Menu

Natalia Sosin-Krosnowska

Natalia Sosin-Krosnowska jest absolwentką politologii i socjologii. Od wielu lat pracuje jako dziennikarka Polsatu i serwisu gazeta.pl, a także redaktorka internetowych wydań gazet. To także współautorka i pierwsza redaktor naczelna, polskiej wersji magazynu Cafebabel.com. Natalia Sosin-Krosnowska współpracowała z „Polityką” i francuskim „Elle”. Jej artykuły publikowane były także na łamach takich czasopism, jak „Courrier International", „La Stampa", „Die Zeit" i „The New York Times". Obecnie Natalia Sosin-Krosnowska współtworzy i prowadzi program „Daleko od miasta”, emitowany na antenie Domo+.

Natalia Sosin-Krosnowska – dziennikarka, autorka poczytnych poradników

Debiutem literackim Natalii Sosin-Krosnowskiej były jej książki kulinarne i poradnikowe, do których zaliczają się „ „Rozmowy przy stole”, a także „Cisza i spokój. Cała prawda o życiu daleko od miasta”. W poradnikach tych Sosin-Krosnowska przedstawia pomysły na interesujący design wnętrz, a także podaje przepisy na zdrowe i smaczne potrawy, przyrządzone ze składników wyhodowanych we własnym, przydomowym ogródku.
Książka Natalii Sosin-Krosnowskiej "Poczuj się dobrze. 52 sposoby na poprawę jakości życia" Drobne rzeczy – wielkie zmiany Gonimy za awansem, morderczo trenujemy, dążymy do ciągłego rozwoju, wykreślamy kolejne pozycje z listy zadań. W social mediach widzimy wytrenowane ciała, uporządkowane domy i magiczne suplementy, które podobno leczą ze wszystkich schorzeń. To przytłaczające! Natalia Sosin-Krosnowska przekona Cię, że nie musisz kupować karnetu na siłownię, uczyć się pięciu języków obcych, rzucać wszystkiego i wyjeżdżać w Bieszczady, by Twoje życie było pełne i szczęśliwe. Możesz zadbać o swój dobrostan i osiągnąć mistrzostwo w self-care, wypracowując konkretne, proste i bezkosztowe nawyki. Poznaj 52 sposoby na lepsze życie bez wydawania majątku. Wypróbuj choć jeden – od razu poczujesz różnicę. Może zaczniesz dzień od szklanki ciepłej wody albo spaceru po lesie? Autorka wszystkie te sposoby sprawdziła na sobie. Czy działają? Tak, i ma to potwierdzenie w badaniach naukowych. Zmieniaj swoje życie krok po kroku – bez przymusu i superdokładnego planu. Poczuj się dobrze! "Poczuj się dobrze. 52 sposoby na poprawę jakości życia" - książka Sosin-Krosnowskiej Natalia Sosin-Krosnowska – politolożka, socjolożka, dziennikarka. Od 2014 roku prowadzi program Daleko od miasta na antenie DOMO+. Przez 20 lat pracowała w mediach, m.in. „Polityce” i Polsat News. Współpracowała z magazynami „Madame Figaro” i „Elle”. Porzuciła szybkie miejskie życie na rzecz domu na wsi. Kocha ludzi i chce się z nimi dzielić swoimi sposobami na dobre życie. W 2021 roku wydała książkę Rozmowy przy stole, będącą efektem jej podróży po najpiękniejszych agroturystykach w Polsce.
Czym jest współczesna kuchnia polska? Czy to schabowy z ziemniakami, pierogi ruskie i kapusta? Nie! To wyjątkowe, choć często proste dania powstające w zgodzie z ideą slow food. Wyrusz w niezwykłą podróż przez urzekające wioski i malownicze zakątki, które odkryjesz dzięki KULINARNEMU PRZEWODNIKOWI NATALII SOSIN-KROSNOWSKIEJ. Poznaj wspaniałe smaki i lokalne produkty, które trafiają prosto z ogrodu na stół. Dowiedz się, jak doprawić tradycyjne dania szczyptą nowoczesności. - Wegański smalec z fasoli - Pasztet z amarantusa ze śliwkami - Omlet z kiszoną kapustą, olejem szczypiorkowym i miodem - Policzek wołowy na purée chrzanowym z piklowanymi burakami - Tartaczna zupa rybna - Deser z ogórka z pistacjami - Domowy cydr to tylko część z potraw, których twórcy czerpią z polskiego dziedzictwa kulinarnego. Natalia Sosin-Krosnowska spośród stu agroturystyk, które odwiedziła, podróżując po Polsce, wybrała dwadzieścia. Ich właściciele zapraszają nas do wspólnego stołu, opowiadają o tym, kim są, jak odnaleźli swoje miejsce na Ziemi, dlaczego wybrali życie na wsi, jak wyglądała ich kulinarna droga, co ich inspiruje i dlaczego goszczenie i karmienie ludzi sprawia im taką przyjemność. Niektórzy z jej rozmówców to weganie, inni specjalizują się w daniach mięsnych, gotowaniu dla osób z wykluczeniami dietetycznymi lub w tworzeniu dań z wykorzystaniem kwiatów i chwastów. Co ich łączy? Pasja, dbałość o jakość produktów i otwartość na drugiego człowieka. W tych doświadczeniach miłości i troski zawarta jest magia smaku.