Menu

Emilia Dziubak

Nowość w bestsellerowej serii „Rok w lesie”ilustrowanej przez Emilię Dziubak!   Razem z ciekawską sroczką najmłodsi będą mogli się dowiedzieć, kiedy zasypiają zwierzęta w lesie. Zajrzą do nory borsuka, do żeremia, nad rzeczkę czy do gniazda słowika… Zabawny wierszyk Tomasza Plebańskiego zachęca do wielokrotnego czytania, a na koniec utula do snu…   Tomasz Plebański – poeta bywający. Najczęściej w chmurach, bo – jak się okazuje – bywanie tam sprzyja bujaniu, a bujanie niezwykle sprzyja wymyślaniu różnych historii. Od 2009 roku współpracuje z pismem dla dzieci „Świerszczyk”. Specjalizuje się w interesującym pisaniu na temat pozornie mało istotnych rzeczy.   Emilia Dziubak – autorka i ilustratorka książek dla dzieci. Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu. Współpracuje z autorami i wydawnictwami w Polsce i za granicą. Laureatka Nagrody Literackiej m.st. Warszawy w 2014 r. Laureatka nagrody „Przecinek i Kropka” w konkursie na najlepszą książkę dziecięcą w 2016 r. Wyróżniona w 2016 r. w konkursie PTWK Najpiękniejsze Książki Roku 2015 za autorską książkę „Rok w lesie”. Laureatka nagrody „Żółta Ciżemka” w 2017 r. W 2018 r. wyróżniona w konkursie Książka Roku Polskiej Sekcji IBBY. Laureatka nagrody Soligatto 2019.   Powyższy opis pochodzi od wydawcy.
Dziki, wilki, bażanty, niedźwiadek, mrówki, dzięcioł, lisy, borsuk, zaskrońce, żaby, łoś i wiele innych zwierzaków zamieszkuje pewien las. Jak się bawią, a jak odpoczywają? Kto śpi w dzień, a kto w nocy? Kto się z kim lubi? Kto jakie ma przysmaki? Poszukajcie odpowiedzi na kartach tej niezwykłej książki. „Rok w lesie”zawiera dwanaście rozkładówek z kolejnymi miesiącami jednego roku. Każdy miesiąc to ten sam szczegółowo rozrysowany kadr lasu z mieszkańcami pokazanymi w innych sytuacjach, warunkach pogodowych, w innej porze dnia lub nocy. Dwie dodatkowe rozkładówki zawierają prezentację bohaterów i interaktywną zabawę. „Rok w lesie”można oglądać godzinami. Ta niezwykła książka pobudza wyobraźnię, rozwija spostrzegawczość, zdolność logicznego myślenia, szukania związków przyczynowo-skutkowych, umiejętność opowiadania, a przede wszystkim gwarantuje świetną zabawę. Emilia Dziubak – autorka i ilustratorka książek dla dzieci. Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu. Współpracuje z autorami i wydawnictwami w Polsce i za granicą. Laureatka Nagrody Literackiej m.st. Warszawy w 2014 r. Laureatka nagrody „Przecinek i Kropka” w konkursie na najlepszą książkę dziecięcą w 2016 r. Wyróżniona w 2016 r. w konkursie PTWK Najpiękniejsze Książki Roku 2015 za autorską książkę „Rok w lesie”. Laureatka nagrody „Żółta Ciżemka” w 2017 r. W 2018 r. wyróżniona w konkursie Książka Roku Polskiej Sekcji IBBY. Laureatka nagrody Soligatto 2019. Powyższy opis pochodzi od wydawcy.
W lesie mieszka bardzo dużo najróżniejszych żyjątek. Nie zawsze widać, co robią w swoich domkach, ale dzięki tej książce wreszcie je poznacie! Otwórzcie prawie 50 okienek, by zajrzeć do mrowiska, do ula i pod korę drzewa. Zobaczcie, jakie nietypowe schronienie ma larwa chruścika, i odwiedźcie dom leśniczego, w którym jest coraz więcej nieproszonych gości... Zaobserwujcie przemianę poczwarki w motyla, poszukajcie wszędobylskich much i prześledźcie pełne grozy sceny z pająkiem lub pijawką w roli głównej. A potem sprawdźcie, jak kamuflują się motyle i jakie owady można spotkać nocą! W świecie robaczków tyle się dzieje, że książkę można oglądać godzinami. Zapraszamy do zabawy! Emilia Dziubak – autorka i ilustratorka książek dla dzieci. Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu. Współpracuje z autorami i wydawnictwami w Polsce i za granicą. Laureatka Nagrody Literackiej m.st. Warszawy w 2014 r. Laureatka nagrody „Przecinek i Kropka” w konkursie na najlepszą książkę dziecięcą w 2016 r. Wyróżniona w 2016 r. w konkursie PTWK Najpiękniejsze Książki Roku 2015 za autorską książkę „Rok w lesie”. Laureatka nagrody „Żółta Ciżemka” w 2017 r. W 2018 r. wyróżniona w konkursie Książka Roku Polskiej Sekcji IBBY. Laureatka nagrody Soligatto 2019. Powyższy opis pochodzi od wydawcy.
