Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Wiersze do polubienia

Ewa Rucińska

Wiersze do polubienia

17,90

 

Ewa Rucińska tomikiem pod wdzięcznym tytułem Wiersze do polubienia zaprasza w swój zwiewny, eteryczny, wrażliwy świat malowany słowem. I temu zaproszeniu nie sposób się oprzeć, już bowiem pierwsze rymy zapowiadają interesującą interpretację tego, co nas otacza. Kolejne niczym magnes wciągają czytelników w wir zgrabnie połączonych wyrazów, otulając ich magią uwalniającą głęboko skrywane marzenia.
W wierszu Metafora poetka zawarła aksjomat poezji: Czasem w prostym krótkim wierszu/Można znaleźć dużo treści/Czasem w kilku zwykłych słowach/Całkiem nowy sens się zmieści. Nic dodać, nic ująć.
Wiersze do polubienia, które Ewa Rucińska przelała na papier, są właśnie krótkim, prostym, ale pełnym treści i nowego sensu spojrzeniem na świat i ten zewnętrzny, i ten przypisany indywidualnie każdej osobie.
Ewa Rucińska
Mieszka w Warszawie, ma dwie córki i wnuczkę.
Wolny czas najchętniej spędza nad mazurskimi jeziorami.
Lubi fortepianowe koncerty muzyki jazzowej, ale też z przyjemnością słucha rock’a.

Rozpisani.pl
Oprawa miękka

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-950-1290-7

Liczba stron: 30

Format: 14.3x20.5cm

Cena detaliczna: 17,90 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...