Menu

Znaki Czasu

Znaki Czasu
Samotny, bezdomny pies wita z otwartym sercem życie w nieznanym mieście i wszystkich, którzy tu mieszkają. Czasami jednak trudno jest być nowym i innym. Czy ktoś otworzy serce dla niego? Pełna ciepła opowieść celebrująca życzliwość i przyjaźń. Marta Altés to nagradzana autorka i ilustratorka książek dla dzieci. Pochodzi z Barcelony. Studiowała ilustrację w Wielkiej Brytanii. Do tej pory napisała i zilustrowała kilkanaście książek dla dzieci, za które otrzymała między innymi wyróżnienie Ezra Jack Keats w kategorii New Illustrator, nagrodę Read it Again!, a także trzykrotną nominację do Kate Greenaway Medal. Marta mieszka w Londynie z małym psem imieniem Sam. Ma też dużego, kudłatego psa zwanego Floc, który mieszka w Hiszpanii i do złudzenia przypomina bohatera tej opowieści.
Macierzyństwo, tacierzyństwo – nawet jeśli przeżywamy te stany nie pierwszy raz – to zawsze wyprawa w nieznane. Bo narodziny malucha (czasem dwójki jednocześnie!) mogą być jak trzęsienie Ziemi, po którym zastajemy zupełnie nowy układ sił. Małe istoty znienacka zaczynają nas porażać mądrością, sprytem i wyobraźnią. A ta rozwija skrzydła tak szeroko, że świat i literatura schodzą się w jedno, prawda i fikcja są już nie do odróżnienia. Bohaterami tej przezabawnej, nieco magicznej, ale przede wszystkim pełnej czułości historii są bracia bliźniacy, którzy jak tylko wyskakują z brzucha mamy, przebojem wkraczają w świat, nie szczędząc przy tym nieco pogubionych dorosłych. Ta książka to prezent dla moich synów: Romana i Emila. A tak naprawdę to oni są największym prezentem, jaki Julia i ja dostaliśmy od życia. Mikołaj Łoziński – Jak to było, kiedy się urodziłam? - zapytała moja córka. Zamyślony patrzyłem na czarną kreskę na środku twarzy rysowanego noworodka i przypomniałem sobie moment, kiedy zobaczyłem ją po raz pierwszy (po tym, jak z cichym chlupnięciem pojawiła się na świecie), kiedy wydała z siebie pierwszy krzyk, kiedy po raz pierwszy wziąłem ją na ręce (choć dziś podnieść ją to niełatwe zadanie). Ile razy jeszcze przyjdzie o coś mnie zapytać? Zmiąłem pomazaną kartkę i wyrzuciłem do kosza. Posadziłem ją na kolanach i zacząłem opowieść: – Mama wyszyła spod prysznica i powiedziała: „To chyba już…”.
A może by tak porozmawiać z dziećmi o ekologii, ale zrobić to z dużą dozą wyobraźni i humoru? Oto wyzwanie, jakie podjęli autor FibreTigre i ilustratorka Floriane Ricard w ilustrowanych opowiadaniach „Lis, Sąsiad i nasza planeta”. Bohaterem jest Lis – sympatyczny i zabawny, trochę dziwak, trochę „przybysz z Księżyca”, ale na pewno dobroduszny i chcący zmieniać świat na lepsze! A jest co zmieniać – w prostych i urokliwych, choć nieco psotnych historiach czytelnicy będą mieli okazję pomyśleć o nadmiernej konsumpcji, górach śmieci i recyklingu, zanieczyszczeniu rzek i oceanów, wpływie chemikaliów na różnorodność fauny i flory. Ekologiczna bajka z bohaterem, którego darzymy sympatią od pierwszej strony i którego misję wspieramy cały sercem!
