Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Matematyka jest super! 101 faktów, o których trzeba wiedzieć

Thomas Canavan

Matematyka jest super! 101 faktów, o których trzeba wiedzieć

19,90

 

Każdy słyszał kiedyś, że matematyka jest królową nauk... i każdy też wie, że jest przedmiotem szkolnym najbardziej nielubianym przez większość dzieci. A jednak tę opinię można łatwo zmienić – właśnie dzięki tej książce. Nie uczy ona wykonywania trudnych działań, nie podaje definicji do nauczenia się na pamięć ani nie zawiera skomplikowanych wzorów. Za to pokazuje młodym czytelnikom, że cały otaczający ich świat opiera się na matematyce. Dzięki niej działają nasze komputery i laptopy, dzięki niej samoloty nie spadają, a statki nie toną. Dzięki niej możemy przewidzieć wynik wyborów, obliczyć, ilu ludzi będzie na Ziemi za sto lat, a nawet ugotować obiad. Mało tego, bez matematyki nie moglibyśmy... tańczyć!

Brzmi intrygująco? I już nie tak nudno, jak na lekcji w szkole? Gwarantujemy, że młody czytelnik będzie zaskoczony, zaciekawiony, zdziwiony, rozbawiony – i nigdy już nie powie, że matematyka jest do niczego niepotrzebna.



Odbiorcy

– dorośli, którzy chcą w niesztampowy sposób zainteresować dzieci matematyką;

– dzieci, które nie lubią matematyki (albo przeciwnie – lubią ją bardzo);

– dzieci ciekawe zasad i reguł otaczającego je świata.

Dlaczego warto nabyć tę książkę

– jest pełna ciekawych i zaskakujących informacji o otaczającej dziecko rzeczywistości;

– pozwala spojrzeć na naukę matematyki z zupełnie nowej, niestandardowej perspektywy;

– rozbudza ciekawość świata, uczy logicznego myślenia i kojarzenia faktów.

Jedność
Oprawa twarda

ISBN: 978-83-797-1767-5

Tytuł oryginalny: Maths is awesome

Liczba stron: 128

Format: 19.5x27.0cm

Cena detaliczna: 19,90 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...