Menu

PZWL

PZWL
„Problemy pielęgniarstwa geriatrycznego” to nowoczesne kompendium wiedzy dotyczące specjalistycznego pielęgnowania osób starszych. W książce pod redakcją dr hab. Marty Muszalik autorzy przedstawili aktualną wiedzę dotyczącą wybranych aspektów i odrębności przebiegu wybranych schorzeń, leczenia i postępowania pielęgniarskiego w zakresie opieki nad osobami starszymi. W postępowaniu pielęgniarskim omówili wybrane procedury, projekty standardu/modelu opieki nad pacjentem w starszym wieku na oddziale geriatrycznym oraz w środowisku zamieszkania. Uwzględnili również aspekty nowoczesnego podejścia do opieki geriatrycznej w zakresie wybranych zagadnień z promocji zdrowia i programów dla osób starszych oraz zastosowania nowoczesnych rozwiązań technologicznych. „Problemy pielęgniarstwa geriatrycznego” to publikacja niezbędna do profesjonalnego sprawowania opieki nad pacjentami w wieku starszym. Będzie przydatna w zdobywaniu wiedzy i nabywaniu umiejętności praktycznych zarówno dla studentów pielęgniarstwa, jak i osób kształcących się zawodowo.
Diagnostyka raka tarczycy Nowotwory tarczycy niskiego ryzyka Zróżnicowane raki tarczycy Rak niezróżnicowany (anaplastyczny) i rak niskozróżnicowany tarczycy Rak rdzeniasty tarczycy Inne nowotwory złośliwe tarczycy
Książka jest uzupełnieniem wcześniej wydanego podręcznika pt. "Fizjoterapia w geriatrii" autorstwa zespołu pod kierunkiem prof. Katarzyny Wieczorowskiej-Tobis. W obecnej publikacji przedstawiono ćwiczenia, które można zastosować jako profilaktykę i terapię przy występowaniu konkretnych problemów związanych ze sprawnością funkcjonalną seniorów. Przejrzysty układ i bogaty materiał ilustracyjny obrazujący omawiane ćwiczenia pozwalają na szybkie zapoznanie się z danym problemem oraz dostosowanie postępowania fizjoterapeutycznego do każdego pacjenta indywidualnie.Zaprezentowano zestawy ćwiczeń ogólnousprawniających dla osób zdrowych, a także dla borykających się z chorobami i problemami charakterystycznymi dla wieku podeszłego, takimi jak:sarkopenia,osteoporoza,unieruchomienie,wysiłkowe nietrzymanie moczu,zaburzenia równowagi, chodu i koordynacji ruchowej,upadki,zmniejszona sprawność kończyny górnej.Publikacja stanowi praktyczne źródło wiedzy zarówno dla studentów kierunku fizjoterapia, jak i fizjoterapeutów, szczególnie zajmujących się usprawnianiem osób starszych.Będzie również pomocna w codziennej praktyce lekarzy specjalizujących się w rehabilitacji medycznej, terapeutów zajęciowych i opiekunów osób starszych.
Wstyd bywa pożyteczny: kiedy publicznie zawstydzamy skorumpowanych polityków, aroganckich celebrytów lub pazerne korporacje, stajemy w obronie uczciwości i wzmacniamy nasze zbiorowe poczucie sprawiedliwości. Jednak Cathy O’Neil, autorka bestsellerowej „Broni matematycznej zagłady”, przekonuje, że dziś zawstydzanie zyskało też zupełnie nowy, złowrogi wymiar. Dzisiaj wstyd, zamiast służyć pozytywnemu korygowaniu zachowania, stał się bronią w rękach rządów, korporacji, instytucji i organizacji, które na rozmaite sposoby wykorzystują kondycję ustawicznego poniżenia całych kategorii ludzi. Czy chodzi o cyniczną chęć zysku, masową manipulację czy też potrzebę zrzucenia z siebie odpowiedzialności za problemy społeczne, ostatecznie ofiarami „machiny wstydu” są wszyscy indywidualni ludzie. O’Neil omawia ekonomiczny, społeczny i polityczny wymiar zagadnienia, opisując m.in. praktyki przemysłu dietetycznego i farmaceutycznego, systemów opieki zdrowotnej, rządów, partii politycznych i korporacji medialnych. Analizuje też zjawisko zawstydzania w mediach społecznościowych. Ukazując skomplikowany związek między wstydem a władzą, O’Neil obnaża czyim interesom służy cały ten odstręczający przemysł poniżania, oraz w jaki sposób możemy mu się przeciwstawić.