„Rewolucje” to kolejna po „Murach” książka twórczego duetu Bogusia Janiszewskiego i Maxa Skorwidera wydana nakładem wydawnictwa ALBUS. Książka w prosty i żartobliwy sposób opowiada o złożonych i ważnych zmianach w naszej historii i ich konsekwencjach. Jest próbą odpowiedzi na pytanie dlaczego nasz świat wygląda tak jak wygląda. Jeżeli jesteś ciekawy świata i zainteresowany tym w jaki sposób dokonywały się najważniejsze zmiany w naszej historii, ta książka jest właśnie dla ciebie bez względu na to ile masz lat! Autor książki opisał ponad dwadzieścia rewolucji wśród których znalazły się: rewolucje krwawe i bezkrwawe zarówno te, które skończyły się sukcesem i zmieniły świat na lepszy jak również te, które lepiej żeby nigdy się nie wydarzyły. W książce znalazła się rewolucja wywołana wirusem SARS-COV-2, która obecnie trwa, i której skutki boleśnie odczuwa cały świat. Autor przedstawił również zasługi kilku rewolucjonistów, którzy mieli odwagę myśleć inaczej i działać wbrew utartym normom. Ten rewolucyjny temat, w którym mieszają się fakty historyczne, ważne postaci, daty i miejsca został złagodzony żartobliwym prostym językiem oraz poczuciem humoru autora. Pomiędzy rewolucją społeczną, naukową, technologiczną, filozoficzną, czy kulturalną odnajdziemy rewolucję hormonalną i żołądkową Każda rewolucja została opatrzona metryczką zawierającą informacje: kiedy miała miejsce, jaki był jej zakres i konsekwencje. Książkę wzbogacają niebanalne ilustracje Maxa Skorwidera, które opowiadają o ludzkiej cywilizacji tworząc dynamiczną, drapieżną, bogatą w konteksty, a jednocześnie spójną z tekstem opowieść graficzną.
Tomi Ungerer odpowiada na pytania dzieci z rozbrajającą szczerością, a zarazem wielką mądrością artysty, który nigdy nie zapomniał, że wciąż ma w sobie swoje wewnętrzne dziecko. Jego odpowiedzi ukazywały się we francuskim magazynie „Philosophie”, teraz zebrane zostały w jednym tomie. „Dlaczego ja nie jestem tobą, a ty mną? Kto stworzył Boga? Po co są na świecie pieniądze? Czy to możliwe, że moje życie to sen? Czy istnieje coś takiego jak nic? Jeśli ktoś mnie uderzył, to czy mam mu oddać? Dlaczego mamy kochać innych, a nie tylko samych siebie? Wielkie filozoficzne pytania są wciąż takie same – zadawaliśmy je dwa tysiące lat temu, zadajemy i dziś, bez względu na to, czy mamy osiem czy osiemdziesiąt lat. Tomi Ungerer odpowiada na nie w sposób zaskakujący i zabawny, prowokując do myślenia i zawsze dostarczając inspiracji. To książka filozoficzna, dzięki której czytelnicy ochoczo oddają się refleksji – niezależnie od tego, czy są dziećmi czy już zdążyli dorosnąć. „Żeby udzielić dzieciom odpowiedzi, trzeba się postawić na ich miejscu. Tłumaczyć w sposób zrozumiały, używając przy tym języka dorosłych. Obrazować za pomocą przykładów z rzeczywistości lub zaczerpniętych z wyobraźni. Pokazać, że z wszystkim można sobie poradzić - wystarczą tylko dwie rzeczy: uśmiech i szacunek.” Tomi Ungerer
Trudno odpowiedzieć dziecku na wszystkie pytania. Niektóre z nich nadal krępują rodziców i dziadków, którzy udzielają odpowiedzi często mijających się z prawdą. Te najbardziej dociekliwe często dotyczą cielesności, seksualności i prokreacji. Zdarza się, że udajemy, że pytanie nie padło, zmieniamy temat lub opowiadamy historie o bocianie i kapuście z nadzieją, że kolejne pytania nie padną. A przecież oswajanie się z własnym ciałem towarzyszy dzieciom już w okresie niemowlęcym, a pytanie „skąd jestem?”, to jedno z najważniejszych, które pada z ust dziecka w bardzo wczesnym dzieciństwie. Tymczasem temat prokreacji i nazywanie części ciała, które biorą udział w akcie poczęcia wciąż nie przechodzi nam przez gardło. Dziecięce pytania dotyczące intymności za każdym razem budzą w nas zakłopotanie. W książeczce „Skąd jestem?” podpowiadamy rodzicom, dziadkom i opiekunom jak rozmawiać z dziećmi na temat poczęcia i narodzin. Tekstowi, w którym padają słowa „cipka” i „siusiak” towarzyszą piękne kolorowe ilustracje Marianny Sztymy. Mamy nadzieje, że nasza książeczka jest piękną intymną historią, która nikogo nie zawstydzi.
