Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Pasujesz tu najlepiej

Miranda July

Pasujesz tu najlepiej

6.3

(148 ocen) wspólnie z

23,43

 

Czy pływaczka naprawdę musi pływać? Kto z nas choć raz w życiu nie uciekał przed tajemniczą postacią goniącą nas po schodach w nocy? Jak przyciągnąć ukochaną osobę, gdy brak nam odwagi, by mówić o tym, co czujemy? Czy znajdziemy w sobie siłę, by usiąść przy jednym stole z osobą do niedawna bliską jak własne dziecko, dopóki nie okazało się, że zaczęła się spotykać z naszym byłym partnerem?
Nie jest to poradnik, ale autorka bez wątpienia da nam kilka życiowych wskazówek. Szesnaście krótkich opowieści o ludziach zakochanych, samotnych, szukających i zagubionych, których łączy jedno – wiara w to, że w końcu się uda.

"Mistrzyni absurdu powraca. W opowiadaniach July kryje się znów neurotyczność z posmakiem czułej pokraczności, która nie irytuje, ale bezpiecznie balansuje na skraju absurdu i wyższej formy odczuwania. Bohaterowie July to samotnicy gotowi na ogromne przemiany, ale trzymani w ryzach przez własne lęki. Ich nieokiełznana wyobraźnia jest jak mechanizm zapalający fabułę, który nie wygasa w czytelniku po lekturze."
Księgarka na regale

"Pisarstwo July jest kapryśne, postaci czasem poruszają się jak we śnie... ale nikt tak dobrze jak July nie rozumie podstawowych, ludzkich prawd i nikt nie mówi tak otwarcie o naszej potrzebie przynależności i akceptacji."
„The Guardian?

"Te wspaniałe opowiadania mają jedną fantastyczną, rzadką – ale niezbędną – cechę: są zaskakujące."
George Saunders

Pauza
Broszurowa ze skrzydełkami

Wydanie: pierwsze

Data pierwszego wydania:
2019-01-10

ISBN: 978-83-952-0380-0

Tytuł oryginalny: No One Belongs Here More Than You

Liczba stron: 208

Format: 14.0x20.0cm

Cena detaliczna: 39,90 zł

Komentarze i recenzje nie są potwierdzone zakupem

Mia

Dla każdego z nas

Książka, która idealnie oddaje współczesne czasy - pełne chłodu, przemocy i agresji, nieustannej walki o dominację, obłudę i zawiść. Świetnie zbudowane portrety psychologiczne bohaterów, dzięki którym łatwiej odkryć głębszy sens i zobaczyć, co powinno być najważniejsze dla każdego z nas.
Jerzy Kania

Co jest ważne?

Pozornie lekkie, groteskowe opowiadania. Jednak gdy wejdziemy głębiej w treść odkryjemy, że pod całym tym absurdem kryje się szczera i bezkompromisowa obserwacja współczesności. Ludzkie problemy, pragnienia, szaleństwa, zawistne kroczenie do celu po trupach. Ale czy o to rzeczywiście powinno chodzić w naszym życiu?
Sabina Gonciarz

Coś nowego

Lubię tę autorkę. „Pierwszy bandzior" urzekł mnie całkowicie, długo byłam pod wrażeniem. Nie inaczej było w przypadku „Pasujesz tu najlepiej". Kocham wracać, zaczytywać się i co rusz odkrywać w tych opowiadaniach coś nowego.

Ebook i Audiobook dostępny na

Kup ebooka

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...