Kolejne wydanie z serii „W gabinecie lekarza specjalisty. Onkologia”, pod redakcją naukową prof. dr. hab. n. med. Pawła Krawczyka, zostało poświęcone omówieniu programów lekowych oraz zmian, jakie dokonały się w możliwościach leczenia nowotworów obszaru klatki piersiowej. Do współpracy zostali zaproszeni wybitni i doświadczeni specjaliści, dlatego wierzymy, że to opracowanie okaże się dla Państwa pomocą w podejmowaniu decyzji diagnostycznych i terapeutycznych w codziennej pracy. Publikacja przeznaczona jest przede wszystkim dla onkologów klinicznych, ale poruszane tematy zainteresują także genetyków, patomorfologów i pulmonologów.
Jest to jeden z najlepszych i najdokładniejszych podręczników poświęconych anatomii człowieka, jakie obecnie istnieją na polskim rynku księgarskim. W tomie IV omówiono ośrodkowy układ nerwowy.
Publikacja Zioła w Medycynie. Choroby narządu wzroku i narządu słuchuzostała przygotowana przez prof. dr hab. Ilonę Kaczmarczyk-Żebrowską, kierownika Katedry Farmakognozji i Fitochemii Wydziału Farmaceutycznego z Oddziałem Medycyny Laboratoryjnej Śląskiego Uniwersytetu Medycznego, oraz cenionego fitoterapeutę mgra Arkadiusza Ciołkowskiego, twórcę receptur ziołowych. Monografia stanowi kolejną część z serii Zioła w Medycynie (do tej pory ukazały się: Choroby układu ruchu, Choroby układu krążenia, Choroby układu pokarmowego, Choroby układu oddechowego, Choroby skóry, włosów i paznokci). W książce omówiono choroby narządów wzroku (m.in. alergiczne i bakteryjne zapalenie spojówek, jęczmień, gradówka, zespół suchego oka, zaćma, jaskra) oraz słuchu (np. zapalenie ucha, szumy uszne, niedosłuch). Ponadto znalazł się tam rozdział dotyczący pielęgnacji narządu wzroku, w którym zamieszczono informacje odnoszące się do pielęgnacji rzęs, porad związanych z cieniami pod oczami czy obrzękiem powiek. Całość dopełniono informacjami o antyoksydantach, witaminach i minerałach, które mogą się okazać niezwykle przydatne w codziennej suplementacji. Istotnym aspektem opracowania są szczegółowo opisane konkretne dolegliwości wraz ze wskazaniami, przeciwwskazaniami i schematami dawkowania preparatów oraz receptur ziołowych. Publikacja jest przeznaczona dla każdego, kto zmaga się z chorobami tytułowych narządów, ale przede wszystkim powinni po nią sięgnąć lekarze, farmaceuci, studenci kierunków medycznych, farmaceutycznych i zielarskich.
Podręcznik metodologii badań naukowych przeznaczony dla pielęgniarek. Autorki opisują w nim zagadnienia dotyczące określania problemów badawczych, doboru właściwych metod i technik badawczych, krytycznego czytania naukowych tekstów i samodzielnego pisania artykułów naukowych. Podręcznik jest skierowany do studentów pielęgniarstwa, jest także przydatny dla nauczycieli metodologii oraz promotorów prac dyplomowych na studiach pielęgniarskich i innych kierunkach prowadzonych w ramach wydziałów nauk o zdrowiu.
To pionierska na polskim rynku publikacja obalająca mity na temat ziołolecznictwa, która jest doskonałym przewodnikiem po terapiach uzupełniających oraz merytoryczną podstawą do leczenia objawów chorobowych, fitoterapii schorzeń o łagodnym przebiegu i chorób przewlekłych. Opisano w niej poszczególne dolegliwości, podkreślono wskazania i przeciwwskazania, schematy dawkowania dla podanych receptur czy ziołowych preparatów. Rozdziały oddają kolejność odcinków układu pokarmowego. Zagadnienia posegregowano według jednostek chorobowych. Publikację kończy opis leczenia częstych objawów chorobowych. Co interesujące, w publikacji znajdują się także praktyczne wskazówki do kulinarnego zastosowania ziół w profilaktyce i terapii schorzeń układu pokarmowego. Książka adresowana jest zarówno do gastrologów, lekarzy rodzinnych, pediatrów, geriatrów, jak i farmaceutów. Bez wątpienia jest to przydatna pozycja również dla pielęgniarek i położnych oraz dietetyków. Powinni zainteresować się nią także studiujący medycynę i farmację. Odnajdą w niej wartościowe źródło wiedzy także pasjonaci medycyny naturalnej.