Kiedy Wiewiórka się budzi, dzień trwa już w najlepsze. W naczyniu z orzeszkami laskowymi znajduje tajemniczą kopertę. Czyta list… i po chwili pędem wybiega z domu. Mknie ile sił w łapkach, ale w drodze przez łąki i las, co chwilę zatrzymują ją przyjaciele, którzy potrzebują pomocy. Co robić? Mimo pośpiechu Wiewiórka nikomu nie odmawia. Zastanawia się tylko, czy zdąży na czas, czy aby nie zjawi się w nieodpowiednim momencie. Gdy w końcu dociera na miejsce, coś sobie przypomina i zamiera jak sparaliżowana: zapomniała o prezencie! Wsadza łapkę do plecaka, choć wie, że przecież niczego tam nie znajdzie. Ku jej zaskoczeniu z plecaka wysypują się jednak: kwiaty, szalik, brzoskwinia… Wiewiórka aż podskakuje z radości. Przez cały dzień przyjaciele z wdzięczności za pomoc wsuwali jej do plecaka różne cudeńka, a ona, zabiegana, nawet tego nie zauważyła. Ale dokąd właściwie zmierza Wiewiórka? Dlaczego się tak spieszy? I dla kogo ten prezent? Piękna i wzruszająca opowieść o przyjaźni, wdzięczności i bezinteresownej pomocy. Najnowsza książka autorów innych uwielbianych przez dorosłych i dzieci tytułów kolekcji OQO – Siedem łóżek malutkiej Popielicy, Nie trzeba słów, Najlepsza zupa na świecie, Niedźwiedź – łowca motyli.
Bogato ilustrowane kompendium popularnonaukowe. Publikacja zawiera użyteczne informacje dotyczących składu oraz właściwości odżywczych i leczniczych niemal stu artykułów spożywczych (owoców, warzyw, zbóż, orzechów i nasion), korzystnie oddziałujących na poszczególne orany ciała. Dzięki nim czytelnik może dokonywać rozsądniejszych wyborów w planowaniu swojego jadłospisu. Czytelnik znajdzie w książce opisy najbardziej powszechnych chorób i zaburzeń oraz czynników ryzyka ? ze wskazaniem pokarmów, które należy ograniczyć lub wyeliminować z diety. Wartość dzieła podnoszą skorowidze tematyczne ułatwiające wyszukiwanie informacji na temat artykułów spożywczych, chorób i metod leczniczych. Książka opatrzona jest licznymi zdjęciami i wykresami, które ilustrują wpływ pokarmów na nasze zdrowie i samopoczucie. Grafika przybliża czytelnikowi badania naukowe znamienitych uniwersytetów i ośrodków badawczych. Publikacja może być także poradnikiem dla osób zajmujących się zawodowo lecznictwem i dietetyką. Cennym uzupełnieniem książki są przepisy kulinarne.„Lecznicza żywność”, to kopalnia unikatowych informacji w pięknej szacie graficznej dla każdego, kto poważnie traktuje swoje zdrowie. Jorge D. Pamplona Roger: doktor medycyny i chirurgii (Uniwersytet w Granadzie, Hiszpania) specjalista w zakresie chirurgii ogólnej i gastroenterologii specjalista w zakresie edukacji zdrowotnej (UNED — Narodowy Uniwersytet Kształcenia na Odleglość, Hiszpania) magister zdrowia publicznego (Uniwersytet Loma Linda, Stany Zjednoczone).
Oparta na faktach elektryzująca historia młodego Karola, syna nowojorskiego mafioso. Doznana przez niego moralna metamorfoza na zawsze radykalnie zmienia bieg jego życia oraz spraw rodzinnych. Fragment: "Trzymaj język za zębami — powiedział sobie w duchu Karol, usiłując się zachowywać normalnie w obecności matki i brata. Świadomość, że ojcu grozi wielkie niebezpieczeństwo, jak rozżarzone węgle paliła go. Gdy ojciec wyszedł, wiedział, że może go więcej nie zobaczyć. Karol został wychowany tak, by umiał dochować tajemnicy. Gdyby jej nie dochował, jego ojciec mógłby się znaleźć w więzieniu albo jego pośmiertne zdjęcie pojawiłoby się na pierwszej stronie nowojorskiej gazety Daily News. Było tak dlatego, że ojciec Karola należał do włoskiej mafii".
