Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Roztrojenie jaźni czyli bardzo serdecznie dziękuję Państwu!

Jan Węglowski

Roztrojenie jaźni czyli bardzo serdecznie dziękuję Państwu!

59,00

 

Przez długi czas (od końca lat 80. ubiegłego stulecia do pierwszej dekady XXI wieku) Jan Węglowski bawił słuchaczy Programu Trzeciego Polskiego Radia (zwłaszcza w jego złotych latach) oraz Radia Wrocław, a także kilku rozgłośni regionalnych w kraju w audycjach takich, jak: „Powtórka z rozrywki”, „Parafonia”, „Akademia rozrywki”, „Studio 202”, „Studio Szajba” czy „Maniuś”. Uwielbiany przez tych, którzy gustują w satyrze obyczajowej, humorze nierzadko absurdalnym, sytuacyjnym, żartach językowych.
Dziś te teksty, które przez dwadzieścia pięć lat świetnie sprawdzały się w słuchaniu, postanowił wydać w formie książki. W celu stworzenia atrakcyjnej dla czytelnika lektury utwory zostały ujęte w ramy swoistej fabuły, co pozwoliło uporządkować je zarówno chronologicznie, jak i przede wszystkim tematycznie. Dla słuchaczy stęsknionych za głosem ich autora dołączamy do wydawnictwa płytę, którą w każdej chwili mogą włączyć w odtwarzaczu.

Atut
Oprawa miękka

ISBN: 978-83-797-7351-0

Liczba stron: 430

Format: 14.0x20.0cm

Cena detaliczna: 59,00 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...