Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Nurkowanie nad poziomem morza

Wienke Bruce R.

Nurkowanie nad poziomem morza

31,40

 

O autorze:
Bruce R. Wienke jest dyrektorem eksperymentalnej komputerowej platformy testowej dla przemysłu w Zaawansowanym Laboratorium Obliczeniowym w Narodowym Laboratorium w Los Alamos. Interesuje się modelami dekompresyjnymi i sposobami ich kalkulacji, transportem gazów oraz mechaniką fazową. Wykłada na sympozjach, konferencjach i warsztatach poświęconych nurkowaniu, pisze książki i publikuje artykuły. Jest autorem wielu monografii poświęconych nurkowaniu. Jest współwłaścicielem Inner Vision Divers – centrum nurkowego oferującego pełen zakres usług, które mieści się w Santa Fe w Nowym Meksyku. Wienke jest Instruktorem Trenerem w NAUI i członkiem Komisji do Spraw Dekompresji, Master Instruktorem PADI, gdzie jest członkiem komisji weryfikującej instruktorów oraz Dyrektorem Instytutu w YMCA. Pracuje także jako trener i instruktor narciarstwa zjazdowego i jest członkiem Amerykańskiego Stowarzyszenia Trenerów Narciarstwa (USSCA) oraz Zawodowych Instruktorów Narciarstwa Ameryki (PSIA). Wienke zdobył tytuł licencjata z fizyki i matematyki na uniwersytecie Northwestern Michigan a następnie magistra w zakresie fizyki jądrowej na Marquette University. Tytuł doktora uzyskał na uniwersytecie Northwestern gdzie zajmował się fizyką cząsteczek. Jest również członkiem Amerykańskiego Stowarzyszenia Fizyki, Amerykańskiego Towarzystwa Nuklearnego, Stowarzyszenia Matematyki Przemysłowej i Stosowanej, Południowo-Pacyficznego Stowarzyszenia Medycyny oraz Amerykańskiej Akadami Nauk Podwodnych, gdzie jest członkiem towarzystw naukowych oraz komitetów technicznych. Wienke jest także redaktorem w periodyku Sources, będącym publikacją szkoleniową NAUI oraz pracuje jako konsultant dla firmy Scubapro, gdzie zajmuje się algorytmami dekompresyjnymi.


O książce:
Nurkowanie na wysokości (nad poziomem morza) oznacza, że mamy od czynienia z mniejszym ciśnieniem otoczenia w porównaniu do tego na poziomie morza. Zjawisko to, a w szczególności jego wpływ na nurka, sprzęt i procedury nurkowania są przedmiotem tej książki. Omówione w niej są procedury i ich modyfikacje dla nurkowania na wysokości włączając w to zagadnienia takie jak tabele dekompresyjne, urządzenia pomiarowe, wyporność, fizjologia, zużycie powietrza oraz mechanika ciśnień. Wyjaśnione są również aspekty matematyczne omawianych problemów. To jest znakomita pozycja dla wszystkich tych, którzy planują nurkowanie w górach.

Wielki błękit
Oprawa miękka

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-612-1719-0

Tytuł oryginalny: Diving Above Sea Level

Liczba stron: 80

Format: 148x210mm

Cena detaliczna: 31,40 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...