Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Wielki Następca Niebiańskie przeznaczenie błyskotliwego towarzysza Kim Dzong Una

Anna Fifield

Wielki Następca Niebiańskie przeznaczenie błyskotliwego towarzysza Kim Dzong Una

49,99 zł

3260

 

„Wielki Następca” to opowieść o życiu, dzieciństwie, dorastaniu, przejęciu władzy, a także o legendach jednego z najbardziej tajemniczych tyranów na świecie.
O Miłościwie Panującym krążą różne historie jakoby był władcą o boskim pochodzeniu, największym mędrcem pouczającym najlepszych nauczycieli a także i krwawe opowiadania o tym co spotyka ludzi przeciwnych jego woli.
Anna Fifield to doświadczona autorka, która wielokrotnie podróżowała do Korei Północnej. Przeprowadziła wiele rozmów z osobami, które kiedyś były blisko obecnego dyktatora i całej rodziny Kimów, z byłymi pracownikami, a także uciekinierami z Korei Północnej, urzędnikami, handlarzami i studentami. Dzięki temu tworzy intrygujący oraz autentyczny obraz człowieka owładniętego żądzą wielkości i wspaniałości.
„Wielki Następca” to także opowieść o polityce i samym kraju – Korei Północnej. Anna Fifield opowiada również o dwóch poprzednich dyktatorach. We wciągający sposób wyjaśnia dynastyczne ambicje Kimów, pokazuje północnokoreańską gospodarkę, która od lat 40. tkwi w zapaści. Książka ukazuje obraz najdziwniejszego i najbardziej skrytego reżimu świata.

Sine Qua Non
Oprawa twarda

ISBN: 978-83-812-9748-6

Tytuł oryginalny: Great Successor

Liczba stron: 416

Sine Qua Non

Format: 150x215mm

Cena katalogowa: 49,99 zł

Tłumaczenie: Grzegorz Gajek

Spotkanie z autorką

Karol J

KIM

Nie ma to jak być wielbionym przez setki tysięcy a nawet milionów i być najlepszym we wszystkim na całym świecie. Aż dziw, że ludzie z tego kraju wierzą we wszystko co jest im przedstawiane w propagandzie. Bardzo dobra książka !
Aleksandra O

Wielki Następca

Genialna książka, która w łatwy i przystępny sposób dostarczyła mi wielu informacji na temat tego wielkiego dyktatora. Książka ciekawa tym bardziej, że opowiada prawdziwe fakty i obala mity o życiu Kim Dzong Una. Warto przeczytać !
Roman K

Świetna

Zawsze byłem ciekawy tajemniczego świata Korei Północnej i tego co dzieje się za granicami tego państwa. Jak jeden człowiek może tak podporządkować sobie cały naród, który ślepo wierzy we wszytko co zostanie im przedstawione w propagandzie ? Książka wyjaśniła mi wiele z mich wątpliwości i pytań, które sobie zadawałem oraz przy okazji była ciekawą lekturą na wolne chwile.

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...
22.02.2019

Największa katastrofa w dziejach Polski. Nie mogą się z nią równać ani potop szwedzki, ani nawet druga wojna światowa

Dwie dekady po śmierci Chrobrego wciąż żywe były opowieści o jego wielkich wojennych zdobyczach. Poza wspomnieniami Polakom niewiele jednak zostało. Sny o nowym słowiańskim mocarstwie rozwiały się niemal z dnia na dzień. A samo istnienie państwa polskiego szybko stanęło pod znakiem zapytania.
Czytaj dalej...