Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Sens wszystkiego

Karol Paradziński

Sens wszystkiego

8.3

(38 ocen) wspólnie z

23,11

 

Podczas analizowania funkcjonowania rzeczywistości, pogłębiania naukowych zainteresowań i szukania sensu życia jako sceptyk zauważyłem, że świadomość jest wieczna i zmienia swoją formę, a istnienie nie jest wynikiem przypadku. Koncepcja ten publikacji jest taka, aby, opierając się na nauce, spróbować opisać to, co ważne i ma na nas największy wpływ. Nad książką pracowałem ponad 8 lat, dokumentując wszystko 594 przypisami. Włożyłem w nią ogrom wysiłku i zaangażowania, więc mam nadzieję, że będzie ona inspiracją i wiele wyjaśni.

"Zmusza do myślenia, analizowania, odświeża poglądy. Bardzo fajna, ambitna pozycja, dla ludzi ciekawych świata. Warunek, żeby czerpać z treści wszystko, co najcenniejsze, jest jeden, czytając, trzeba mieć otwarty umysł... Jak na dzieło o dość specyficznej i niecodziennej tematyce jest napisana bardzo przystępnym i zrozumiałym językiem. Ciekawa, inteligentna i z polotem. Czyta się ją bardzo szybko. Reasumując, książka napisana z pasją." – Marta Łazarz, instagram.com/zakochanawczytaniu86.

"Rzeczowo i wieloaspektowo, kompendium duszy człowieka. Byłam po tamtej stronie i potwierdzam opisy zawarte w książce." – Małgorzata Sarnacka, terapeutka dzieci niewidomych, osoba po doświadczeniu śmierci klinicznej.

"To jedna z najlepszych książek, jakie w życiu czytałem, też stawiam wielkość umysłu nad ciałem." – Michał Boniaszczuk, założyciel Polskiego Forum Nieruchomości.

Karol Paradziński – bloger, pasjonat zgłębiania wiedzy z zakresu praw przyrody, funkcjonowania mózgu, filozofii, psychologii i doświadczeń śmierci klinicznej. Lubi spisywać swoje przemyślenia i się nimi dzielić.
facebook.com/senswszystkiego
sens-wszystkiego.pl

Poligraf
Oprawa miękka

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-785-6778-3

Liczba stron: 470

Format: 14.5x20.5cm

Cena detaliczna: 39,90 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...