Menu

Tadam

Tadam
Marcelinka i Cecylka ruszają na podbój świata pełnego genetyki i zagadek. Czy zastanawialiście się, dlaczego nie wszystkie białka są białe, a jedno z nich jest nawet czerwone i nadaje kolor naszej krwi? Siostry nie boją się zadawać pytań „panu Genomkowi”, roztargnionemu profesorowi od genów, a swoją dociekliwością podbijają serca czytelników. To opowieść pełna humoru, a zarazem wartości, dzięki czemu spędzisz doskonały czas z lekturą.
Drogi Czytelniku, ta książka nie bez powodu jest zatytułowana Płacz jest OK. Naprawdę można płakać! Przecież każdy musi jakoś wyrazić to, jak się czuje, i opisać, z jakiego powodu tak się czuje. Płacz jest OK w delikatny sposób rozwija inteligencję emocjonalną u małych dzieci, które mogą odczuwać frustrację, gdy nie są w stanie wyrazić swoich uczuć. Wskazówką jest ta książka! Stanowi idealne rozpoczęcie tych wszystkich ważnych rozmów. Zawiera praktyczne sposoby na radzenie sobie z codziennymi zmartwieniami oraz miniporadnik dla rodziców i opiekunów, jak rozmawiać z dziećmi o ich troskach.
Dzięki swojej niezwykłej wyobraźni Lila jest zawsze bardzo zajęta. A to fika koziołki w powietrzu, a to oswaja podwodne bestie, kiedy indziej zaś przemierza odległe krainy. Dokąd następnym razem zaprowadzi ją wyobraźnia? Wspaniała pochwała wyobraźni od autorki „Jestem dziewczyną!”
Oczekują, że będę słodka jak pluszowa maskotka. Ale słodko-gorzki smak to mój rozpoznawczy znak! Dziewczynka z tej książki jest zwinna i szybka, ma wiedzy pragnienie – NIE BYLE JAKIE. Tańczy i śpiewa, i śmiga jak rybka. A wszyscy myślą, że jest… CHŁOPAKIEM! Jestem dziewczyną! to pochwała niczym nieskrępowanej spontaniczności i życiowego wigoru oraz radosnego i hałaśliwego radowania się BYCIEM SOBĄ. Kto powiedział, że różowy jest dla dziewczynek, a niebieski dla chłopców?
Teraz, gdy w końcu zrzuciłam WIĘZY SZKOŁY, planuję mieć bardzo ekscytującą przyszłość! Najbardziej chciałabym zostać detektywem. Nie znam ani jednego powodu, dla którego nie mogłabym nim zostać. Może jedynie to, że jestem jeszcze za młoda. No i nie lubię krwi. Gdy Nancy Parker zostaje zatrudniona na posadzie służącej przez nowoczesną panią Bryce, nie jest to wymarzona praca dziewczyny, która marzy o rozwiązywaniu zagadek kryminalnych. Jednak wkrótce okazuje się, że mnóstwo zagadek czeka pod samym jej nosem. Kto kradnie srebra i klejnoty? Jaki jest mroczny sekret Kucharki? I najciekawsze: czy pani Bryce może być zamieszana w morderstwo?
Mały manipulator jest wśród nas. Ciężko go znaleźć, trudno rozpoznać, ale on tam jest, w szkole, osiedlowym sklepie i biurze. Nie chowa się, nie siedzi cicho, o nie! Mówi, tłumaczy, przekonuje i to tak sprytnie, że każdy z nas robi dokładnie to, czego mały manipulator chce. Bo taki już ten mały manipulator jest. Manipulacja jest dzisiaj wszędzie, w polityce, telewizji, gazetach i na ulicy. Ciężko jej uniknąć i łatwo się jej poddać. „Mały manipulator” to książka dla najmłodszych, która pomaga rozpoznać metody manipulacji i uczy jak im się nie poddawać.