Zaburzenia rozwoju płci a sport wyczynowy to kompendium wiedzy na temat zagadnień identyfikacji płci u sportowców w ujęciu biologiczno - medycznym. Monografia przedstawia problematykę różnicowania cielesno – płciowego, która jest ze swej natury dość skomplikowana i nie zawsze zrozumiała dla wielu osób. Wynika to między innymi z coraz bardziej agresywnego podejścia do kwestii płci, w którym dominuje społeczno – kulturowe ujęcie zagadnienia płci. Wynikające z tego „nowe postrzeganie płci w sporcie, przyniosło wiele zamieszania i chaosu, które niestety nasilają się i jak można sądzić zmierzają do całkowitej negacji płci w tradycyjnym ujęciu. Wiele z tych tematów zostało w książce poruszonych. Znajdziecie tam Państwo zagadnienia dotyczące miedzy innymi: - Weryfikacji płci w sporcie wyczynowym - Transseksualizmu w sporcie - Hiperandrogenizmu - Zaburzeń rozwoju płci w spocie wyczynowym - Oznaczania i roli testosteronu w sporcie - Oraz wiele innych… Książkę dedykujemy lekarzom, sportowym, endokrynologom, andrologom, działaczom sportowym, trenerom, a także zainteresowanym tą tematyką studentom Akademii Wychowania Fizycznego.
Bóle głowy u dzieci i młodzieży to kolejna pozycja w serii Praktyka Pediatry. Badania wskazują, że około 60% populacji dziecięcej doświadcza bólów głowy, a znaczna część dzieci jest z tego powodu hospitalizowana. W publikacji zostały omówione, zgodnie z obowiązującą międzynarodową klasyfikacją ICHD-3, różne rodzaje bólów głowy, m.in.: migrena, bóle głowy typu napięciowego, bóle głowy objawowe (w guzach mózgu, pourazowe, w chorobach naczyniowych mózgu, narządu wzroku, laryngologicznych, ogólnoustrojowych, psychicznych, a także w padaczce). Książka skierowana jest przede wszystkim do pediatrów i lekarzy rodzinnych, którzy na co dzień spotykają się z problemem bólów głowy u dzieci, a także neurologów dziecięcych, pracujących zarówno w lecznictwie otwartym, jak i zamkniętym. Mamy nadzieję, że podręcznik oparty na najnowszym piśmiennictwie, a także doświadczeniu Autorów, pomoże Czytelnikowi w diagnostyce i leczeniu bólów głowy u dzieci i młodzieży.
Neurologia wieku podeszłego Agnieszka Gorzkowska, Aleksandra Klimkowicz-Mrowiec Autorzy książki, reprezentujący różne dziedziny nauki i różne specjalizacje medyczne, przygotowali doskonały podręcznik, w którym dzielą się wiedzą na temat najnowszych osiągnięć w badaniach i praktyce klinicznej dotyczących złożonych problemów chorych neurologicznie osób starszych. Diagnoza neurologiczna może być trudniejsza w przypadku starszych pacjentów, u których objawy kliniczne są często nietypowe, wywiad niełatwy do uzyskania, badania trudniejsze do interpretacji, a znane objawy neurologiczne często wieloczynnikowe. W części pierwszej zostały zawarte zagadnienia demograficzne, prawne i biologiczne dotyczące seniorów i procesu starzenia się. Część druga jest poświęcona zagadnieniom klinicznym – diagnostyce, profilaktyce oraz leczeniu schorzeń i zaburzeń neurologicznych. Neurologia wieku podeszłego łączy wiedzę i doświadczenie ekspertów, którzy przygotowali książkę nie tylko wszechstronną pod względem zakresu, lecz także z istotnym praktycznym naciskiem na wskazówki dotyczące postępowania z pacjentami starszymi z zaburzeniami neurologicznymi. Książka z pewnością zainteresuje neurologów, psychiatrów, psychologów klinicznych, geriatrów, lekarzy POZ oraz osoby przygotowujące się do egzaminów specjalizacyjnych.
