Menu

Wydawnictwo Sióstr Loretanek

Wydawnictwo Sióstr Loretanek
To wielka sztuka: odświeżyć najlepsze tradycje bajkopisarstwa spojrzeniem własnym , oryginalnym, pełnym poczucia humoru. Dziecko na długo pozostanie pod wrażeniem anielskiego sprzątania miasteczka, "z którego aż do księżyca śmierdziało diabłami". Małgorzata Nawrocka
Wspaniała pozycja dla młodzieży w tym także tej przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania. „Nie przegraj życia!” znaczy ni mniej, ni więcej, tylko „nie przegap tego, co w życiu najważniejsze”. Żeby niczego ważnego nie przegapić, trzeba dostrzegać znaki, które na drodze człowieka stawiają inni ludzie i Bóg. A na co warto zwracać uwagę? O tym pisze o. Piotr Koźlak CSsR, wieloletni duszpasterz młodzieży oazowej. Pomaga zrozumieć, „kim jestem” i „kim mógłbym być”. Stawia pytania – Dlaczego trzeba się rozwijać? Jak to robić i od czego rozwój zależy? Jak efektywnie wykorzystać czas? Jak rozmawiać z Bogiem i ludźmi?… – i udziela na nie odpowiedzi. Wystarczy sięgnąć! Zrozumiały, dostosowany do młodzieży język, ciekawe przykłady. Naprawdę warto sięgnąć po tę książkę lub podarować ją młodemu człowiekowi.
Czy marzenie wróbla może się spełnić? To zależy od marzenia. I od samego wróbla oczywiście. Najważniejsze jednak, żeby wróbel miał szansę się z nim zmierzyć. Ks. Janusz Stańczuk to wytrawny pedagog, uczy podejmowania wcale niełatwych decyzji i robi to z właściwą sobie delikatnością. A sposób, w jaki pisze, jest przystępny nawet dla małych dzieci. Jak dobrze, że są jeszcze ludzie, którzy traktują dzieci poważnie, szanują ich uczucia i potrzeby. Takich bajek szukałam dla własnego dziecka. Znalazłam u ks. Stańczuka. Iwona Kocińska
Prawie osiem milionów egzemplarzy łącznego nakładu, tłumaczenia na kilkadziesiąt języków to niebywały sukces współczesnej książki religijnej. Michel Quoist (1921-1991) francuski ksiądz, potrafił w niezwykły sposób przetłumaczyć na język codzienności przeżywanie wiary. "Modlitwa i czyn" to kolejne wznowienie dwu jego najbardziej popularnych i cenionych książek: Priéres i Réussir. Wobec licznych obecnych zagrożeń i pokus Autor podaje ewangeliczna receptę na prawdziwą modlitwę i skuteczne działanie, które zmieniłyby człowieka i świat...
Wędrownicy, pielgrzymi, obieżyświaty, czyli po prostu Włóczykije, wyruszają w drogę, kiedy usłyszą zew, wezwanie lub po prostu opowieść o innych gdzieś tam wędrujących. Czyli od gawędy – wędrują tędy i owędy, przeżywając wiele niespodzianek, przygód, odkryć i spotkań, by potem móc to wszystko opowiedzieć w gawędzie przy ognisku, przy kominku czy w kręgu słuchaczy lub innych opowiadaczy. Może więc zaczniecie od tych gawęd, by wyruszyć gdzieś na wędrówkę i potem opowiedzieć czy napisać już swoje własne? Szczęść Boże na drogę! Brat Włóczykij
Do kogo możemy się zwrócić, gdy mamy jakiś problem? Oczywiście do przyjaciela. A jeśli mamy dużo problemów? Nie każdy przyjaciel wytrzyma taką próbę. Jednak dobry przyjaciel – tak. POMOGĘ CI – tak mówi Pan Jezus do tych, którzy z całą ufnością zwracają się do Niego. Polecamy tę pięknie zilustrowaną książeczkę o najważniejszych momentach z życia Pana Jezusa i Maryi jako prezent na Pierwszą Komunię Świętą lub inną okazję.
Dwanaście niezwykle mądrych, zabawnych i pouczających historyjek. Wśród bohaterów – oprócz tytułowego króla Ogórka – pojawili się między innymi: uczestnicy zawodów w jeziorze, pechowy Jaś, który był bardzo łakomy, wielbłądzica zazdrośnica, grzeczna rybka, która słuchała mamy i wystrzegała się obcych, próżny paw, karaluch ze spuchniętym paluchem i wstydliwa sarenka Lenka. Książkę wzbogacają ilustracje Artura Nowickiego. Ich żywe, ciepłe barwy przykuwają wzrok. Polecamy tę lekturę nawet najmłodszym maluchom, które „czytają”, oglądając rysunki.