Wszyscy czasem się martwimy – to normalne! Kłótnia z przyjacielem, choroba, straszny film w telewizji, nowa nauczycielka… małe dziecko potrzebuje wsparcia w uczuciach, których wtedy doświadcza. Książka Co cię martwi? pomaga dzieciom znaleźć słowa opisujące trudne uczucia, podsuwa też pomysły na to, jak sobie radzić ze zmartwieniami, zanim nas przerosną. Czytając tę książkę razem z dzieckiem, pomożesz mu radzić sobie z codziennymi wzlotami i upadkami. Piękne ilustracje i przyjazny piesek na każdej stronie przywrócą niejednemu maluchowi uśmiech. Doskonała okazja do rozmów z dzieckiem o tym, co je martwi i jak się z tego powodu czuje. W środku słowniczek uczuć – z definicjami i przykładami z życia. Praktyczne sposoby na radzenie sobie z codziennymi zmartwieniami. Miniporadnik dla rodziców i opiekunów, jak rozmawiać z dziećmi o ich troskach.
Florian ma tajemnicę. Jest nią Ewa, pięcioletnia Żydówka, którą jego rodzina ukrywa w swoim domu. Trwa druga wojna światowa. To ciężki, przerażający czas. Chłopiec chciałby spotkać się z przyjaciółmi, lecz od przybycia dziewczynki nie może się z nimi widywać. Trudno mu pogodzić się z rozłąką z rówieśnikami, zwłaszcza z ukochaną Kamilą. Powoli jednak pomiędzy Florianem a małą Ewą tworzy się wyjątkowa więź. On jest dla niej trochę jak starszy brat, ona zaś, przez swą dziecięcą niewinność, daje mu ważną lekcję życia uczy go, jak kochać i chronić.Tajemnica Floriana to przełomowa książka autorstwa ocalonej z Zagłady, przedstawiająca wojenne doświadczenia z perspektywy polskiego dziecka w chrześcijańskiej rodzinie. To opowieść o odwadze i ocaleniu, i o relacjach, które mogą rozkwitnąć nawet w najgłębszym mroku.Chava Nissimov, poetka i pisarka, przedstawia wewnętrzny świat dzieci z właściwą jej poetycką prostotą.Wzruszającą wizualną oprawę nadają historii Floriana i Ewy ilustracje Marianny Raskin.
Po niezapomnianych wakacjach u cioci Zenobii, Kasia i Cthulhu wrócili do domu. Wkrótce zaczął się nowy rok szkolny, który będzie obfitował w serię niesamowitych zdarzeń. Kasia przypadkiem odnajdzie magiczny przedmiot, który stanie się źródłem wielu problemów. Czy stary, opuszczony lunapark stanie się bezpiecznym schronieniem dla bohaterów, czy też pułapką, z której nie będzie wyjścia? To nie jest zwykła książka, jak wszystkie inne. W tej książce to czytelnik podejmuje decyzje co powinni zrobić bohaterowie i w ten sposób rozwija się akcja. To taka interaktywna zabawa, przypominająca bardzo grę przygodową z licznymi zagadkami. Zwykła książka zawsze będzie miała identyczną treść. A tę można czytać wielokrotnie i za każdym razem uczestniczyć w nieco innej przygodzie – zależnej od dokonywanych wyborów.
Mamy oto w rękach kolejną opowieść o wojennym dzieciństwie. Kolejną, ale jednocześnie taką, jakiej jeszcze nie było. Jest w niej mroczna codzienność okupacji, tak jak widzi ją mała dziewczynka u progu wieku szkolnego. Bolesne zderzenie nadziei i oczekiwań dziecka z brutalnymi aktami przemocy i zagłady to wstrząsająca wizja zniewolonego dzieciństwa, któremu odebrano poczucie bezpieczeństwa, najbliższą ojczyznę i najbliższe osoby. Ale zarazem widzimy tu również siłę dzieciństwa, jego potęgę, która nie daje się pokonać. Potęgę kreatywności, ufności i nadziei. Rekwizyty dzieciństwa – wojenne losy dotykają też gałgankowej lalki, w istocie wszystkich lalek z którymi się spotkamy w tej opowieści, bo każda z nich ma w sobie okruch naszej historii. Wzruszająca jest zabawa w kartoflane przedszkole, kiedy dziewczynka, zmuszona do pracy ponad swe nikłe siły w niewoli niemieckiej - znajduje w sobie dość dziecięcej wyobraźni aby stworzyć własny świat zabawy, a obierane kartofle przekształcić w grono bliskich przyjaciół. Dziękując Małgorzacie J. Berwid za spisanie i udostępnienie nam tej opowieści zachęcam wszystkich - i dorosłych i dzieci do uważnej lektury, bo każdy znajdzie w niej coś dla siebie. Prof. Joanna Papuzińska
Wiele młodych kobiet zna tylko te baśnie, które zaadaptowała wytwórnia Walta Disneya. A przecież dawno, dawno temu powstały historie o magicznych przeobrażeniach, wymyślone specjalnie dla dziewczyn, które przekraczały granicę między dzieciństwem a dorosłością. Matki, babki i inne mądre domowniczki snuły opowieści, przędąc, tkając, mieszając w kociołkach i przyrządzając swoje wywary. Bohaterki baśni wyruszały w niebezpieczną podróż, by odkryć swoje prawdziwe przeznaczenie, które – wbrew obiegowej opinii – nie musiało być równoznaczne z poślubieniem księcia. To historie o ciekawości i przygodzie, o uczeniu się, jak być silną, odważną, dobrą i szczerą, jak wierzyć, że można zmieniać świat na lepsze. Bohaterki tej książki nie są typowymi biernymi księżniczkami, czekającymi w wieżach na swoich książąt… Odważne młode kobiety, bohaterki tych dawnych opowieści, sprawią, że całkiem na nowo odkryjecie baśnie.