Konflikt Wieków, to bestselerowa seria literacka amerykańskiej pisarki Ellen G. White. Książka Patriarchowie i prorocy, pierwsza z pięciotomowej serii Konflikt Wieków, obejmuje dzieje świata od stworzenia do zakończenia panowania izraelskiego króla Dawida. Następny tom to Prorocy i królowie ukazujący dzieje narodu wybranego począwszy od króla Salomona, aż do niewoli babilońskiej. Życie Jezusa, trzecia cześć serii, opowiada o ziemskich losach Jezusa z Nazaretu. Czwarty tom, Krzyż i miecz, opisuje dzieje Kościoła wczesnochrześcijańskiego, a ostatni, piąty tom, zatytułowany Wielki bój, śledzi losy wielkiego konfliktu między dobrem a złem, sięgając aż do naszych czasów, a następnie roztaczając proroczą wizje wydarzeń czasów końca i odnowienia ziemi.
Konflikt Wieków, to bestselerowa seria literacka amerykańskiej pisarki Ellen G. White. Książka Patriarchowie i prorocy, pierwsza z pięciotomowej serii Konflikt Wieków, obejmuje dzieje świata od stworzenia do zakończenia panowania izraelskiego króla Dawida. Następny tom to Prorocy i królowie ukazujący dzieje narodu wybranego począwszy od króla Salomona, aż do niewoli babilońskiej. Życie Jezusa, trzecia cześć serii, opowiada o ziemskich losach Jezusa z Nazaretu. Czwarty tom, Krzyż i miecz, opisuje dzieje Kościoła wczesnochrześcijańskiego, a ostatni, piąty tom, zatytułowany Wielki bój, śledzi losy wielkiego konfliktu między dobrem a złem, sięgając aż do naszych czasów, a następnie roztaczając proroczą wizje wydarzeń czasów końca i odnowienia ziemi.
Na rynku księgarskim jest wiele książek poruszających problem zdrady i niewierności. Większość z nich mówi o tym, jak uporać się z takimi traumatycznymi życiowymi zdarzeniami, kiedy już do nich dojdzie. Autor niniejszej publikacji zastosował jednak inne podejście. Książka służy czytelnikowi praktyczną pomocą w kwestii zachowania związku w dobrej kondycji w długiej perspektywie czasowej. Uświadamia „ukryte” gry i reguły - podświadomą dynamikę małżeństwa - dzięki czemu sprawia, że czytelnik nie jest wobec tych gier i reguł bezbronny. Daje ona siłę do zapobiegania niewierności we wczesnym stadium - zanim pojawi się ono w umyśle. Prowadzi do takiego stanu, w którym zdrada wobec partnera nawet nie wchodzi w rachubę. Na podstawie wieloletniej praktyki terapeutycznej i badań autor stworzył przewodnik, który pomoże ci chronić granice twojego związku, zachowywać atmosferę bliskości i zaufania oraz uporać się z wszelkimi bolesnymi wydarzeniami z przeszłości, które mogą wpływać na teraźniejszość. Książka została zilustrowana rzeczywistymi przykładami z życia i zapewnia czytelnikowi dobre „poręcze”, których może się on bezpiecznie trzymać. Autor (Gábor Mihalec) jest licencjonowanym terapeutą partnerskim i rodzinnym z Węgier. Dzięki swej pracy z parami narzeczeńskimi i małżeńskimi zyskał wiedzę na temat dynamiki małżeństwa na jego różnych etapach. Jest on przekonany, że gdybyśmy poznali podświadome wzorce rządzące związkiem, mielibyśmy duże szanse, by zmienić je na lepsze. Jego celem jest pomaganie parom w osiągnięciu tego celu dzięki wypróbowanym technikom i praktycznym zastosowaniom współczesnej wiedzy naukowej. Pisząc tę bezcenną książkę, opierał się nie tylko na własnych badaniach i doświadczeniach, ale korzystał także z dorobku najlepszych specjalistów. Oprócz swojej intensywnej praktyki Gábor prowadzi także seminaria na Węgrzech, w Europie i na całym świecie. Ma tytuł doktora z psychologii pastoralnej. Ma żonę i dwoje dzieci.
