Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Za każdym razem, kiedy mnie całujesz, umiera jeden nazista

Za każdym razem, kiedy mnie całujesz, umiera jeden nazista

69,00

 

Tom "Za każdym razem, kiedy mnie całujesz, umiera jeden nazista" Guido Catalano – wydany we Włoszech w 2017 roku – to jedno z najgłośniejszych wydarzeń poetyckich we Włoszech w ostatnich latach.
Autorem jest uznany poeta i prozaik, a jego język doskonale tłumaczy nam, dlaczego jest Włochem, a nie choćby Norwegiem. Przez wersy Catalano przemawia poetyka gadatliwości czy może po prostu wylewności, która koniec końców próbuje pomieścić wszystko, co jest tylko w życiu możliwe: radość, smutek, miłość, ironia, samotność...
Okazuje się, że wszystko to może być jednocześnie święte i trywialne, ogólne i drobiazgowe, poważne i zabawne.

144 przepiękne wiersze przełożył Krzysztof Gryko.

PIW
Oprawa miękka

Wydanie: 1

ISBN: 978-83-8196-806-5

Liczba stron: 280

Cena detaliczna: 69,00 zł

Tłumaczenie: Krzysztof Gryko

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...