Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Tapiceruj! Jak stare graty przemienić w piękne meble

Aleksander Kądziela

Tapiceruj! Jak stare graty przemienić w piękne meble

7.8

(18 ocen) wspólnie z

48,99

 

Tapicerowanie jest prostsze, niż myślisz!



Chcesz przywrócić blask staremu fotelowi i dać mu drugą młodość, ale boisz się, że to mission impossible? Tapicerować może każdy. Wystarczą zapał, trochę cierpliwości i garść bezcennych porad prawdziwego mistrza.
Alek Kądziela pokaże ci, jak własnoręcznie odnowić nawet największy rupieć, zrealizować swoje pomysły i niczego nie zepsuć. Podpowie, od czego zacząć, jak wybrać wyściółki i tkaniny, ogarnąć maszynę do szycia i zrobić piękne narożniki. Zainspiruje do wykonania własnych tapicerowanych mebli – oryginalnych poduszek czy parawanu, które nadadzą charakteru twojemu wnętrzu.

21 autorskich projektów krok po kroku
Tapicerowanie stylowych klasyków, m.in. chierowskiego 366, klubowego, „liska”, serduszka i zgrabnej AGI
Tutoriale i przekazywane z pokolenia na pokolenie tapicerskie patenty, które poprowadzą cię przez tajniki rzemiosła


Aleksander Kądziela od dziecka robił u ojca guziki na akord i marzył, by mieć pracownię tapicerską jak tata. Prowadzi pierwszą w Polsce szkołę tapicerstwa artystycznego i oblegane warsztaty pod hasłem #tapicerwakcji. Przez jego pracownię przewinęło się kilka tysięcy osób, które przekonały się, że tapicerowanie jest proste i daje ogromną frajdę!

„Mój ojciec prowadził mały zakład stolarsko-tapicerski. To właśnie u niego stawiałem pierwsze kroki, wykonywałem guziki tapicerskie na starej guzikarce, za które dostawałem pierwsze pieniądze. Pracuję na niej do dziś. Od wielu lat prowadzę pracownię mebli oraz Akademię Rzemiosła AKdesign, w której jestem szkoleniowcem. »Tapicer w AKcji« to moje flagowe warsztaty dla pasjonatów i fanów DIY. Każdy z uczestników przynosi ze sobą mały, stary mebel, a wychodzi z odrestaurowanym, niepowtarzalnym egzemplarzem” (fragment wstępu)

„Alek to prawdziwy mistrz o ogromnej wiedzy, pasji i charyzmie, którymi chętnie się dzieli. Dwa dni pracy pod jego okiem to fantastycznie i efektywnie spędzony czas”. Wiola Kozłowska (opinia o warsztatach)

„Alek to mistrz świata! Kontaktowy, wspaniały człowiek z doświadczeniem i PASJĄ, która sprawia, że można by godzinami obserwować go przy pracy i słuchać”. (Dominika Rokita, opinia o warsztatach)

Znak JednymSłowem
Broszurowa ze skrzydełkami

Wydanie: Pierwsze

ISBN: 978-83-240-7267-5

Liczba stron: 352

Znak JednymSłowem

Format: 169x232mm

Cena detaliczna: 69,99 zł

Rok wydania: 2021

Ebook i Audiobook dostępny na

Kup ebooka

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...