Jeśli istnieją tak poważne wskazania, które zdają się wymagać istnienia Boga, aby wyjaśnić to, co znajdujemy w przyrodzie, to dlaczego społeczność naukowa milczy na temat Stwórcy? Mnożą się hipotezy i spekulacje, które próbują dopasować dane naukowe do określonych z góry wniosków. Jakie nadrzędne oddziaływania powstrzymują naukowców od podążania za danymi przyrodniczymi bez względu na to, gdzie mogą one ich doprowadzić? Ariel A. Roth — naukowiec, a zarazem chrześcijanin — bada zasadnicze problemy związane z kwestią Boga: * misterna organizacja materii we wszechświecie, * precyzja działania sił fizycznych, * złożona budowa oka i mózgu, * skomplikowany kod genetyczny, * dysproporcja między zapisem kopalnym a ogromem czasu potrzebnym do ewolucji.
Statystyki sugerują, że więcej ludzi wierzy w życie po śmierci niż w Boga. Dlatego doświadczenia z pogranicza życia i śmierci (DPŚ) są coraz częściej używane jako argumenty na poparcie poglądu o nieśmiertelności duszy, promujące twierdzenia spirytyzmu. W tej książce, zawierającej przejmujące świadectwa osób, które przeżyły doświadczenia z pogranicza życia i śmierci, międzynarodowy zespół naukowców i filozofów analizuje to zjawisko i wyciąga różne wnioski. Ponadto staranne studium biblijne dostarcza duchowego przewodnika w dyskusji. Publikacja W dolinie cienia demaskuje fałsz popularnych poglądów i przynosi nadzieję na zmartwychwstanie i życie wieczne po śmierci. Recenzje: „Z wypróbowaną biegłością dojrzałego naukowca i redaktora Jacques Doukhan mistrzowsko zebrał znakomite eseje dotyczące tzw. doświadczeń bliskich śmierci (NDE). Książka ta wyraźnie, dobitnie i dogłębnie opisuje to, co dzieje się podczas tych doświadczeń, oraz przedstawia biblijne, teologiczne, naukowe i filozoficzne wyjaśnienia tego tematu z perspektywy, której nierzadko brakuje we współczesnej dyskusji. Ta znakomita publikacja jest wyjątkowa i potrzebna, a przy tym pozwala nam zrozumieć jedno z najbardziej tajemniczych zjawisk. Zrównoważona biblijna interpretacja życia po śmierci jest przedstawiona w książce w taki sposób, by nie wpaść w pułapkę dualistycznej filozofii greckiej. Autorzy możliwe najrzetelniej podchodzą do próby wyjaśnienia doświadczeń bliskich śmierci”. — prof. Jiŕí Moskala Uniwersytet Andrewsa, USA „Doświadczenia z pogranicza życia i śmierci (DPŚ) i doświadczenia poza ciałem (DPC) budzą rozmaite refleksje – dla niektórych są zjawiskiem diabolicznym, a dla innych dowodem istnienia życia po śmierci. Ta książka przedstawia medyczne, neurologiczne, filozoficzne, teologiczne i biblijne badania, które umożliwiają racjonalne i naukowe zrozumienie tych zjawisk, które ani nie są „diaboliczne”, ani nie dowodzą istnienia życia po śmierci. To naprawdę ekscytująca lektura!”. –prof. Roland Meyer, Adwentystyczny Uniwersytet Francji w Collonges-sous-Saleve Jacquse Doukhan jest głównym redaktorem książki, emerytowanym wykładowcą na Uniwersytecie Andrewsa, doktorem języka i literatury hebrajskiej oraz doktorem teologii, jak również magistrem egiptologii. Ruth Frikart-Moor przeżyła niezwykłe doświadczenia z pogranicza śmierci i wydała siedem książek na temat DPŚ - z jednej strony w celu wyjaśnienia tego zjawiska, a z drugiej - by nieść nadzieję. Paul Giem jest lekarzem i wykładowcą medycyny ratunkowej na Uniwersytecie Loma Linda, a także specjalistą medycyny wewnętrznej i medycyny ratunkowej. Publikował prace z dziedziny medycyny, religii i literatury naukowej. Clifford Goldstein jest magistrem starożytnych języków semickich, a także pisarzem oraz redaktorem naczelnym międzynarodowego kwartalnika teologicznego „Adult Bible Study Guides”. Raymond Romand posiada dwa doktoraty i zajmuje się głównie neurobiologią. Autor artykułów w prasie specjalistycznej, wykładowca na Uniwersytecie Clermonta-Ferranda. Był także konsultantem Światowej Organizacji Zdrowia. Sigve K. Tonstad jest profesorem interpretacji biblijnej i asystentem medycyny na Uniwersytecie Loma Linda. Jest lekarzem i ma doktorat z egzegezy Nowego Testamentu. Wydał kilka książek.