Dinkst Emilia Dziubak, Martin Widmark Martin Widmark i Emilia Dziubak mierzą się z tematem AI - sztucznej inteligencji. Stworzyli humorystyczną opowieść, która kryje w sobie refleksję nad tym, co może się wydarzyć, kiedy władzę nad swoim życiem oddamy technologii. Bracia Rutger i Walter mieszkają razem i żyją spokojnym życiem. Nieco znużony obowiązkami domowymi Rutger konstruuje największy wynalazek wszech czasów: robota, który gotuje, sprząta, zmywa i zajmuje się wszystkimi nudnymi i czasochłonnymi zajęciami! Kiedy już wszystko w domu jest zrobione, robot przenosi swoje zainteresowanie na braci. Muszą mniej jeść! Więcej spacerować! Przestać wierzyć w Świętego Mikołaja! O wiele za późno bracia zdają sobie sprawę, że próbując ułatwić sobie codzienność, w rzeczywistości pozbawili się wszelkiej radości z życia?
Niespodzianka dla najmłodszych fanów bestsellerowego „Roku w lesie”! Przedstawiamy piękne zabawki przygotowane przez Emilię Dziubak z bohaterami ulubionej książki dzieci. Podczas gry w memo szukamy i łączymy w pary mieszkańców lasu – dziki, niedźwiadki, łosie, ale także krety czy gąsienice. Rozkładamy kafelki obrazkami do dołu i szukamy dwóch identycznych. Gdy znajdziemy parę, odkładamy ją na bok. Wygrywa ten, kto znajdzie więcej par. W przypadku najmłodszych proponujemy zacząć od kilku par i stopniowo dodawać kolejne, kiedy dziecko będzie już na to gotowe. „Rok w lesie. Memo” pozwala trenować pamięć, ćwiczy koncentrację i cierpliwość. Zjawiskowe grafiki Emilii Dziubak sprawiają, że gra w memo będzie prawdziwą przyjemnością dla całej rodziny. Pudełko zawiera 24 duże kafelki, czyli 12 par. Wyprodukowano w Polsce. Emilia Dziubak — ukończyła grafikę na Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu. Debiutowała w 2011 roku autorską książką kucharską dla dzieci pt. „Gratka dla małego niejadka”, która znalazła się w ścisłym finale konkursu na najpiękniejsze książki obrazkowe 4th CJ Picture Book Award w Korei. Jej ilustracje ukazują się w takich czasopismach jak „Gaga”, „Przekrój”, „Wprost” czy „Art & Business”. Dwukrotnie otrzymała nominacje w konkursie PTWK Najpiękniejsze Książki Roku. Laureatka Nagrody Literackiej m.st. Warszawy w 2014 r. za książkę „Proszę mnie przytulić”.
Piękne i trwałe dwuelementowe puzzle z mieszkańcami lasu. Zabawa polega na łączeniu rodziców z dziećmi. Wśród par znalazły się niedźwiadki, jeże, żubry, ryjówki czy szopy. W przypadku najmłodszych proponujemy zacząć od kilku par i stopniowo dodawać kolejne, kiedy dziecko będzie już na to gotowe. „Rok w lesie. Puzzle. Rodzice i dzieci” zachęcają do poznawania nowych zwierzątek, a także rozwijają wyobraźnię i ćwiczą dokładność i cierpliwość. Zjawiskowe grafiki Emilii Dziubak sprawiają, że to doskonały pomysł na prezent. Pudełko zawiera 20 dużych elementów, czyli 10 par do ułożenia. Wyprodukowano w Polsce. Emilia Dziubak – autorka i ilustratorka książek dla dzieci. Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu. Współpracuje z autorami i wydawnictwami w Polsce i za granicą. Laureatka Nagrody Literackiej m.st. Warszawy w 2014 r. Laureatka nagrody „Przecinek i Kropka” w konkursie na najlepszą książkę dziecięcą w 2016 r. Wyróżniona w 2016 r. w konkursie PTWK Najpiękniejsze Książki Roku 2015 za autorską książkę „Rok w lesie”. Laureatka nagrody „Żółta Ciżemka” w 2017 r. W 2018 r. wyróżniona w konkursie Książka Roku Polskiej Sekcji IBBY. Laureatka nagrody Soligatto 2019. Powyższy opis pochodzi od wydawcy.
