podróżą przez świat, w którym wychował się Karol Wojtyła. ~Paulina Guzik, dziennikarka TVP Czytając tę książkę, poczułem się zaproszony pod dach domu Wojtyłów, do ich rodziny. Dotknąłem rzeczywistości życia pełnego trudu i oddania woli Bożej. ~Dariusz Kowalski, aktor dr Milena Kindziuk – adiunkt w Instytucie Edukacji Medialnej i Dziennikarstwa na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie; medioznawca, publicystka, autorka książek, m.in. "Jerzy Popiełuszko. Biografia" (nagroda Feniks na Targach Wydawców Katolickich 2019), "Kardynał Stefan Wyszyński Prymas Polski", "Kardynał Józef Glemp. Ostatni taki Prymas", "Zaczęło się od Wadowic". Odznaczona przez Prezydenta RP brązowym krzyżem za zasługi na rzecz rozwoju nauki; członek "Zespołu medialnego przy Przewodniczącym Konferencji Episkopatu Polski".
10. rocznica śmierci matki bł. Jerzego Popiełuszki. Wznowienie wyjątkowej biografii Marianny Popiełuszko Najważniejsze w życiu to w Boga wierzyć i Boga mieć na pierwszym miejscu! – MARIANNA POPIEŁUSZKO Milena Kindziuk przez wiele lat odkrywała i badała dokumenty oraz świadectwa ustne dotyczące życia i męczeńskiej śmierci błogosławionego księdza Jerzego Popiełuszki. Przeprowadziła też wiele rozmów z matką ks. Jerzego – Marianną Popiełuszko, kobietą skromną, o niezłomnym sercu, wielkiej mądrości i autentycznej wierze. Dzięki niej lepiej rozumie się ks. Jerzego, ale też ona sama może zadziwiać i fascynować. Dlaczego? Jaka była? Czego można się od niej nauczyć? To opowieść o miłości, oddaniu oraz o nadziei, która pozwoliła Mariannie Popiełuszko przezwyciężyć ból po stracie ukochanego syna. Także o wierze, która pomogła jej przebaczyć mordercom ks. Jerzego. Ta historia jest nie tylko hołdem dla ks. Popiełuszki, ale także ukłonem w stronę niestrudzonej matki, która dała światu tak wyjątkowego kapłana. W książce zamieszczono wiele nowych zdjęć oraz wyjątkowe świadectwo Marka Popiełuszki, wnuka pani Marianny. dr Milena Kindziuk – autorka książek, m.in.: Popiełuszko. Biografia, Emilia i Karol Wojtyłowie. Rodzice św. Jana Pawła II, Edmund Wojtyła. Brat św. Jana Pawła II, Kardynał Stefan Wyszyński Prymas Polski, Kardynał Józef Glemp. Ostatni taki Prymas. Dziennikarka, publicystka, wykładowca na UKSW w Warszawie. Autorka artykułów naukowych z zakresu medioznawstwa, kultury i religii. Odznaczona przez Prezydenta RP brązowym krzyżem za zasługi na rzecz rozwoju nauki oraz przez Ministerstwo Edukacji i Nauki –Medalem Komisji Edukacji Narodowej. Konsultor Rady Episkopatu Polski ds. Społecznych, konsultor Rady Episkopatu ds. Mediów i Komunikacji Społecznej, członek Zespołu medialnego przy Przewodniczacym Konferencji Episkopatu Polski. Prosta, wiejska kobieta w chustce na głowie stała sie znana na całym świecie jako matka kapłana męczennika. Piękna książka Mileny Kindziuk wychodzi poza ten schemat. Marianna Popiełuszko to kobieta wyzwolona z cierpienia, pełna radosci życia, zachwycająca madrością życiową i dowcipem. Grzegorz Polak, publicysta „Niedzieli”, zastępca dyrektora Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszynskiego To wiara dawała mojej babci Mariannie siłę do życia. A później, po beatyfikacji, także ksiądz Jerzy, który, jak często sama wspominała, wspierał ją z nieba i jej pomagał. Wierzyła w jego wstawiennictwo, ufała, że kiedyś się z nim znowu spotka. Marek Popiełuszko, wnuk pani Marianny
Nie były to matki idealne, wolne od wad i słabości. Dla swych dzieci potrafiły być surowe i apodyktyczne, jak Marianna Kolbe, która sama o sobie mówiła: „Zawsze czułam się niezdolna stać się dobrą żoną i matką”. Bywały kategoryczne, jak Marianna Popiełuszko: „Musiało być tak, jak powiedziałam, i koniec!”