Poznajcie Warrena XIII Samotny pokojowy, boy, dozorca i goniec w hotelu od wieków należącym do jego rodziny. To dziwny, mroczny budynek, pełen krętych korytarzy i tajemniczych zakamarków… a być może kryje też magiczny skarb zwany Wszystkowidzącym Okiem. Jeśli Warren ma znaleźć ów skarb, musi przedtem rozwikłać kilka niełatwych zagadek. Co to za dziwny stwór kryje się w hotelowej kotłowni?1 Jakaż to eteryczna dziewczyna snuje się po labiryncie w ogrodzie?2 Dlaczego jedyny gość hotelu chodzi zawsze zawinięty w bandaże?3 Warren XIII i Wszystkowidzące Oko to misternie ilustrowana kopalnia łamigłówek, szyfrów i fantazyjnych wynalazków, która nie tylko rozbawi, ale czasem też wprawi w zakłopotanie czytelników w każdym wieku. Odpowiedzi Niestety, nie wolno nam o tym mówić. 2. Z pewnością jest tylko wytworem twojej wyobraźni. 3. To dość niegrzeczne pytanie, nie sądzisz?
„W Tutajach czas nie płynie ani wolniej, ani szybciej. Potrafi jednak zaskakiwać kierunkami, w których popycha bohaterów – mieszkańców lasu. Każdy zwierzak to wyjątkowy charakterek, z zaletami, wadami oraz całą paletą emocji. Do Tutajów można trafić przez przypadek lub celowo – przez skrytkę w starej chacie. Świat, w którym czujemy się ważni, doceniani, lubimy i szanujemy siebie oraz innych, odważnie pokonujemy wszelkie przeszkody i z ciekawością zaglądamy w głąb siebie, może każdego dnia być dla nas magicznym miejscem. Zapraszamy dzieci i ich rodziców do podróży w leśne zakamarki, gdzie będzie śmiesznie, często wzruszająco, a gdy trzeba – wspierająco!”
Droga Balbino, W imieniu wszystkich Bambaków chciałbym Ci serdecznie podziękować za udzieloną nam pomoc. Twoja wiedza, odwaga, pomysły i błyskawiczne działanie rozwiązały problem Bambaka Krzysia i brudnego prania. Mam nadzieję, że nie dostałaś od tego kataru. Przepraszam również za zjedzenie Twojego drugiego śniadania. Wciąż szukamy Bambaka który to zrobił i dam Ci znać, gdy go odnajdziemy. Pozdrawiam gorąco, Twój Bambak Zygmunt
Moje dwa kółka – książka do nauki dorastania. Piękny album w delikatnej tonacji, wzbogacony odrobiną fluorescencyjnego koloru pomarańczowego. Pełne życia ilustracje, sympatyczne postaci i poruszająca opowieść o rozwijaniu talentów to kwintesencja książki autorstwa Sebastien Pelon. Opowieść bogata w emocje, zabawna i delikatna. Książka do nauki dorastania, stanowiąca podstawę do niejednej rozmowy. Wspaniały album o nauce życia, wytrwałości i przyjaźni.
