Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Sforza. Dzieje potężnego rodu królowej Bony

Alina Zerling-Konopka

Sforza. Dzieje potężnego rodu królowej Bony

20,77

 

Fascynująca opowieść o dwóch znakomitych rodach – Sforzach i Viscontich. Ekscytujące wydarzenia, wielkie bitwy, ponure spiski i krwawe morderstwa. Rywalizacja pomiędzy cesarstwem rzymskim, papiestwem, a księstwami Włoch. Wśród tego splotu intryg jakże dobrze nam znana, piękna i kontrowersyjna księżniczka – Bona Maria Sforza. To nasza królowa Bona, dama Renesansu i domu Jagiellonów. Matka króla Zygmunta Augusta i trzech królowych, Izabeli, Katarzyny i Anny.

Rytm
Oprawa miękka

Wydanie: 1

ISBN: 978-83-67927-14-7

Liczba stron: 174

Cena detaliczna: 35,70 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...