Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Żabek i Ropuch. Przyjaźń

Arnold Lobel

Żabek i Ropuch. Przyjaźń

7.9

(103 ocen) wspólnie z

16,12

Pierwsze w Polsce wydanie kultowego tekstu klasyka amerykańskiej literatury dziecięcej w znakomitym tłumaczeniu Wojciecha Manna!

Pewnego dnia Ropuch poczuł się jakoś tak nie bardzo. Zgubił swój duży, okrągły, biały guzik od kurtki. Kto pomógł mu go szukać? Jego najlepszy przyjaciel, Żabek. Innego dnia Żabek poczuł się jakoś tak nie bardzo. Zachorował, wyglądał zielono. Kto zaparzył mu herbaty i opowiedział historię? Jego najlepszy przyjaciel, Ropuch.

Książka Arnolda Lobela, klasyka amerykańskiej literatury dla dzieci, zawiera pięć opowieści o przygodach dwójki najlepszych przyjaciół, Żabka i Ropucha. Każda z nich ujmuje prostotą. Wszystkie uczą empatii wobec innych. Dzieci będą czytać i oglądać tę książkę z wypiekami – poznając historie jedna po drugiej, albo wszystkie jednym tchem.
Książka została uhonorowana Medalem Randolpha Caldecotta; magazyn „School Library Journal” uznał ją za jedną ze 100 najlepszych książek ilustrowanych wszechczasów.

Kolejne tomy z serii przygód Żabka i Ropucha – już wkrótce!


Arnold Lobel (1933–1987) – amerykański pisarz, autor tekstów i ilustracji do prawie stu książek dla dzieci. Do jego najpopularniejszych serii należą Żabek i Ropuch (Frog and Toad) oraz Mouse Soup. Jest trzykrotnym laureatem Medalu Randolpha Caldecotta – za tom Frog and Toad are Friends (1971), Hildilid's Night i za najlepszą książkę ilustrowaną roku (Fables, 1981).

Na podstawie serii o Żabku i Ropuchu powstał musical A Year with Frog and Toad, wystawiony na Broadwayu w 2002 roku.

Wydawnictwo Literackie
Oprawa twarda

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-080-6042-1

Liczba stron: 64

Wydawnictwo Literackie

Format: 150x230mm

Cena detaliczna: 28,00 zł

Rok wydania: 2015

Julia Donaldson, „The Guardian”

"Być może jest to najlepsza książka z całego cyklu o przygodach Ropucha i Żabka (…) Lobel kiedyś powiedział, że „Ropuch i Żabek to dwa oblicza jego samego”. Myślę, że nam wszystkim bliska jest upartość Ropucha i jednocześnie zdrowy rozsądek Żabka. (…)
Co najistotniejsze, we wszystkich historiach pobrzmiewa nuta radosnego optymizmu. Uroki przyjaźni lub wiosny opowiedziane są w świeży, pozbawiony ckliwości sposób.
Niespożyta pomysłowość Lobela budzi mój najgłębszy podziw – chapeau bas!"

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...