Złota to zaradna dziewczynka, która mieszka wraz ze swoimi przyjaciółmi, Tiną i Misiem, w ogromnym, pustym, betonowym mieście. Czas spędzają na zabawach i rysowaniu map, do czasu gdy do miasta trafia tajemnicza przybyszka. Autor „Burz kuchennych i bestii bezsennych” Daniel Chmielewski i malarka Magda Rucińska przedstawiają horror urbanistyczny dla najmłodszych! Tylko nieokiełznana wyobraźnia, myślenie poza schematami i praca zespołowa pozwolą bohaterom i czytelnikom zrozumieć i okiełznać ten nieobliczalny, groźny i jedynie z pozoru uporządkowany świat.
Ta książka jest wypełniona po brzegi rozmaitymi łamigłówkami, zagadkami i zadaniami. Ich celem jest rozwijanie dziecięcej kreatywności, spostrzegawczości oraz wspieranie dzieci w rozwijaniu czynności intelektualnych. To wyjątkowy zestaw zadań dla najmłodszych. Zapraszamy do nauki przez zabawę.
Kacper, mały chłopiec z wielką wyobraźnią, zdobywa Mapę Skarbów. Czym prędzej, wraz z rodzicami, wyrusza na wyprawę tajemniczym szlakiem. Rozpoczyna się wielka wędrówka, pełna odkryć, przygód i nowych znajomości.
Kontynuacja pierwszego polskiego komiksu o demokracji,tożsamości i umiejętnościach społecznych.Tudo znalazł nowy dom, gdzie może cieszyć się wolnością i wsparciem przyjaciół.Ale nowy dom to także nowe obowiązki,szczególnie,gdy jest się Prezydentem.Czy Tudo sobie ze wszystkim poradzi i czy pomoże mu w tym stare,dobre głosowanie ? I co zrobi, gdy na kolejnych gałęziach dębu pojawią się niezapowiedziani goście ? A do tego narodziny opozycji,zaskakujące migracje i całe mnóstwo niezwykłych przygód.
Oswald wiódł spokojne życie bez niespodzianek i odpowiadało mu to. Ale pewnego dnia zniknął jego jedyny przyjaciel! Pełen obaw, wyrusza na poszukiwania do gęstej dżungli, która opanowała miasto. A może ta niezwykła podróż pozwoli obu przyjaciołom oderwać się od ziemi. Dwie rozkładane strony przeniosą Cię w samo serce dżungli.
Minimoni uwielbia malować różne kolorowe rzeczy: czerwone biedronki, niebieskie niebo, żółte banany… Za to nigdy nie malowała buziaka. Jakiego koloru powinien być? Czerwony, jak pyszny sos pomidorowy? Nie, bo czerwień to także kolor gniewu. A może zielony, jak krokodyle, które zawsze wydawały jej się takie sympatyczne? Nie ma mowy, to przecież kolor warzyw, a ona ich nie lubi! A więc jak się dowiedzieć, jakiego koloru są buziaki?
Kasia i Cthulhu zostali najlepszymi przyjaciółmi, dlatego nawet wakacje spędzają razem, a w tym roku czeka ich wyjazd na wieś do cioci Zenobii. Tam przekonają się, że podróże w czasie są bardzo ryzykowne i niebezpieczne, trafią również do starego i mrocznego domu skrywającego wiele tajemnic, które bohaterowie wraz z Czytelnikami będą musieli odkryć. To nie jest zwykła książka, jak wszystkie inne. W tej książce to Czytelnik podejmuje decyzje co powinni zrobić bohaterowie i w ten sposób rozwija się akcja. To taka interaktywna zabawa, przypominając bardzo grę przygodową z licznymi zagadkami. Zwykła książka zawsze będzie miała identyczną treść, a tę można czytać wielokrotnie i za każdym razem uczestniczyć w nieco innej przygodzie – zależnej od dokonywanych wyborów.
Szop Kobo ma ochotę na lody waniliowe z owocami. Skąd Kobo ma wziąć składniki potrzebne do ich przyrządzenia? Chyba musi wybrać się po nie do supermarketu.
Tysiące pytań i tysiąc odpowiedzi... A gdyby tak zadać jedno i na nim skupić swoją uwagę? Skoro świat pozwala nam pytać, nie bójmy się poddać próbie odpowiedzi. „Po co komu biała kredka?" jest jedną z tych prób i oby nie ostatnią.
1
z 1
skocz do z 1