Światowy bestseller. Nowa książka najbardziej inspirującego myśliciela XXI wieku. Tak będzie wyglądała nasza przyszłość! Yuval Noah Harari w słynnej książce Sapiens. Od zwierząt do bogów opisywał ewolucję i historię ludzkości. W swym najnowszym dziele stawia kolejny krok – w Homo deus… myśliciel skupia się na teraźniejszych wyzwaniach, szuka odpowiedzi na pytanie, co nas czeka w przyszłości, a przede wszystkim udowadnia, że człowiek pod wieloma względami już stał się równy bogom i przystąpił do realizacji kolejnych marzeń: o nieśmiertelności i szczęściu. Harari z niezwykłą lekkością, a zarazem wnikliwością łączy historię, filozofię, socjologię, biotechnologię i wiele innych dziedzin nauki. Z tego połączenia wyłania się fascynująca wizja XXI wieku jako epoki, w której dokona się najważniejsza i najgłębsza przemiana w dziejach. Śmierć to tylko problem techniczny. Światowe korporacje prowadzą wyścig po nieśmiertelność. Już niebawem najbogatszych będzie stać na przedłużanie swojego życia. Jeśli człowiek będzie nieśmiertelny, jak zmienią się społeczeństwa i religie? Czy ludzkość osiągnie szczęście? Człowiek to biologiczna maszyna, a skoro tak, można nią sterować. W XXI wieku poczucie szczęścia po prostu będzie można włączyć na żądanie. Wojna to przeżytek Już dzisiaj więcej osób umiera w wyniku samobójstw niż w konfliktach zbrojnych. O czym to świadczy? Nowe religie, nowa struktura społeczna, nowa ekonomia, bioinżynieria, cyborgizacja, nowa etyka i nowy humanizm. Jesteśmy na to gotowi? Czy odnajdziemy się w takim świecie? To rodzaj książki, która zmiata pajęczyny z naszych mózgów. Styl Harariego, promieniujący mocą i jasnością sprawia, że czytelnik patrzy na świat jak na zjawisko dziwne i zarazem nowe. „Sunday Times” Yuval Noah Harari (ur. 1976) – izraelski historyk, profesor na Hebrew University w Jerozolimie. Obecnie uważany jest za jednego z najważniejszych makrohistoryków i filozofów współczesnych. Autor międzynarodowego bestsellera Sapiens. Od zwierząt do bogów. Książka okazała się wielkim sukcesem – ponad 5 milionów sprzedanych egzemplarzy w 45 krajach. Druga książka Homo deus również okazała się bestsellerem – dotarła do trzeciego miejsca na liście bestsellerów „New York Timesa”, a na brytyjskiej liście „The Sunday Times” przez 8 tygodni gościła na pierwszym miejscu (dzieląc miejsce z pierwszą książką Harariego). Yuval Noah Harari mieszka pod Jerozolimie wraz ze swoim mężem. Jest weganinem i nie posiada telefonu komórkowego.
Twórczość Yuval Noah Harari od lat fascynuje czytelników na całym świecie, a jego niezwykła zdolność do łączenia różnych dziedzin nauki, takich jak historia, filozofia, socjologia czy biotechnologia, czyni jego książki wyjątkowymi. W ""Homo Deus"" autor ponownie nie zawodzi, skupiając się na wyzwaniach teraźniejszości i pytając o przyszłość ludzkości.
Harari przekonuje, że człowiek stał się już równy bogom i teraz próbuje spełnić kolejne marzenia - o nieśmiertelności i szczęściu. Twierdzi, że śmierć jest tylko problemem technicznym, którego rozwiązanie jest na wyciągnięcie ręki najbogatszych korporacji. Czy ludzkość jest na to gotowa? Czy jesteśmy przygotowani na przyjście ery nieśmiertelności, gdzie poczucie szczęścia będzie można włączyć na żądanie?
Harari w swojej książce przewiduje również zmiany w społeczeństwie, ekonomii, religii, a nawet w naszym postrzeganiu człowieka. Powstające nowe technologie, takie jak bioinżynieria i cyborgizacja, przyniosą ze sobą nową etykę i nowy humanizm. Co to oznacza dla naszej przyszłości? Czy odnajdziemy się w takim świecie?
Wizja Harariego XXI wieku jest fascynująca, ale przede wszystkim zmusza do głębokiego zastanowienia. Autor z niezwykłą łatwością i wnikliwością przedstawia perspektywę, która zmusza do patrzenia na świata w zupełnie inny, nowy sposób. Czy jesteśmy gotowi na tę przemianę?
Yuval Noah Harari, izraelski historyk i profesor na Hebrew University w Jerozolimie, jest nie tylko jednym z najbardziej inspirujących myślicieli XXI wieku, ale również autorem bestsellerów, które zmieniają nasze spojrzenie na świat. Zarówno ""Sapiens. Od zwierząt do bogów"", jak i ""Homo Deus"" zdobyły uznanie czytelników na całym świecie, co potwierdzają miliony sprzedanych egzemplarzy i wysokie miejsca na listach bestsellerów.