Tryptyk rozważań chce pomóc młodym ludziom w przeżyciu danego im czasu. Jest on zbiorem różnych myśli, tak różnych jak wielość charakterów i osobowości. Pierwsza część ukazuje, jak kształtować swoją osobowość, druga - jak uniknąć niekorzystnych dla rozwoju ducha wpływów, a trzecia - wskazuje na Jezusa, jako jedynego Przyjaciela, który zawsze jest przy człowieku i zawsze mu pomaga.
"Sprowadziliśmy wszystkie cnoty - pisze Peter Kreeft - do jednej: do bycia miłym i oceniamy Jezusa według naszych standardów, zamiast oceniać nasze standardy według Niego:. Autor przypomina, że etyka bez cnoty jest iluzją. Nie waha się powiedzieć prawdy, że w epoce broni atomowej ludzkość bez cnót nie ocaleje. Ale chociaż zsuwamy się ku przepaści, na śliskim zboczu są punkty oparcia, dzięki którym możemy zawrócić: są to cztery cnoty kardynalne, trzy teologiczne oraz osiem błogosławieństw. Możemy okazać skruchę, a Bóg, jak ojciec marnotrawnego syna, zawsze przyjmuje nas z powrotem. Kreeft oferuje nam sprawdzoną pomoc w trudnym procesie odróżniania dobra od zła pośród bardzo wątpliwych wzorców XXI wieku. Otrzymujemy przewodnik - mapę cnót, plan naszej ziemskiej pielgrzymki opracowany na podstawie mądrości zgromadzonej przez pokolenia chrześcijan od św. Pawła i Ojców Kościoła aż po Clive S.Lewisa.
Bywa, że Anioł Stróż ma z nami sporo kłopotów. A to pozbywamy się starych przyjaciół, to znów nie wiemy, jak stać się innym człowiekiem. Zresztą szczęścia też szukamy nie tam, gdzie trzeba... Oto opowiadania, w których kryją się największe tajemnice. Każda z nich szeroko otwiera oczy, ale jeszcze szerzej - serce! Krzysztof R. Jaśkiewicz Do książki jest dołączona płyta CD z nagraniem wszystkich baśni (czyta Karol Strasburger).
Jako dzieci najbardziej kochaliśmy Świętego Mikołaja. Cały rok czekaliśmy na niego. Pisywaliśmy do niego długie listy z życzeniami prezentów. Wydawało się nam, że mamy z nim dobry kontakt. Nie odpowiadał listownie, ale prezenty były jego odpowiedzią. W noc Świętego Mikołaja staraliśmy się nie spać, aby go przyłapać na dobrym uczynku. Aby go wreszcie spotkać. Sen był zawsze mocniejszy. I ten sen trwa do dziś w klasztorze. Kiedy szafarz powiesi nam na klamce torebkę cukierków i kilka ciastek. Wracają wspomnienia. Święty Mikołaj żyje, a dobro zwycięża i ma ostatnie słowo. Książeczka Piotra Kordyasza przynosi nam opowieść o prawdziwym Świętym Mikołaju. O człowieku pełnym Boga i ukazującym jego dobroć. Przeczytałem ją jednym tchem. Jan W. Góra OP
Któż z nas nie lubi baśni, tego świata poukładanego, gdzie jest zawsze sprawiedliwie i dobrze. Cztery baśnie poetyckie, napisane pięknym polskim językiem, z głębokim przesłaniem. Będą dobrą lekturą, pozwolą wzruszyć się, ale i zastanowić nad tym, co w życiu jest ważne. Elżbieta Chludzińska Do książki jest dołączona płyta CD z nagraniem wszystkich baśni (czyta Barbara Utlińska).
