Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Życie w wielkim mieście Nowy Jork

Will Eisner

Życie w wielkim mieście Nowy Jork

8.1

(145 ocen) wspólnie z

66,73

 

Arcydzieło autora Umowy z Bogiem! Opowieść o codziennym życiu miasta zwanego Wielkim Jabłkiem na przestrzeni wielu lat. Czy ulicznicy, złodzieje, dzieciaki, zwykli ludzie albo bogacze z Nowego Jorku tak bardzo różnią się od swoich odpowiednich z Warszawy czy Bydgoszczy? Po lekturze tego albumu każdy z nas może to sprawdzić.
Cudowny hołd, złożony Nowemu Jorkowi i wszystkim jego mieszkańcom przez niezrównanego Willa Eisnera.
„Will Eisner był miły, uprzejmy, przyjazny, przystępny i rozmowny, ale miał „żelazną duszę”. Miał też zmysł praktyczny, świadomość ludzkiej słabości i ogromną duchową szczodrość. (...) Pokazał się jako amerykański gawędziarz”.
Neil Gaiman (autor Sandmana) – ze Wstępu
Opinie o Willu Eisnerze
„Jako wydawca, poszukiwacz talentów, impresario, rysownik i scenarzysta, Will Eisner stworzył komiks, jaki poznałem... Jego nieustanna żywotność jako artysty wymyka się logice, rozsądkowi, czasowi, historii – i współczesnym, młodym autorom powieści graficznych”.
Michael Chabon, zdobywca Nagrody Pulitzera
„Komiks zyskał jakość w dużej mierze dzięki Willowi Eisnerowi. To on dał nam nowy sposób patrzenia na komiks i myślenia o nim... Nie ma nikogo, kto by mu dorównał. Nigdy nie było, a w przypływach pesymizmu myślę też, że nigdy nie będzie”.
Alan Moore (autor Ligi Niezwykłych Dżentelmenów)
Ten album jest największym hołdem dla Nowego Jorku, jaki mógł stworzyć mistrz amerykańskiej sztuki komiksowej.

Egmont
Oprawa twarda

ISBN: 978-83-237-2995-2

Tytuł oryginalny: New You life in the big city

Liczba stron: 436

Format: 170x240mm

Cena detaliczna: 89,00 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...