Żywienie, leczenie i suplementacja w insulinooporności Magdalena Obrzut, Małgorzata Słoma-Krześlak Zapewnienie interdyscyplinarnej opieki pacjentowi z rozpoznaną insulinoopornością stanowi podstawową profilaktykę cukrzycy typu 2. Istnieje coraz większa potrzeba wprowadzania działań ograniczających rozwój tej choroby i związanych z nią powikłań, a także wczesnego wykrywania zaburzeń gospodarki węglowodanowej. Niniejsza publikacja to kompleksowe kompendium poświęcone insulinooporności. Prezentowane treści stanowią podsumowanie obecnego stanu wiedzy wraz z instrukcją stosowania w codziennej praktyce. Książka – poza zagadnieniem insulinooporności – w sposób przejrzysty przedstawia wskazówki, jak modyfikować zalecenia w przypadku występowania chorób współtowarzyszących, takich jak choroby tarczycy, zespół policystycznych jajników czy niealkoholowa stłuszczeniowa choroba wątroby, oraz jak postępować w schorzeniach przewodu pokarmowego wymagających stosowania diety łatwo strawnej. Publikacja dedykowana jest lekarzom i dietetykom jako pomoc w codziennej opiece nad pacjentem z rozpoznaną insulinoopornością.
Nowa Hematologia. Zagadnienia wybrane to kolejne wydanie hematologiczne w serii „W gabinecie lekarza specjalisty” pod redakcją naukową prof. dr hab. n. med. Dariusza Wołowca. Publikacja jest kontynuacją i rozszerzeniem tematyki tematów hematologicznych w serii W gabinecie lekarza specjalisty. Monografia została poświęcona nowościom oraz postępom w leczeniu różnych chorób hematologicznych. Opracowaniem poszczególnych rozdziałów, podobnie jak w poprzednich wydaniach, zajęli się wybitni specjaliści w tej dziedzinie. Publikacja kierowana jest do hematologów, onkologów oraz lekarzy pozostałych specjalności mających kontakt z pacjentami hematologicznymi. Mamy nadzieję, że będzie ona przewodnikiem służącym pomocą w codziennej, trudnej praktyce klinicznej i przyczyni się do poprawy wyników leczenia chorych.
Wzajemne relacje pomiędzy podatnością genetyczną, wpływami środowiska (infekcje, stres, leki, toksyny, promieniowanie UVB i in.) oraz zaburzenia pracy układu immunologicznego pod postacią przełamania tolerancji immunologicznej, mogą skutkować rozwojem autoimmunizacji. W efekcie dochodzi do produkcji autoprzeciwciał niszczących własne tkanki i narządy, i rozwoju chorób autoimmunizacyjnych - układowych bądź narządowo-specyficznych. W pediatrii, w zasadzie w każdej specjalności, można się z nimi spotkać, a niektóre z nich, jak choćby cukrzyca typu 1, układowe choroby tkanki łącznej, nieswoiste zapalenia jelit czy łuszczyca, stanowią coraz częstszy problem w praktyce klinicznej. Na rynku polskim nie ma podręcznika, w którym zebrane zostałyby choroby autoimmunizacyjne w kontekście ich nowoczesnej diagnostyki i aktualnych możliwości leczenia. Dlatego mamy nadzieję, że książka Choroby autoimmunizacyjne u dzieci, przygotowana przez zespół wybitnych specjalistów, będzie pomocna w pracy lekarzy pediatrów, ale także węższych specjalistów w pediatrii, którzy zajmują się leczeniem pacjentów z chorobami autoimmunizacyjnymi. Zainteresuje także studentów medycyny, którzy chcą dokładniej zgłębić ten jakże frapujący temat.
„Genetyka sportowa” to najnowsze kompendium wiedzy na temat możliwości wykorzystania w sporcie osiągnięć biologii molekularnej zgodne z aktualnymi dowodami naukowymi. Publikacja przedstawia, realizowane aktualnie kierunki badań nad genetycznymi determinantami statutu sportowego oraz pokazuje możliwości wykorzystania tej wiedzy w praktyce. Oprócz rozdziałów będących usystematyzowanym podsumowaniem wiedzy na temat genetycznych podwalin procesów zachodzących w ludzkim organizmie, czytelnik znajdzie też rozdziały mogące znaleźć obecnie zastosowanie w praktyce zawodnika, trenera czy też lekarza sportowego. Przygotowana została przez naukowców zajmujących się genetyką na co dzień, w swojej pracy zawodowej, a co istotne, będących ekspertami w tej dziedzinie.
