Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Scrum i nie tylko Teoria i praktyka w metodach Agile

Krystian Kaczor

Scrum i nie tylko Teoria i praktyka w metodach Agile

6.9

(51 ocen) wspólnie z

55,91

 

Z książki dowiesz się:
- jakie są metody i frameworki Agile,
- które podejście lepiej pasuje do Twojej konkretnej sytuacji,
- w jaki sposób można najlepiej wykorzystać budżet,
- jak szybko zdobywać przewagę nad konkurencją,
- jak sprawić, żeby projekt odniósł sukces nawet jeśli nie wszystkie wymagania zostaną dostarczone,
- jak planować tworzenie wartościowych produktów,
- jak robić tylko tyle ile potrzeba i pracować produkt iteracyjnie i przyrostowo,
- co robić, żeby uniknąć najczęstszych błędów,
- jak sprawdzać postęp i reagować na zmiany,
- jak minimalizować straty i optymalizować pracę,
- jak kilkukrotnie zwiększyć wydajność zespołów,
- jak szacować, planować, zawierać kontrakty,
- na czym polega Agile Coaching,
- jak wprowadzić Agile do Twojej organizacji,
- jak możesz wykorzystać potencjał pracowników do tworzenia innowacyjnych rozwiązań,
- jak stworzyć środowisko pracy, w którym Developerzy chcą pracować.
Autor położył duży nacisk na poprawność przekazywania wiedzy poprzez uprzednie sprawdzenie wprost u źródeł. Książka zawiera w sobie ponad dziesięć lat doświadczenia w pracy z polskimi i międzynarodowymi Zespołami oraz setki godzin szkoleń.
Pomimo tak dużej dawki wiedzy, Scrum i nie tylko jest pozycją, którą łatwo się czyta..
Książka przeznaczona jest dla zespołów projektowych, programistów, testerów, managerów, profesjonalistów z pasją do tworzenia niesamowitych produktów. Tematy przedstawione są w przystępny sposób zarówno dla osób pracujących w paradygmacie Agile, jak również dla tych, którzy chcą przejść z tradycyjnego modelu Waterfall.
Dla organizacji, które chcą wytwarzać oprogramowanie wysokiej jakości i często dostarczać nowe wersje na rynek jest to pozycja obowiązkowa. Dla firm, które chcą się wyróżnić na rynku i dotrzymać kroku klientom, jest to pozycja konieczna.
Krystian Kaczor znany jest w środowisku profesjonalistów IT jako wpływowy specjalista od Agile. Dzieli się swoim bogatym i zróżnicowanym doświadczeniem nie tylko przez prowadzone szkolenia, ale także artykuły i wystąpienia na konferencjach. Propagator pragmatycznego podejścia opartego na empiryzmie i sprawdzaniu efektów. Jako konsultant uważnie obserwuje środowisko i podejmuje się niemożliwych wyzwań, żeby pomagać klientom osiągać niemożliwe. Trener, który nadal pracuje jako Agile Coach i Scrum Master, żeby utrzymać więź z praktyką.
Już od 12 lat współpracuje z firmami, których logo jest łatwo rozpoznawalne. Od mroźnej Szwecji po pustynny Iran usprawniając Zespoły, procesy, projekty i całe organizacje.
Bogate doświadczenie od pracownika wsparcia technicznego do program managera pozwala temu profesjonaliście spojrzeć na proces powstawania systemów informatycznych z wielu różnych stron.
Jako Agile Coach i konsultant buduje i prowadzi Zespoły Agile, przeprowadza transformacje organizacji i ulepsza wdrożone praktyki. Posiada doświadczenie w pracy z Zespołami w zakresie od małych, lokalnych zespołów do geograficznie rozproszonych korporacji, pracujących w modelach skalowanego i rozproszonego Agile.
Autor książek, e-booków i szeregu innych publikacji w prasie polskiej i zagranicznej. Prelegent na polskich i zagranicznych konferencjach z obszarów Agile i Jakości. Jeden z niewielu trenerów w randze Professional Scrum Trainer w Polsce, PMI-ACP, Akredytowany Trener ISTQB, ICF ACC, SAFe Program Consultant.

Wydawnictwo Naukowe PWN
Oprawa miękka

Wydanie: drugie

ISBN: 978-83-011-8887-0

Liczba stron: 326

Format: 16.5x23.5cm

Cena detaliczna: 64,00 zł

Ebook i Audiobook dostępny na

Kup ebooka

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...