. Niekiedy nadopiekuńcze, jak Święta Monika czy Święta Sylwia – obie aż nadto troszczyły się o dorosłych już synów: Świętego Augustyna oraz papieża Grzegorza Wielkiego. Niektóre zmarły przedwcześnie, jak Emilia Wojtyłowa – matka św. Jana Pawła II czy św. Zelia Martin – matka św. Teresy z Lisieux, a mimo to wywarły ogromny wpływ na swe dzieci. Gdyby nie ich dzieci, które wyrosły na wielkich i znanych świętych, z pewnością świat nie usłyszałby o tych kobietach. Dobrze, że nie są zapomniane. Ich życie może stanowić inspirację dla współczesnych kobiet. Święta Monika uchodzi za najlepszą patronkę matek, których dzieci się zagubiły i pozostają daleko od wiary i Kościoła. Jej życie wskazuje, jak wiele może modlitwa matki za dziecko. (fragment książki) Błogosławiona Wiktoria Ulma: Samarytanka z Markowej Święta Zelia Martin: koronkowy plan ? wychować dzieci do pracy i pobożności Małgorzata Bosco: prawdziwa włoska Mamma całych pokoleń biednych i zagubionych chłopców Marianna Kolbe: Matka Boleściwa świętego od dwóch koron Emilia Wojtyła: wybrała życie dziecka. „On będzie kiedyś wielkim człowiekiem!” Marianna Popiełuszko: przebaczyłam mordercom księdza Jerzego Święta Sylwia: warzywa na srebrnej tacy dla ukochanego syna, papieża Grzegorza Wielkiego Święta Monika: cierpliwa modlitwa matki św. Augustyna Matki świętych też były święte – nawet jeśli nie wszystkie są wyniesione na ołtarze. Potrafiły być święte w codzienności - jak matka św. Jana Bosco, o której jej biograf napisał: „Jeśli istnieje świętość ekstaz i wizji, istnieje także świętość garnków do umycia i skarpet do zacerowania. Matusia Małgorzata była taka świętą”. (fragment książki)
Kim był starszy brat św. Jana Pawła II? Jak bardzo wpłynął na jego późniejsze decyzje? Oto unikalny portret Edmunda Wojtyły, ofiarnego lekarza, który inspirował przyszłego papieża, uczył go miłości do gór, aktorstwa, a także modlitwy. Po śmierci stał się symbolem oddania życia i poświęcenia. Książka jest pierwszą biografią doktora Edmunda Wojtyły. Był on uznanym lekarzem, nieprzeciętnie zdolnym, z pasją i poczuciem misji. Jego pełną perspektyw młodość przerwała przedwczesna śmierć. W bielskim szpitalu, gdzie pracował na oddziale zakaźnym, zaraził się szkarlatyną od chorej, której udzielał pomocy. To dla niej i dla ewangelicznych ideałów poświęcił swoje życie. Kiedy odszedł, miał 26 lat. Milena Kindziuk wprowadza czytelnika w wyjątkowy świat Edmunda Wojtyły. Od wielu lat podążała jego śladami, niestrudzenie odwiedzając miejsca związane z jego życiem i śmiercią. Badała polskie i zagraniczne archiwa, rozmawiała ze świadkami. Z mozaiki dokumentów, zdjęć i wspomnień powstał wyjątkowy portret człowieka, który był autorytetem dla św. Jana Pawła II. Od śmierci Edmunda minęło już 90 lat. Mimo to wciąż może on inspirować. Z pewnością nie tylko medyków i tych, którzy służą chorym, opuszczonym i szukającym nadziei.
Reporterska biografia prymasa Wyszyńskiego Z okazji beatyfikacji kard. Stefana Wyszyńskiego ukazuje się kolejne wydanie biografii Prymasa Tysiąclecia autorstwa Mileny Kindziuk. To publikacja reporterska; autorka zbierała materiały w miejscach związanych ze Stefanem Wyszyńskim (Zuzela, Stoczek Warmiński, Choszczówka, Warszawa), prowadziła rozmowy ze świadkami. Ukazała też kontekst historyczny działalności Prymasa. Czytelnik dowie się z tej książki, dlaczego kard. Wyszyńskiego można uznać za świętego, w czym przejawiała się jego ufna, heroiczna wiara, wreszcie – jak pojmował on patriotyzm i dlaczego twierdził, że „Boga kocha tak samo jak Polskę”. dr Milena Kindziuk – autorka książek, m.in. Emilia i Karol Wojtyłowie. Rodzice św. Jana Pawła II, Jerzy Popiełuszko. Biografia (nagroda Feniks na Targach Wydawców Katolickich), Kardynał Józef Glemp. Ostatni taki Prymas, Zaczęło się od Wadowic; adiunkt w Instytucie Edukacji Medialnej i Dziennikarstwa na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie; medioznawca, publicystka. Odznaczona przez Prezydenta RP brązowym krzyżem za zasługi na rzecz rozwoju nauki; członek Zespołu Medialnego przy Przewodniczącym Konferencji Episkopatu Polski.
Prymas, który stał się ojcem duchowym całego narodu, zniewolonego przez komunizm. Kapłan, który sens swojej posługi odnalazł w służbie i całkowitym oddaniu Matce Bożej. To on wywarł wielki wpływ na kapłaństwo i wreszcie pontyfikat Karola Wojtyły. Jak wyglądała droga do świętości kardynała Stefana Wyszyńskiego? Dlaczego właśnie jemu Opatrzność powierzyła losy polskiego Kościoła w latach szczególnie trudnych dla naszego narodu? Milena Kindziuk, autorka wielkich bestsellerów „Matka papieża” oraz „Matka świętego” odkrywa na nowo wyjątkową postać Prymasa Tysiąclecia. Poznaj życie, dzieło i cuda kard. Stefana Wyszyńskiego, którego beatyfikacja zostanie ogłoszona już niedługo.