Oficjalna publikacja Polskiego Towarzystwa Żywienia Klinicznego Dzieci (PTŻKD). Nowelizacja „Standardów leczenia żywieniowego w pediatrii 2017. Rezultat współpracy pediatrów, gastroenterologów dziecięcych i neonatologów. Źródło niezbędne w praktyce lekarzy i dietetyków, a także organizatorów struktur leczenia żywieniowego dzieci w kraju.· W publikacji Autorzy uwzględnili: szczegółowe zalecenia dla lekarzy i dietetyków, kluczowe pojęcia i definicje, formularze wdrażania leczenia żywieniowego i jego monitorowania.
Dietetyka w psychiatrii i neurologii jest książką z zakresu edukacji żywieniowej przeznaczoną nie tylko dla lekarzy psychiatrów, lekarzy rodzinnych, dietetyków, psychologów, studentów medycyny, lecz także dla samych pacjentów oraz ich rodzin. Zawiera zarówno uwagi teoretyczne, jak i praktyczne dotyczące odmienności żywieniowych osób cierpiących na choroby psychiczne i/lub neurologiczne. Uczy zasad prawidłowego żywienia, konstruowania poszczególnych posiłków oraz wypracowywania nawyku planowania i przygotowywania jadłospisów składających się z trzech głównych posiłków oraz dwóch małych (ale zaplanowanych) przekąsek, z podaniem konkretnych przykładów dziennych racji pokarmowych w danej jednostce chorobowej, wyszczególnieniem produktów zalecanych do spożycia oraz tych, których należałoby unikać. Przy każdej jednostce chorobowej zwrócono uwagę na najczęściej popełniane błędy żywieniowe stwierdzane w badaniach naukowych. Jednolita edukacja całych zespołów terapeutycznych - lekarza, psychologa, dietetyka i innych specjalistów, powinna pozwolić na dobrą współpracę w zakresie poradnictwa żywieniowego z pacjentem i jego rodziną. Natomiast pacjent i jego otoczenie mają możliwość praktycznego wykorzystania tej wiedzy, zapoznając się z pojęciem kaloryczności i składu produktów oraz potraw. Mamy nadzieję, że niniejszy podręcznik przyczyni się do pogłębienia wiedzy na temat celowości doboru produktów i potraw w często długotrwałym procesie terapeutycznym.
Seksuologia sądowa zajmuje się zagadnieniami zaspokajania popędu seksualnego w sposób odbiegający od oczekiwań społecznych lub naruszających obowiązujący porządek prawny. Jednym z zadań seksuologii sądowej jest merytoryczne przygotowanie specjalistów, którzy będą współpracować z wymiarem sprawiedliwości w charakterze biegłych. Opiniowanie sądowo-seksuologiczne jest niezbędne w wielu postępowaniach wymagających szczególnej wiedzy i doświadczenia. W poszczególnych tomach omówiono zagadnienia medyczne, psychologiczne, socjologiczne, kryminologiczne, prawne i opiniodawcze. Czytelnicy znajdą w rozdziałach najnowsze piśmiennictwo i wyniki badań prowadzonych w wiodących ośrodkach zajmujących się zagadnieniami patologii seksualnej. W kolejnych tomach omówiono: teorie, modele, badania, opiniowanie seksuologiczne w sprawach karnych, cywilnych i nieletnich, praktyczne aspekty opiniowania seksuologicznego, wiktymologię. Seksuologia sądowa jest adresowana nie tylko do seksuologów, psychiatrów i psychologów, lecz także prawników (sędziów, prokuratorów, obrońców).
Publikacja o nowym tytule „Współczesna dietoterapia” to nowa odsłona książki „Dietoterapia”, która cieszy się niesłabnącą popularnością, zarówno wśród studentów kierunków żywieniowych i dietetycznych, jak i innych osób, których kształcenie związane jest z naukami o zdrowiu oraz studentów studiów podyplomowych związanych z poradnictwem dietetycznym. Postęp prac badawczych związanych z dietoprofilaktyką, interwencją dietetyczną w różnych stanach chorobowych, jak i modyfikacją zarówno zaleceń diagnostycznych, jak i standardów opieki w poszczególnych dietozależnych stanach patologicznych i jednostkach chorobowych spowodował potrzebę aktualizacji publikacji. Warto dodać, że w ciągu ostatnich lat ukazało się wiele nowych standardów, wytycznych i raportów dotyczących wpływu diety na występowanie i leczenie wielu chorób, ukazały się nowe zalecenia i normy żywieniowe dla populacji polskiej, co uzasadnia potrzebę aktualizacji wcześniej publikowanych informacji. Książkę dedykujemy osobom zawodowo związanym z nauką o zdrowiu i opieką medyczną, w tym lekarzom, pielęgniarkom, czy fizjoterapeutom ale przede wszystkim studentom dietetyki i kierunków żywieniowych i dietetykom.
