Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Ja kibic Tajniak w szeregach chuliganów Millwall FC

James Bannon

Ja kibic Tajniak w szeregach chuliganów Millwall FC

7.5

(437 ocen) wspólnie z

39,90

 

Tajniak w szeregach chuliganów Millwall FC
Oparta na faktach powieść przedstawiająca historię dwóch brytyjskich policjantów, których zadaniem jest przeniknąć w szeregi chuliganów Millwall FC, żeby eliminować najbardziej niebezpieczne jednostki z przestępczego światka. Dwaj młodzi policjanci wchodzą w szeregi kiboli, integrują się ze środowiskiem, uczestniczą w awanturach stadionowych i „ustawkach”.
Policjanci w trakcie tej misji, niejednokrotnie stają wobec dylematu lojalności względem kibiców czy prawa. Na własnej skórze doświadczą, jak lokalna policja traktuje kibiców, zdobywają szacunek „kibicowskiej braci”, stają się częścią Armii Millwall. Jednak mimo swojej fascynacji piłką nożną i ruchem kibicowskim nie będą mogli zapomnieć, że są stróżami prawa i że hierarchia wśród kiboli przypomina strukturę mafijną...
Książka przedstawia odarte z powierzchowności kulisy meczów w Anglii, awantur z brytyjską policją i przypadkowych aktów wandalizmu. W kraju będącym kolebką futbolu, gdzie od czasów Margaret Thatcher jawnie i zdecydowanie państwo walczy z chuliganami na stadionach, problem kiboli nadal istnieje. Dziś jednak ten temat nie jest obecny w mediach, bo dotyczy tylko meczów niższych lig. W Championship czy też League One, gdzie bilety kosztują kilka funtów, wszystko jest poza kontrolą.

Ole
Oprawa miękka

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-280-1049-9

Liczba stron: 352

Format: 145x205mm

Cena detaliczna: 39,90 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...