Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Nieznośna lekkość bytu.

Milan Kundera

Nieznośna lekkość bytu.

 

Arcydzieło literatury światowej i najsłynniejsza powieść Milana Kundery wydana po raz perwszy w 1984 roku.


Paryski lekarz i jego kochanki w pięknej i czułej opowieści. U ich boku- nieusannie powracające kwestie. Pierwsza z nich to przypadek, który jst czynnikiem determminującym ludzkie losy. A miłość? To też przypadek. To on decyduje, że zakochujemy się właśnie w tej, a nie innej osobie. To on wybiera kim jesteśmy, z jakimi ludźmi się spotykamy na naszej drodze i czym zajmujemy się w życiu.
Państwo totaliarne czyni los człowieka jeszcze bardziej paradokaslnym. Wszechwładny ustrój stara się go wyeliminować i narzucić obywatelom sztuczne ograniczenia.


W.A.B.
Oprawa twarda

Data pierwszego wydania:
2019-10-16

ISBN: 978-83-280-7335-7

Liczba stron: 352

W.A.B.

Format: 135x202 mm

Cena katalogowa: 44,99 zł

 

Norbert L.

Granice ludzkiej moralności

kundera wychodzi poza swoje granice. Sprawdza w tej książce wiele możliwości. kreuje siebie takiego jakim jest lączy ztym, kim chciałby być oraz tym, kim nigdy nie miał okazji się stać. To bardzo złożony portret mężczyzny. Zwłaszcza jeśli vhodzi o kontakty miedzyludzkie. ohaterowie stawają czoła dylematom moralnym, które przynosi im los. Ne jest to dla nich łatwe. Jak kończą się ich rozterki? Przkonajcie się sami.
Ewelina

Czułość ponad normę

Relacje z ludźmi przedstawione w ej książce sa niezwykleskomplikowane..warto jedna wspomnec o jednej, tak bezinteresownie prostej. Relacja głównego bohaera oraz jego parnerki z ich psem- przedstawione w ksiązce momenty skradly moje serce.

Karolia Jakimowska

Co za przypadek!

Przypadek sprawił, że trafiłam na tę książkę. Patrząc na jej treść, jest to wyjątkowo ciekawe zrządzenie losu. Historia jest naprawdę świetna i pozostaje w pamięci na długi czas..Gorąco poleam wszystkim, którzy lubią nieprzewidywalne opowieści.

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...
22.02.2019

Największa katastrofa w dziejach Polski. Nie mogą się z nią równać ani potop szwedzki, ani nawet druga wojna światowa

Dwie dekady po śmierci Chrobrego wciąż żywe były opowieści o jego wielkich wojennych zdobyczach. Poza wspomnieniami Polakom niewiele jednak zostało. Sny o nowym słowiańskim mocarstwie rozwiały się niemal z dnia na dzień. A samo istnienie państwa polskiego szybko stanęło pod znakiem zapytania.
Czytaj dalej...