Leśne zwierzęta ponownie zapraszają do swojego domu. Wyjątkowego, bo trójwymiarowego, a w takim lesie z łatwością można się schować! Hej, czy przypadkiem nie stał tu przed chwilą łoś? Gdzie on się podział? Rok w lesie. Znajdź zwierzaka to wspaniała gra ćwicząca pamięć i refleks. Celem jest wskazanie zwierzęcia, które ukryło się w lesie lub dopiero co się w nim pojawiło. Forma gry przestrzennej angażuje wszystkich uczestników zabawy. W pudełku znajdują się trójwymiarowe elementy gry (6 drzew, 3 krzaki, 12 zwierząt), 12 dużych żetonów z ilustracjami zwierząt oraz 25 żetonów żołędzi (punktacji). Wiek graczy: 3+ Liczba graczy: 2-5
Mały Wilczek zadaje Tacie Wilkowi bardzo dużo pytań. Czy jestem szybki? Czy jestem głośny? Czy jestem silny? To tylko kilka z nich. Tata na wszystko ma odpowiedź, ale wcale nie taką prostą. Świat jest przecież skomplikowany. Tylko jedno jest proste. Niezależnie od tego, czy Wilczek jest szybki, głośny czy silny, tata kocha go równie mocno! Piękna opowieść o relacji dziecka i rodzica zilustrowana mistrzowsko przez Emilię Dziubak! Sabine Bohlmann – urodziła się w Monachium. Jako dziecko chciała być księżniczką, jednak została aktorką filmową i dubbingową oraz pisarką. Historyjki krążą wokół niej jak motyle. Spisywanie ich sprawia jej wiele radości. Wydała już ponad 40 książek. Poza tym pisze słuchowiska radiowe oraz reżyseruje filmy i seriale dubbingowe. Mieszka z rodziną w Monachium. Emilia Dziubak – autorka i ilustratorka książek dla dzieci. Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu. Współpracuje z autorami i wydawnictwami w Polsce i za granicą. Laureatka Nagrody Literackiej m.st. Warszawy w 2014 r. Laureatka nagrody „Przecinek i Kropka” w konkursie na najlepszą książkę dziecięcą w 2016 r. Wyróżniona w 2016 r. w konkursie PTWK Najpiękniejsze Książki Roku 2015 za autorską książkę „Rok w lesie”. Laureatka nagrody „Żółta Ciżemka” w 2017 r. W 2018 r. wyróżniona w konkursie Książka Roku Polskiej Sekcji IBBY. Laureatka nagrody Soligatto 2019.
Przedstawiamy serię kartonowych książeczek o ulubionych bohaterach bestsellerowego „Roku w lesie”. Witamy w lesie! Dziś poznacie bobra. Dowiecie się, że mieszka w żeremiu, świetnie pływa i nurkuje. Zapraszamy do wspólnej zabawy. Trzeba będzie pomóc bobrowi ściąć drzewo i zrobić w lesie rozlewisko, a także ostrzec go przed niebezpieczeństwem. Książeczki z serii „Rok w lesie” poszerzają wiedzę najmłodszych na temat leśnych zwierząt, pobudzają wyobraźnię i rozwijają spostrzegawczość oraz zdolność logicznego myślenia. Emilia Dziubak – autorka i ilustratorka książek dla dzieci. Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu. Współpracuje z autorami i wydawnictwami w Polsce i za granicą. Laureatka Nagrody Literackiej m.st. Warszawy w 2014 r. Laureatka nagrody „Przecinek i Kropka” w konkursie na najlepszą książkę dziecięcą w 2016 r. Wyróżniona w 2016 r. w konkursie PTWK Najpiękniejsze Książki Roku 2015 za autorską książkę „Rok w lesie”. Laureatka nagrody „Żółta Ciżemka” w 2017 r. W 2018 r. wyróżniona w konkursie Książka Roku Polskiej Sekcji IBBY. Laureatka nagrody Soligatto 2019.