Przyszła taka dziwna pora - ni to zima, ni to wiosna - coraz cieplej, coraz jaśniej - śnieg ciemnieje, blednie sosna. Kruk zakrakał: To przedwiośnie. Fragment książki
To nie jest książka historyczna, mimo że traktuje o historii, podaje daty i fakty. Jest to raczej powieść – dziwna i niezwykła. Jej głównym bohaterem nie jest wbrew pozorom Polska, choć to jej dwudziestowieczne losy, dumne i tragiczne zarazem. (…) Bohaterem tej książki jest Honor – poczucie własnej wartości i wiara w wyznawane zasady moralne i religijne. To brak zgody na kompromis ze zdradą, fałszem i obłudą, które zalewały i zalewają nas jak biblijny potop. Dziś wyśmiewany i postponowany, kwitowany grymasem, wzruszeniem ramion i pukaniem się w czoło, kiedyś, jeszcze nie tak dawno, modus vivendi całych pokoleń Polaków. Wszak oni mówili, dumie podnosząc głowy: ,,Ojczyźnie wszystko, prócz miłości Boga najwyższego i Honoru”. Tego samego Honoru, który nie pozwolił oddać w obce ręce polskiego Lwowa. Tego z krzyżem przeciw bolszewickim bagnetom. Tego w każdym załomie ruin Warszawy i w katowniach sowieckich. Honoru, „jedynej tylko rzeczy w życiu ludzi, narodów i państw, która jest bezcenna”.
Dzieci stawiają Rodzicom czasem bardzo trudne pytania. Dziecko poznaje świat, ogląda, dotyka i pyta: Mamo, a co to? Tato, a dlaczego? Wiara jest ze słuchania i z oglądania. Ta książeczka chce pomóc rodzicom w pierwszym nauczaniu wiary. Amen!
Nie jestem autorką dziesięciu bestsellerów ani doświadczoną pisarką. Jestem osiemnastoletnią dziewczyną, która spotkała Chrystusa. To On jest źródłem wszelkiego dobra i piękna. Obserwuję świat i widzę ludzi smutnych, zmartwionych, przytłoczonych problemami... I zawsze chcę wykrzyczeć: "Bóg was wszystkich tak bardzo kocha!". Napisałam książkę. Chcę, żeby stała się źródłem pociechy dla wielu zmartwionych. Może dla kogoś będzie iskierką nadziei wzniecającą płomień przemiany.
Ciocia Ewa, Basia, a także dwie panie z wiersza „Krawcowe”, istnieją naprawdę. Także baca oraz górka, na którą wjeżdżała furka. Niektórzy bohaterowie tych wierszyków już się w nich rozpoznali, ale niektórzy nie wiedzą, że stali się inspiracją dla autorki. A może ktoś z czytelników odnajdzie tam swoją podobiznę? Warto więc przeczytać te zabawne i ciepłe wierszyki, w których nie tylko dzieci znajdą coś dla siebie…
W jaki sposób osiągnąć trwałą i radosną zażyłość z Bogiem? - pyta Autor. I odpowiada: Przez rozmyślanie. Jest ono niezastąpione. Tylko dzięki niemu nauczysz się rozmawiać z Jezusem, czyli modlić się. Dzięki rozmyślaniu nauczysz się Go kochać. Któż bowiem nie potrafiłby albo nie chciałby rozmawiać z kimś, kogo kocha? Dziś jesteśmy uciekinierami, dezerterami z własnego wnętrza. Jezus woła nas z powrotem. Wróćmy. Będzie to początek naprawy jednostek i całych społeczności.
Prezentuje wszystkie znane metody rozpoznawania płodności, szczegółowo zaś omawia zasady jednej z metod wielowskaźnikowych, tj. metodę podwójnego sprawdzenia - tzw. angielską. Na podstawie samoobserwacji tzw. biomarkerów płodności kobieta może samodzielnie określić, kiedy jest płodna, a kiedy nie. Minister Zdrowia i Opieki Społecznej zaleca książkę do szerokiego upowszechniania we wszystkich placówkach służby zdrowia, szczególnie w poradniach ,,K", oddziałach położniczych, placówkach poradnictwa rodzinnego, a także wśród ogółu społeczeństwa jako - zgodny z zaleceniami Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) - poradnik o naturalnych metodach rozpoznawania płodności. Decyzja nr GMKH 160/93. Książka jest wykorzystywana w pracy ośrodków duszpasterstwa rodzin, dla narzeczonych przygotowujących się do małżeństwa i w szeroko rozumianym poradnictwie dla małżonków.
