Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Podwieczorki u Lucyfera Szczere do bólu rozmowy Stalina z Hitlerem

Jerzy Chociłowski

Podwieczorki u Lucyfera Szczere do bólu rozmowy Stalina z Hitlerem

6.0

(5 ocen) wspólnie z

33,09

 

Zapraszamy do jedynej w swoim rodzaju, szczerej do bólu rozmowy Stalina z Hitlerem.

Mesdames et Messieurs, drodzy przyjaciele, za chwilę pojawią się przed wami nasi niezwykli honorowi goście. Niegdyś przyjaciele, później śmiertelni wrogowie, obaj stworzyli na swój własny sposób ziemskie inferno dla milionów. Ucząc się wzajemnie od siebie, uśmiercili więcej ludzi, niż zginęło na frontach wszystkich wojen razem wziętych. Za życia nigdy się nie spotkali, teraz dochodzi do tego po raz pierwszy. W tym sensie to historyczna chwila. Obaj są obecnie naszymi wysokimi funkcjonariuszami. Stoją na czele dwóch specjalnie dla nich utworzonych departamentów Połowu Dusz. Logo pierwszego to Swastyka, logo drugiego – Sierp i Młot. Voila! Oto oni!
Autor bezbłędnie rozlicza dyktatorów i jednocześnie uchyla rąbka tajemnicy z ich wspólnej rywalizacji. Mimo groteski autor pokazuje znajomość faktów historycznych, które układają się w przerażająca całość. Uzmysławia jak mało brakowało, by połączyli siły i wtedy świat wyglądałby zupełnie inaczej. Do rozmowy zaproszeni są również wielcy dygnitarze nazistowscy i stalinowscy.

Piekielną rozgrywkę Hitlera i Stalina czas zacząć.

Erica
Oprawa twarda

ISBN: 978-83-653-1097-2

Liczba stron: 216

Format: 165x240mm

Cena detaliczna: 49,90 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...