Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Wielcy kompozytorzy i ich czasy

Michael Steen

Wielcy kompozytorzy i ich czasy

6.9

(23 ocen) wspólnie z

99,90

 

Wielcy kompozytorzy i ich czasy to panoramiczna, biograficzna historia gigantów muzyki poważnej. Każdy rozdział, choć spleciony z innymi, jest jednak odrębny i opisuje życie jednego lub kilku twórców na tle społecznym, politycznym, muzycznym i kulturalnym epoki.
Na kartach tej książki spotkamy Bacha, statecznego mieszczanina, który większość swoich dzieł skomponował w atmosferze ożywionych dysput w luteranskim Lipsku, apodyktycznego Beethovena, genialnego Mozarta, i wielu, wielu innych.
Michael Steen odsłania przed naszymi oczami żywy portret burzliwych czasów, w których działali ci genialni, a przecież niepozbawieni ludzkich wad twórcy. Jego dzieło, wiodąc czytelnika przez trzysta pięćdziesiąt lat historii Europy, wykracza znacznie poza sferę muzyki. Żywo, przystępnie napisana książka, jest wyjątkowym, bogato udokumentowanym kompendium wiedzy, a jednocześnie urzekającą lekturą, do której czytelnik będzie wielokrotnie powracać.
Michael Steen urodził się w Dublinie. Studiował w Royal College of Music i w Oriel College w Oksfordzie, a następnie przez trzydzieści lat pracował w Londynie. Jest przewodniczącym Royal College of Music Society i członkiem zarządu organizacji Friends of the Victoria and Albert Museum.

Ilustracja na okładce: Liszt gra przed Beethovenem. Obraz Józefa Danhausera z 1840 roku ukazuje także Victora Hugo, Niccolo Paganiniego i Gioacchina Rossiniego (stoją) oraz George Sand (siedzi, z cygarem). W tle wisi portret Byrona. U stóp Liszta siedzi jego kochanka Marie d'Agoult.

Rebis
Oprawa twarda z obwolutą

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-751-0252-9

Liczba stron: 1102

Rebis

Format: 15.0x23.0cm

Cena detaliczna: 99,90 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...