Zdarzyło się to wszystko pewnej nocy, dawno, dawno temu, w wieku czternastym, w lochach kętrzyńskiego zamku. Nieszczęsny skazaniec, którego nazajutrz stracić miano, wyczekiwał tam świtu. A że zasnąć nie mógł, nad życiem swoim nędznym i dniem jutrzejszym rozmyślał. I kiedy pierwsze słowa modlitwy z dna serca rozdartego zaczął układać, zdziwił się wielce, bo oto Panią przed sobą ujrzał urody cudownej, co dzieciątko miała przy sobie. Więcej jeszcze! U stóp Pani dostrzegł zaraz kloc drewniany i narzędzia do strugania zdatne - zgrabne, że takich, jak żył, nie widział... Co to wszystko znaczy? Sen czy jawa? Skąd Gość tak niezwykły tu, w lochu, w ciemności, pośród nocy?! fragment książki
W kolejnym tomie baśni ks. Janusz Stańczuk opowiada przygody królów, księżniczek i ich poddanych. Jak zawsze w baśni – są to historie o każdym z nas: spragnionym miłości, dobra, bezpiecznego kraju z rządami mądrej władzy. Królewskim bohaterom udało się odnaleźć lub zbudować takie krainy szczęścia. Gdzie? Ta książka wskazuje drogę. Teresa Winek, Pracownik Instytutu Badań Literackich PAN Do książki jest dołączona płyta CD z nagraniem wszystkich baśni (czyta Małgorzata Kożuchowska).
Miłe, swojskie, dobre, szlachetne i proste! Bajki księdza Janusza Stańczuka powinny poznać wszystkie dzieci, które mają wyrosnąć na porządnych dorosłych. Bajki te polecam również wszystkim dorosłym, którzy chcieliby znów czuć i być jak dzieci. Małgorzata Musierowicz Do książki jest dołączona płyta CD z nagraniem wszystkich baśni (czyta Wiesław Komasa).
Zaczerpnięta z Pieśni nad pieśniami inwokacja podkreśla jeden z głównych przymiotów kobiety. W czym tkwi piękno tej, którą Stwórca powołał do istnienia, aby była „odpowiednią pomocą” dla mężczyzny (por. Rdz 2, 18)? Co wyróżnia kobietę spośród innych stworzeń, co ją odróżnia od mężczyzny? Jakież to budzące zachwyt cechy wpisał Bóg w kobiecą naturę? Jakie role i zadania wyznaczył kobiecie? W chaosie moralnym dzisiejszego świata, gdy mnożą się poglądy i teorie podające w wątpliwość Boży ład, gdy próbuje się podważać i odwracać pierwotny porządek rzeczy, trzeba wciąż odwoływać się do źródeł prawdy o człowieku. Przypominać ją. Unaoczniać. Potwierdzać. Utwierdzać. Książka Piękna jesteś, przyjaciółko moja temu właśnie celowi ma służyć. Ma ukazać w pełnym świetle prawdę o kobiecie. Zebrane w tym tomie słowa świętego Jana Pawła II o kobietach i do kobiet ukazują elementarne aspekty kobiecości, jej głęboki sens i wartość. Macierzyństwo i dziewictwo jako wzajemnie się tłumaczące i dopełniające drogi powołania kobiety, kobiecość siostrzaną, wychowywanie do życia w pokoju. Świetlany wzór Maryi, błogosławionej między niewiastami, i przykład trzech wielkich świętych kobiet, patronek Europy. Słowem: blask piękna… W tomie wykorzystano: fragmenty encykliki Redemptoris Mater, List apostolski Mulieris Dignitatem z okazji Roku Maryjnego, Orędzie na XXVIII Światowy Dzień Pokoju, List do kapłanów na Wielki Czwartek 1995 roku, List do kobiet A ciascuna di voi na IV Światową Konferencję o Kobiecie w Pekinie, Fragmenty listu apostolskiego Motu proprio ogłaszającego św. Brygidę Szwedzką, św. Katarzynę ze Sieny i św. Teresę Benedyktę od Krzyża współpatronkami Europy.
Przedstawiamy Wam, Drodzy Czytelnicy, książkę o historii ojczystej, samą już historyczną, bowiem pisaną jeszcze pod zaborami, a wydaną, gdy je polska szabla przekreślała – podczas pierwszej wojny światowej. Chcielibyśmy, aby książka zaciekawiła przede wszystkim nasze dzieci i wnuki, którym jej lekturę podsuną – a może lepiej podejmą wspólnie – ich rodzice i dziadkowie. Wspólne czytanie, poparte wyjaśnieniami i rozmową rozszerzającą je o dzieje rodzinne, będzie dla spragnionych prawdy o sobie młodych Polaków wartością bezcenną. To nic, że gawędy urywają się z górą sto lat temu. Nowe wyłonią się z owych rozmów rodzinnych. Może też zachętą do sięgnięcia po książki kolejne, traktujące o czasach, wypadkach dziejowych późniejszych, dwudziestowiecznych. Do ksiażki dołączony jest Audiobook z nagraniem wszystkich gawęd.
1 2 3 4
z 4
skocz do z 4