Księga Rodzaju przedstawia, w najszerszym możliwym znaczeniu, stworzenie świata jako zjawisko nadnaturalne, niepozostawiające niczego przypadkowi. Darwinowska ewolucja z kolei ? również w swym najszerszym możliwym znaczeniu ? jest zjawiskiem naturalnym, które jednak niemal wszystko pozostawia przypadkowi. Trudno sobie wyobrazić, by te dwa poglądy na genezę życia mogły być jeszcze bardziej sprzeczne ze sobą. Skąd więc to nieodparte pragnienie „ochrzczenia diabła”, przejawiające się dążeniem do pogodzenia ewolucjonizmu z Księgą Rodzaju? Choć nie znamy indywidualnych motywacji, ogólna odpowiedź wiąże się ze współczesną wiarą w to, że ewolucja musi być prawdą, gdyż tak przecież głosi nauka! Ale jeśli nauka miałaby być skuteczna w odkrywaniu prawdy, to dlaczego jej „prawda” tak często się zmienia? Dlaczego naukowe pewniki jednego pokolenia są wyśmiewane i uważane za mity przez następną generację? Dlaczego odkrycia naukowe, jako rezultat stosowania metody naukowej, tak często sobie przeczą? Skoro naukowe wyjaśnienia dotyczące obecnej rzeczywistości – tego, czego można dotknąć, co usłyszeć, zobaczyć i zbadać – wywołują dyskusje i spory, to dlaczego tak wielu ludzi bez żadnych wątpliwości przyjmuje naukowe twierdzenia dotyczące zdarzeń, które rzekomo miały mieć miejsce miliony czy miliardy lat temu? Książka „Ochrzcić diabła” to próba wykazania, iż taka kapitulacja jest nie tylko niepotrzebna, ale wręcz błędna – jest kolejnym smutnym przykładem tego, jak chrześcijanie w dobrej wierze idą na kompromis w sprawach wiary, ulegając dominującej kulturze. Mamy nadzieję, że lektura tej książki pomoże wierzącym uwolnić się od czołobitności wobec naukowych dogmatów – od przekonania, iż jedyną logiczną i racjonalną reakcją na hasło: „ale to przecież nauka!” jest poddanie swoich wierzeń, w tym także religijnych, tejże nauce. Clifford Goldstein dowodzi, że chrześcijanie nie powinni rezygnować z ważnej biblijnej nauki o stworzeniu na rzecz dominującej kultury, nawet jeśli ta kultura jest opakowana w pozornie autorytatywny papierek nauki.
„Zwierzęta mają takie samo prawo do świata (jak ludzie), skoro na nim są, świat do nich należy. Noe do swojej arki wziął nie samych ludzi.” - Wiesław Myśliwski, pisarz Czy wiemy, co o wzajemnych relacjach ludzi i zwierząt mówi Biblia? Czy przyznaje ona zwierzętom jakieś prawa? Czy zobowiązuje ludzi do określonego zachowania wobec nich? Co to znaczy panować nad światem przyrody? A co z kwestią zabijania zwierząt, ich przemysłowej hodowli czy myślistwa? Niniejsza książka zawiera odpowiedzi na powyższe pytania. Autor nie tylko wskazuje, ostrzega i porusza moralnie trudne problemy, ale także proponuje zmiany i rozwiązania. Książka Zwierzęta, etyka, chrześcijaństwo to pozycja dla ludzi odważnych i wrażliwych. O Autorze: Matthew Priebe jest amerykańskim przyrodnikiem, który bada niesamowite cuda świata przyrody. Wraz z żoną Delise zgłębiają oni tajemnice natury, szukają rzadkich zwierząt i roślin, analizują sposoby ich wzajemnej egzystencji. Jako badacze koncentrują się na zachowaniach zwierząt i złożoności inteligentnego projektu, który przejawia się w całym stworzeniu. Celem tych badań jest wzbudzenie  podziwu dla fascynującego świata zwierząt oraz podniesienie świadomości powołania i niezwykłej odpowiedzialności, które Bóg Stworzyciel powierzył ludzkości. W swojej działalności zawodowej państwo Priebe skupiają  się na przedstawianiu piękna, złożoności i bezbronności świata fauny i flory.