Przedstawiamy serię kartonowych książeczek o ulubionych bohaterach bestsellerowego Roku w lesie. Witamy w lesie! Dziś poznacie niedźwiedzia. Dowiecie się, gdzie szuka przysmaków i jak się zachować, gdy jest w pobliżu. Zapraszamy do wspólnej zabawy. Trzeba będzie pomóc mu zasnąć, posprzątać śmieci, a także dać znać, że w okolicy pojawił się drugi niedźwiedź. Książeczki z serii „Rok w lesie” poszerzają wiedzę najmłodszych na temat leśnych zwierząt, pobudzają wyobraźnię i rozwijają spostrzegawczość oraz zdolność logicznego myślenia. Emilia Dziubak – autorka i ilustratorka książek dla dzieci. Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu. Współpracuje z autorami i wydawnictwami w Polsce i za granicą. Laureatka Nagrody Literackiej m.st. Warszawy w 2014 r. Laureatka nagrody „Przecinek i Kropka” w konkursie na najlepszą książkę dziecięcą w 2016 r. Wyróżniona w 2016 r. w konkursie PTWK Najpiękniejsze Książki Roku 2015 za autorską książkę „Rok w lesie”. Laureatka nagrody „Żółta Ciżemka” w 2017 r. W 2018 r. wyróżniona w konkursie Książka Roku Polskiej Sekcji IBBY. Laureatka nagrody Soligatto 2019.
Kudłacz i karaluch wyruszają w podróż… w czasie. Trafią do krainy dinozaurów i poznają te niezwykłe zwierzęta: olbrzymiego Riochazaura, Trematozaura, który zgubił jajo, roślinożernego Diplodoka, żyjącego w wodzie Plejozaura, Tyranozaura Rexa kłócącego się z Ankylozaurem, latające Archaeopteryxy i wiele, wiele innych. Edukacja, humor, zadania interaktywne, a przede wszystkim piękne ilustracje Emilii Dziubak sprawiają, że nie sposób przejść obok tej książki obojętnie. To znakomity prezent dla dzieci w wieku od 2 do 6 lat. Emilia Dziubak – autorka i ilustratorka książek dla dzieci. Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu. Współpracuje z autorami i wydawnictwami w Polsce i za granicą. Laureatka Nagrody Literackiej m.st. Warszawy w 2014 r. Laureatka nagrody „Przecinek i Kropka” w konkursie na najlepszą książkę dziecięcą w 2016 r. Wyróżniona w 2016 r. w konkursie PTWK Najpiękniejsze Książki Roku 2015 za autorską książkę „Rok w lesie”. Laureatka nagrody „Żółta Ciżemka” w 2017 r. W 2018 r. wyróżniona w konkursie Książka Roku Polskiej Sekcji IBBY. Laureatka nagrody Soligatto 2019.
Wspaniała nowość od Emilii Dziubak! A co gdyby truskawka miała uczucia? Czy zawahalibyście się przed wrzuceniem jej do blendera? Czy obieranie ziemniaków na pewno jest etyczne? Czy macie wyrzuty sumienia po szatkowaniu główek kapusty? "Horror" Madleny Szeligi to książka - żart, i książka - perełka z wyjątkowymi, autorskimi ilustracjami Emilii Dziubak, która pokazuje czytelnikom swoje zupełnie nowe oblicze. Powstała nie po to, żeby straszyć (no, może tylko troszkę!), ale żeby ćwiczyć wyobraźnię i bawić się codziennością. Są tu i owoce, które dobrze znamy, ale też bardziej egzotyczne. Są warzywa i zioła. I wszystkie sposoby w jakie znęcamy się nad nimi. Książka dla dzieci od lat 10 oraz odważnych rodziców.
Mały Daniel nie może zasnąć, a opiekująca się nim pani Julia zaczyna snuć opowieść na dobranoc… Kiedy była małą dziewczynką, jej starszy brat zaginął bez wieści. Któregoś dnia, zjeżdżając na sankach, wylądowała z hukiem w magicznej Krainie Szczęścia. Spotkała w niej niesamowite postacie – chrząszcza we fraku, olbrzymie ważki i nieco przerażającego kraba… Czy w tej niezwykłej krainie rzeczywiście można odnaleźć szczęście? „Tyczka w Krainie Szczęścia” to efekt połączenia talentu literackiego Martina Widmarka, znanego do tej pory jako autor popularnych serii książek dla starszych dzieci, i wyobraźni plastycznej Emilii Dziubak, utalentowanej i wielokrotnie nagradzanej polskiej ilustratorki.