Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Sabat czarownic

Graham Masterton

Sabat czarownic

7.3

(26 ocen) wspólnie z

42,90 zł

2996

 

Obowiązkowa pozycja dla każdego miłośnika powieści historycznych, thrillerów oraz horrorów. Graham Masterton idealnie łączy elementy tych gatunków w jedną całość, tworząc pełną napięcia powieść, od której nie sposób się oderwać.

Akcja powieści "Sabat czarownic" rozgrywa się w Londynie w 1758 roku. Beatrice Scarlet, córka aptekarza, jest przełożoną w przytułku dla kobiet upadłych. Uwielbia swoją pracę, ponieważ daje jej poczucie, że robi coś dobrego dla innych. Jednocześnie pozwala jej nawiązać silne więzi z kobietami, które znalazły miejsce w jej przytułku.

Jedną z osób wspierających przytułek jest bogaty kupiec i handlarz tytoniem. Mężczyzna oferuje dziewczynom z przytułku normalną, stabilną pracę, która ma im pomóc wyjść na prostą. Gdy okazuje się, że siedem kobiet wysłanych do fabryki kupca przepada bez wieści, Beatrice zdaje sobie sprawę, że dzieje się tu coś niedobrego.

Kupiec twierdzi, że jej podopieczne były czarownicami, kobietami oddanymi szatanowi. Beatrice czuje, że w tej sprawie jest coś bardziej tajemniczego i mrocznego niż tylko czary.

Opinie o książce


Opowieść o odwiecznej walce dobra ze złem, która w swej istocie jest walką pomiędzy nauką a przesądami. Powieść historyczna z elementami rasowego horroru, tak cenionymi przez wielbicieli Grahama Mastertona.


Promoting Crime Fiction


Fanom niezłomnej detektyw Katie Magurie z pewnością spodoba się ta wycieczka w przeszłość - genialne pióro bestsellerowego autora horrorów nabiera tu jeszcze większego rozmachu!


The Sunday Times Crime Club


O autorze

Graham Masterton to znany na całym świecie autor horrorów, thrillerów, powieści sensacyjnych i historycznych. Jako autor horrorów zadebiutował w 1976 roku powieścią "Manitou". W swoim dorobku ma ponad 100 książek, które zostały przetłumaczone na wiele języków. Zaliczają się do nich np. "Rytuał", "Susza", "Dom stu szeptów" czy "Festiwal strachu".

Albatros
Oprawa miękka

Liczba stron: 125

Albatros

Cena katalogowa: 42,90 zł

Rok wydania: 2022

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...