Przedszpitalne procedury ratunkowe to baza wiedzy przygotowana przez dydaktyków i entuzjastów ratownictwa medycznego. To połączenie spójnej teorii opartej na wytycznych i najnowszym piśmiennictwie z praktyką i wskazówkami specjalistów. Zgrany zespół autorów przejrzał setki artykułów, wytyczne, rekomendacje i badania kliniczne, by stworzyć książkę przydatną zarówno dla adeptów ratownictwa medycznego, jak i doświadczonych praktyków. Publikacja jest uniwersalnym zbiorem informacji pochodzących ze sprawdzonych źródeł wiedzy. Stara się odpowiedzieć na pytanie: Skąd wiesz, jak to zrobić? Okazuje się jednak, że czasem szybkie odpowiedzi są powieleniem mitów, które powtarzane, stają się obowiązującym standardem. Książka jest skierowana do lekarzy, pielęgniarek i ratowników medycznych zajmujących się na co dzień pacjentami w stanach nagłego zagrożenia życia i zdrowia. To również obowiązkowa lektura dla studentów medycyny i ratownictwa medycznego.
Na rynku brakowało opracowania dotyczącego autyzmu w ujęciu somatycznym. Takie spojrzenie jest często pomijane w postrzeganiu ASD. Osoby autystyczne cierpią z powodu licznych schorzeń takich jak: choroby przewodu pokarmowego, zaburzenia neurologiczne i psychiatryczne, czy genetyczne. Pacjenci z ASD wymagają profesjonalnej terapii i wielodyscyplinarnej opieki. Celem książki jest przedstawienie nowoczesnej i przekrojowej wiedzy na temat stanu zdrowia osób z autyzmem i ich specyficznych potrzeb. Monografia powstała dzięki wieloletniej współpracy wielu wybitnych specjalistów. Treści oparte są na najnowszym piśmiennictwie, wytycznych i doświadczeniu zawodowym zespołu autorskiego. Publikacja jest nieocenionym źródłem wiedzy i wsparciem dla lekarzy neurologów, pediatrów, psychiatrów, szerokiego grona diagnostów i terapeutów pracujących z pacjentami z autyzmem oraz studentów medycyny, psychologii, pedagogiki, logopedii, fizjoterapii, jak również kierunków podyplomowych.
W pierwszej części książki przedstawiono obowiązujący stan prawny wykonywania zawodu przez pielęgniarki. Scharakteryzowano dwie najbardziej znane klasyfikacje procedur pielęgniarskich obowiązujące w pielęgniarstwie światowym oraz przedstawiono metodologię i klasyfikację procedur własnych. W kolejnych częściach podręcznika zamieszczono opis procedur, grupując je według przyjętej klasyfikacji: procedury podstawowe, profilaktyczne, diagnostyczne i terapeutyczne. Książka adresowana jest zarówno do studentów pielęgniarstwa, jak i pracujących pielęgniarek.
Pandemia wywołana wirusem SARS-CoV-2 jest zdarzeniem krytycznym o wymiarze globalnym, które wiąże się z koniecznością zmiany nawyków, sposobu postępowania oraz zdobycia zupełnie nowej, obszernej wiedzy w zakresie profilaktyki, leczenia, organizacji pracy zawodowej i funkcjonowania w każdej sferze życia człowieka. W publikacji omówiono zagadnienia związane ze standardami postępowania w zakresie konkretnych procedur pielęgniarskich. Uwzględniono zupełnie nowe rozwiązania, dotyczące usług telemedycyny, telepielęgniarstwa, a także profilaktyki i edukacji pacjenta w zakresie zapobiegania, leczenia i działań poekspozycyjnych w przypadku zakażenia wirusem. Książka adresowana jest do pielęgniarek pracujących w podmiotach leczniczych, studentów pielęgniarstwa oraz wszystkich osób zainteresowanych tą tematyką.
1 2 3 4 5
z 5
skocz do z 5